Sparčiai augančios nekilnojamojo turto agentūros „ŽIA valda real estate“ duomenimis, per pirmąjį 2006 m. pusmetį vidutinė sodybos Lietuvoje kaina šoktelėjo iki 70 tūkst. litų – tai yra iki penktadalio daugiau nei lyginamuoju laikotarpiu pernai.

Remiantis UAB „ŽIA valda real estate“ rinkos analize, labiausiai – iki 20 proc. – sodybos brango aplink Vilnių ir kitus didžiuosius miestus. Visoje Lietuvoje sodybų kainos padidėjo bent 5 procentus.

Paklausiausiomis išliko sodybos šalia miško, parko, ežero ar kitokio vandens telkinio. Jų kainos svyruoja nuo 50 tūkst. iki 1 mln. Lt. Rinkoje pasitaiko ir itin prabangių, kaimo turizmui paruoštų, 5 mln. vertės sodybų.

Tarpininkavimo perkant ir parduodant nekilnojamąjį turtą paslaugas teikiančios bendrovės direktoriaus Donato Valantiejaus teigimu, sodybų brangimą lėmė tai, jog vis daugiau žmonių nori investuoti į papildomą nekilnojamąjį turtą.

Jo įsitikinimu, sodybų pirkimo bumą sukėlė augančios gyventojų pajamos ir keliami vis didesni reikalavimai laisvalaikiui. „Pragyvenimo lygiui Lietuvoje pradėjus augti, žmonės pirmiausia įsigijo gyvenamąjį būstą. Didėjančios pajamos ir palankios galimybės gauti kreditus daugelį skatina įsigyti papildomo nekilnojamojo turto, pritaikyto poilsiui“, – sakė D. Valantiejus.

Vidutiniškai vienam lietuviui dabar tenka apie 60 kv. m. gyvenamojo ploto. Spėjama, kad iki 2010 m. aukštesnes nei vidutines pajamas gaunanti šeima turės apie 120 kv. m. gyvenamojo ploto, į kurį įskaičiuotinas tiek nuolatinis gyvenamasis būstas, tiek vasarnamis.

Bendrovės rinkos ekspertų vertinimu, sodybų paklausos augimą įtakojo ir bendras nekilnojamojo turto brangimas. „Tai skatina papildomas investicijas į nekilnojamąjį turtą. Žmonės nebūtinai turi intencijų jį vėliau parduoti – tiesiog įvertina, kad perkant sodybą vėliau, gali tekti sumokėti daugiau“, – sakė D. Valantiejus.

Manoma, kad paklausa sodybos, o taip pat ir jų kainos, ateityje toliau augs. Tokios prognozės daromos atsižvelgiant į tendenciją, kad lietuviai vis daugiau laiko ir pinigų skiria poilsiui.

Views All Time
Views All Time
1977
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!