Naudingi patarimai besilaikantiems dietos
Mano pačios patyrimu ir pastebėjimais, noriu pasidalinti keliais naudingais patarimais besiruošiantiems lieknėti ar kaip tik tą darantiems.
Jei nenorite po dietos laikotarpio sparčiai susigrąžinti prarastų kg, nesirinkite: mono dietos, riboto raciono dietos, jums neskanių ar nepatinkančių produktų dietos. Nes 99% garantija, kad po to jūs valgysite viską, kas jums skanu, kuo daugiau ir kuo įvairiau, kad kompensuotumėte to laikotarpio sukeltą psichologinį diskomfortą. Dieta privalo būti skani, maloni, nekelti diskomforto. Juk pats didžiausias blogumas tas, kad jūs ir taip esate priversti keisti savo įpročius. Taip pat turi būti kuo įvairesnis racionas, artimas jūsų kasdieniniams produktams, bet kažko atsisakant. Tokiu būdu bus sumažintas negatyvas iki minimumo.
Nevartokite alkoholio. Alkoholis skatina apetitą, turi daug kalorijų, susisukus galvoms nutrūkstame nuo vadžių ir sugriauname dietos režimą.
Pasistenkite niekam nepasakoti apie savo dietą arba kuo mažesniam žmonių ratui. Ypač didelė klaida apie tai sakyti svečiuose, prie gausiai nukrauto stalo. Visų pirma – tai netaktas ir nepagarba šventės šeimininkams, visų antra – niekam neįdomu jūsų dieta. Tai asmeninis intymus reikalas, kuris neturi būti susijęs su aplinkiniais. Galima pasidalinti su namiškiais, idant jie suprastų, kodėl jūs nevalgote to ar ano, kodėl kitas neturėtų jums gaminti su dieta nesusijusių patiekalų. Ir tuo pačiu jus sudrausmintų, jei kiltų pagunda nusidėti. Juk ne vienam pačiu netinkamiausiu metu prasideda “lomkės”.
Nesirinkite brangiais produktais ar kasdien ypatingai besikeičiančio meniu dietos. Kai rašoma: 1 d. pusryčiams vienas patiekalas, pietums kitas, vakarienei trečias. Ir t.t. kasdien vis kitaip. Nesąmonė. Visų pirmą šios dietos yra brangios finansiškai, nes pastoviai reikės kaitalioti produktus, o ko nesuvalgysit – išmesti, nes “rytoj” bus kitoks meniu. Be to jei turite šeimą ar dirbate nuo ryto iki vakaro, bus sunku prisitaikyti prie dietos režimo. Teks nešiotis su savimi ar gaminti atskirai. Taip pat skeptiškai vertinu prabangių produktų dietas: egzotiniai jums nepriimtini vaisiai, netradiciniai produktai ir priedai. Jūsų organizmas prie to nepripratęs, galite sau pakenkti. Be to brangu. Kam to reikia?
Reikia atsižvelgti į savo organizmą, įsiklausyti. Jei dietoje rašoma, kad per parą privaloma išgerti n litrų skysčio, jūsų atveju toks kiekis gali pakenkti pvz. inkstams ar kitiems vidaus organams. Tikrai ne visiems žmonėms galima gerti daug skysčių. Gali sutrikti inkstų veikla, skysčiai gali nepasišalinti taip sparčiai, pradėsite tinti. Yra dietų, kurios valo organizmą, tuo pačiu valo kepenis ar inkstus. Jos gan pavojingos, nes gali išjudinti pvz. susikaupusius inkstų akmenukus ar smėlį, jie gali pradėti šalintis. Tokiu atveju gali užkimšti inkstų kanalus ir sukelti arba didelius skausmus, arba inkstų uždegimą. Gali tekti gultis į ligoninę. Medikai organizmo valymo metu skiria spec. vaistus, kad nebūtų panašių nepageidaujamų reiškinių. Todėl prieš laikantis panašių dietų privaloma pasikonsultuoti su specialistu.
Cukrų keiskite į cukraus pakaitalą. 1 arbatinis šaukštelis cukraus turi apie 40 kcal., o 1 dalis (a.š. bus kone dešimt kartų didesnė saldumo dozė) cukraus pakaitalo turi 0 kcal. Skirtumas akivaizdus. O laikantis dietos yra tiesiog aktualus tiems, kas negali be saldumo gerti arbatą ar kavą.
Kasdien sukalbėkite sau “maldelę”: vėl noriu būti liekna, graži, įlysti į -niolikinius džinsus (ar kitą mėgstamą rūbą), noriu atrodyti kaip (patys gražiausi jūsų metai). Dabar atrodau kaip riebi stora kiaulė ir į mis/misiss pretenduoti negaliu. Gal čia kiek per ciniškai, bet tas padeda.
Ant šaldytuvo prisiklijuokite pačią gražiausią savo nuotrauką, iš tų laikų, kuomet patikote sau ir kitiems. Arba šalia šaldytuvo pasistatykite įrėmintą nuotrauką. Arba priklijuokite jums gražiausios kino ar muzikos žvaigždės foto. Norėsite atsidaryti šaldytuvą, pasižiūrėsite į idealą, pasižiūrėsite į save ir uždarysite šaldytuvą. Dar geriau, jei netoli šaldytuvo bus veidrodis visu ūgiu.
Jei užkietėjo viduriai ar negalite tuštintis, prieš miegą išgerkite spec. arbatų, kurios palengvina žarnyno veiklą. Profesionalai rekomenduoja reguliarias klizmas. Apie tai pasiskaitykite specializuotuose šaltiniuose.
Iškrovos diena nebūtinai turi prasidėti nuo ryto. Daug lengviau, kai iškrovos diena pradedama po pietų, pabaigiama kitos dienos pavakariais. Svarbiausia po to vakare neprisikirsti už visą parą.
Pati didžiausia klaida – nutraukti dietą, nes nekrenta svoris. Po to garantuotas yo – yo efektas, priaugsite tiek ar dar daugiau. Kodėl? Nes svoris ne visuomet krenta tolygiai, kg netekimas gali sustoti ir nekristi pvz. savaitę, dvi savaites, mėnesį. Bet po to vistiek jis kris. Galbūt palengva, bet kris. Čia yra psichologinis momentas, kurį turite suvokti, suprasti ir nepadaryti klaidos. Juk tikslo siekimas negali nutrūkti pusiaukelėje.