Žmogaus formavimasis ir kundalini. Įvadas į Kundalini jogą.
Įvadas į Kundalini jogą
Visi mes mėgstame pafantazuoti, kokiais nepaprastai norėtume būti ir kokius didžius dalykus nuveikti. Bet kat tosios vizijos taptų realybe, mes turime įgauti tam tikrą energiją. Jogoje mūsų aukščiausiojo potencialo galia vadinama Kundalini. Kai kas ją vadina “kylančiąja dvasia” arba varomąja besivystančia jėga.
Neabejoju, kad kartais kiekvieną mūsų “pagauname” netikėtas įkvėpimas, sugebėjimas sudėtingus dalykus atlikti be jokių pastangų ar aiškios nuorodos, kaip toliau turėtume elgtis. Dažnai tai mes pavadiname “patirtimi”. Ir neabejotina, kad daugiausia pasiekia tie, kurie sąmoningai dirba pasirinkta kryptimi daug ir sistemingai. Nuolatinis filosofijos knygų studijavimas, savęs lavinimas ir dvasingumas – labai svarbus pradinis žingsnis.
Kundalini joga yra toji technika, kuri leidžia pasiekti daugiausiai pagal jūsų galimybes. Ji kūnui, minčiai ir būčiai duoda sveikatą ir pusiausvyrą. asmens pastangoms paklūsta visata, “daiktai patys krenta į rankas”. Kiekvienam asmeniui Kundalini joga poveikis šiek tiek kitoks ir kiekvienas jų vis kitaip patirs jos suteikiamas galimybes.
Žmogaus formavimasis ir kundalini
Kundalini žmogyje gali būti palyginta su kibirkštimis iš vieno laužo, – kosmoso kundalini. Asmeninė kundalini forma yra atsakinga už asmenybės formavimąsi.
Motinos įsčiose pirmiausia susiformuoja galva ir smegenys. Tada iš nervų ataugų formuojasi stuburo chorda ir liemuo. Vėliausiai formuojasi galūnės: rankos ir kojos. Smegenų nervų centrų visuma vadinama sahasrar čakra.
Išilgai nugaros išsidėstę 6-ios čakros, nervų centrai. Prie smegenų pagrindo iškart po sahasraros yra adžna čakra arba dvasinė akis. Dar kiti 5-i vadinami tatva, iš kurių vėliausiai susiformuoja mūladhara čakra nugaros apačioje. Taip kundalini pradėjusi tvėrimą smegenyse nusileidžia į nugaros apačią ir ten “susirangiusi” užmiega. Miega tol, kol jos nepažadini.
Galingas jogas (įvaldęs gyvybės galią) gali atlikti Šaktipat, energijos perdavimą, ir pažadinti kito asmens (mokinio) kundalini. Tai jis gali atlikti 4-iais būdais: palietimu, žvilgsniu, garsu ar mintimi.
Sužadinus kundalini mokinys apturi daug patirčių, pvz., regi šviesos ar spalvų pliūpsnius, girdi vidinių varpelių skambėjimą ar bičių dūzgimą, patiria spontanišką virpėjimą ar nevalingus kūno judesius, padidėjusią mąstymo ramybę. Skirtingi asmenys patiria kitokius pojūčius.
Kundalini kyla aukštyn per visas čakras tol, kol pasiekia sahasrara – tada mokinys patenka į trancendentinės sąmonės būseną, samadhi, kurioje suvokia save – ir išsilaisvina. Guru pagalba tuo metu neįkainojama – taro jų susikuria tamprus ryšys.
Bet kuriam asmeniui nuolatinės Kundalini joga (KY) pratybos:
* pagerins kūno funkcijas *
Nelengva šypsotis įkyriam klientui, kai komersantą kamuoja skrandžio opa. KY kartu su tam tikromis gyvensenos nuostatomis gali pagerinti širdies ir kraujagyslių, virškinimo ir nervų sistemų, limfinių mazgų ir liaukų veiklą.
* padidina jėgą *
raumenų jėga tėra maža organizmo galių dalelytė. Tikroji jėga apima ištvermę, lankstumą ir valią. Tikroji jėga yra nenuginčijamas įsitikinimas apie mūsų begalines galimybes.
* suteikia grožį *
KY suglebusius kūnus “perdaro” į stangrius. Tačiau tikrasis grožis yra vidinis “spinduliavimas” ir įspūdis, kuriuos paliekate kitų širdyse. KY sistema didelį dėmesį teikia liaukų veiklos pusiausvyrai – kaip fizinės ir dvasinės sveikatos pagrindui.
* užtikrina gerą savijautą *
nuolat jaučiate, kad darote aiškius sprendimus derančius su jūsų tikrosiomis vertybėmis.
* padidina jutimų jautrumą *
padidina lietimo, skonio, regėjimo ir kitus jutimų skvarbą.
* sustipriną intuicijos jausmą *
savo nuožiūra pradedame valdyti tą “šeštąjį jausmą”. KY veikia smegenų centrus ir leidžia subtiliau įvertinti iškylančias situacijas.
* pašalina neigiamus įpročius *
Mūsų gyvenime yra daug savęs naikinimo įpročių: persivalgymas, girtuokliavimas, narkotikai ir kiti neigiami įpročiai. Juos visus neigia KY.
* užtikrina padorius santykius *
Mūsų visuomenėje santuoka ir seksas jau prarado šventumo skraistę. Romantinė meilė jau laikoma praeities atgyvena. KY atstato jūsų “slaptus troškimus”.
* padidina kūrybiškumą *
KY leidžia būti spontaneškisniems ir išraiškingesniems.
* pakylėja dvasinę savijautą *
Kartais mums atrodo, kad pasaulis nusiteikęs prieš mus. Gyvenimas – ne kas kita kaip nuolatinis sąskaitų mokėjimas, rūpestis dėl kasdieninio maisto ar automobilio remontas. KY praplečia akiratį taip, kad galite regėti anapus kasdieninių rūpesčių.
Pagal Ravi Singh Khalsa
“Kundalini jogą kūnui, dvasiai ir tam, kas anapus jų” ir kitus šaltinius