Programoje populiariausi filmai, iš kurių kiekvienas lenkiško kino mėgėjas galės rasti sau tinkamą. Visus filmus matysite kino centre „Skalvija”.

Festivalis prasidės Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo romano „Isos slėnis” ekranizacija. XX a. pradžia Lietuvoje, tragiškos meilės pasekmės, meilė be atsako, išprotėjimo ir nusikaltimo istorija. Įvykius lydi lietuviškų pasakų demonai ir velniai.Filmo premjera Lietuvoje.

Pirmadienis – humoro diena. „Kileris” – filmas, kurį žiūrėdamas kiekvienas juoksis iki ašarų. Pasimetusio ir kuklaus taksi vairuotojo gyvenime, kuriam visiškai nesiseka, viskas apsiverčia dėl jo pavardės panašumo į pavojingo žudiko pravardę.

Antradienis – diena veiksmo filmų mėgėjams. „Šunys” vaizduoja Lenkijos realybę tuoj po komunizmo žlugimo. Keičiasi santvarka, keičiasi slaptosios tarnybos. Senieji saugumiečiai renkasi tarp policijos ir nusikaltėlių. Vienas iš jų, Franz, tik vedybų su ministro dukra dėka padaręs karjerą, dabar turi atrasti save naujojoje realybėje.

Kitą dieną matysite naują filmą „Trečiadienį, ketvirtadienio rytą”, kuris turėtų patikti jaunimui. Tai istorija apie netikėtai susitikusius Tomeką ir Teresą, du jaunus, pasimetusius gyvenime žmones. Abu vieniši, abu ieškantys laimės ir vietos po saule.

Ketvirtadienis – lenkų kino klasikos diena. „Va bank” – viena pačių geriausių kriminalinių komedijų. 1930-ųjų Varšuva. Iš kalėjimo išeina legendinis vagišius, kuris siekia atkeršyti jį policijai pakišusiam banko savininkui. Planas labai įmantrus ir sudėtingas, bet vagišius juo tiki…

Penktadienis skirtas legendinio lenkų režisieriaus K.Kieslowskio filmui. „Trumpas filmas apie meilę” pasakoja istoriją apie jauną ir kuklų vaikinuką, įkyriai stebintį moterį, gyvenančią priešais. Su laiku paprastas smalsumas perauga į fanatišką meilę, vedančią į susinaikinimą.

Šeštadienis – paskutinioji festivalio diena. Pabaigai – gerai Lietuvos žiūrovams žinomas filmas „Ponas Tadas”. Šis filmas pastatytas pagal Adomo Mickevičiaus poemą, kuriame yra ne tik Zosės ir Tado meilės istorija, bet ir apysaka apie atgailaujantį žudiką.

Filmai rodomi kino centre „Skalvija” kasdien 19 valandą, išskyrus šeštadienį. Festivalio uždarymo filmas „Ponas Tadas” – šeštadienį, 17 valandą.

Festivalis yra įtrauktas į „Vilnius – Europos kultūros sostinė” ir I – ojo Pasaulio vilniukų suvažiavimo programas.

Views All Time
Views All Time
5024
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!