10 patarimų moterims, kaip bendrauti su vyrais
1. Kalbėkite tada, kai abu esate gerai nusiteikę.
Antraip vienas kitam galite pasakyti tokių dalykų, dėl kurių gailėsitės, kai nusiraminsite. Kartais verta palaukti tinkamo meto išdėstyti savo problemoms. Atminkite: partneris sugebės jus objektyviai išklausyti tik tada, kai jis gerai nusiteikęs.
2. Sakykite tik tai, kas svarbiausia.
Kalbėkite glaustai. Vartokite kuo mažiau žodžių. Moterys linkusios kalbėti per daug, be paliovos aiškinti ir, pajutusios, kad jų klausosi, išsakyti kuo daugiau nusiskundimų. Neverta. Kuo mažiau pasakysite, tuo daugiau pasieksite. Vyrai negali vienu metu išspręsti daug problemų.
3. Klausykitės savo balso intonacijos.
Ar norėtumėte, kad tokiu tonu būtų kalbamasi su jumis? Jeigu jūs kalbate iš aukšto tarsi pamokslininkė, arba verkšlenate ir zyziate, tuoj pat atsikratykite šio įpročio. Balso tonas turi būti pagarbus.
4. Pradėkite ir užbaikite pozityviu teiginiu.
Vyrai, pajutę, jog išgirs kai ką negatyvaus, iškart įjungia apsauginę sistemą. Todėl iš pradžių pasakykite ką nors gero, pavyzdžiui: “Kaip gera, kad galiu su tavimi pasišnekėti”. Užbaikite irgi ramiu, draugišku tonu. Padėkokite, kad jus išklausė. Palikite malonią atmosferą.
5. Nesiskųskite.
Jeigu norite, kad vyras išgirstų, ką jūs sakote, – nesiskųskite. Išdėstykite savo problemą iš anksto ją suformulavusi, be grasinimų ir kaltinimų. Paaiškinkite, kas jus slegia, be susierzinimo balse.
6. Vartokite pozityvius, o ne negatyvius žodžius.
Taktiškų žodžių parinkimas lemia, ar jūsų klausomasi mėginant suprasti, ar nusiteikus priešiškai. Atidžiai rinkite žodžius.
7. Paprašykite jus suprasti.
Neprašykite jo pasikeisti – jis nepasikeis. Teisingiausias prašymas – prašyti geriau jus suprasti. Pasakykite, jog nesitikite iš jo tobulumo, tiesiog norite, kad jis atsižvelgtų į jūsų poreikius ir jausmus.
8. Sakykite tik vieną kartą.
Patikėkite, jis nekvailas. Jis suprato, kai pasakėte tai pirmą kartą, net jei jis ir elgiasi, lyg būtų nesupratęs. Būkite kantrios ir nepulkite kartoti to paties – duokite jam laiko apmąstyti tai, ką pasakėte. Išklojusios tai, kas būtina, daugiau nekartokite.
9. Kalbėdamos klausykite.
10. Bendravimas – tai sąveika tarp dviejų žmonių. Tai reiškia, kad vienas girdi tai, ką sako kitas, ir atsako į jo mintis. Jei tenorime išsakyti tai, kas mus jaudina, mes ne bendraujame, o puolame žodžiais.
Įvertinkite pastangas.
Vyrai neatsiveria taip, kaip moterys. Nereikia jiems taikyti tų pačių bendravimo standartų kaip moterims. Jeigu vyras rodo pastangas bendrauti, kad ir vos pastebimas, leiskite jam suprasti, jog pastebėjote. Padėkokite jam – ir jis stengis dar labiau.
Iš užsienio spaudos