Visų laikų skandalingiausi filmai
| |

Visų laikų skandalingiausi filmai

Svajotojai (2003). Jaunas amerikietis Metju atvyksta į Paryžių studijuoti prancūzų kalbos ir žiūrėti filmus. Jis yra tiesiog pamišęs dėl kino ir beveik visą laiką praleidžia Kinematekoje, kur susipažįsta su panašiais kino fanatikais Teo ir jo seserimi dvyne Izabele. Jaunuolis nusprendžia priimti naujų draugų pasiūlymą pagyventi kartu, nes jų tėvai visą mėnesį planuoja atostogauti prie jūros. Pradžioje viskas atrodo gražu ir linksma, o dar labiau nuotaiką pagerina filmai, alkoholis, meilė ir svajonės. Bet po to vienoje lovoje miegantys dvyniai įtraukia Metjų į keistų seksualinių žaidimų pinkles. Vieną vakarą kino viktorinoje nugalėjęs Teo sugalvoja originalią nuobaudą pralaimėjusiam Metjui, kuriam teks pasimylėti su žaviaja Izabele jos brolio akivaizdoje. 9/11 pagal Farenheitą (2004). Su jam būdingu humoru ir atkaklumu tiriant faktus, Michaelas Moore‘as svarsto apie prezidento George‘o W. Busho kadenciją ir apie tai, kur ji atvedė amerikiečius ir visą pasaulį. Demaskuojantis režisieriaus žvilgsnis atskleidžia mums nežinomą JAV prezidento pusę ir jo slaptus ryšius. Nevykęs verslininkas, turintis tamprių ryšių su karališkąja Saudo Arabijos šeima ir Bin Ladenais, abejotinomis aplinkybėmis išrenkamas JAV prezidentu. Pradėjęs eiti savo pareigas, jis nebereguoja į perspėjimus apie gresiančią jo užsienio partnerių klastą ir išdavystę. Šio abejingumo pasekoje įvykusi Rugsėjo 11-osios tragedija dar kartą atskleidžia Busho abejingumą savo tautai: jis laiku nesugeba imtis skubių reikalingų veiksmų apsaugoti žmonėms, tačiau vėliau labai puikiai ir ciniškai šia tragedija naudojasi siekdamas pradėti skambiai vadinamą „Karą su terorizmu“.

|

Tarptautinis moterų filmų festivalis “Šeršėliafam” pavasarį pasitinka su šypsena

Nebyli kino estetika, spalvos ir garsai, priverčiantys žiūrovus juoktis, poetiška komedija, pati lėčiausia kino istorijoje persekiojimo scena – visi šie apibūdinimai skirti režisierių trijulės iš Belgijos filmui “Fėja”, kuris pirmąją pavasario dieną atidarys septintąjį Tarptautinį moterų filmų festivalį “Šeršėliafam”. “Atskleisiu jums paslaptį, kad mūsų humoro stilius ir sėkmė glūdi paprastume”, – teigia vienas iš filmo kūrėjų Dominique’as Abelis, kurį Paryžiuje pakalbino kino apžvalgininkas Edvinas Pukšta. Filmo kūrėjai žiūrovams jau pažįstami iš Lietuvoje rodytų poros jų filmų – “Ledkalnio” ir “Rumbos”, todėl ir Kanų festivalio paralelinėje programoje rodyta “Fėja” lieka ištikima režisierių stilistikai ir garantuoja juoko dozę žiūrovams. “Filmuose visuomet akcentuojame rimtus dalykus, kuriuos slepiame po šypsena, humoru ir saviironija. Mūsų nedomina banalūs juokeliai. Mums svarbu, kad seanso ar pasirodymo metu smagiai kvatojęs žmogus pasikrautų minčių apmąstymams. Nelaikome savęs politikais, bet nebijome kalbėti apie socialines problemas”, – sako viena iš filmo režisierių ir aktorių Fiona Gordon. Komedijoje “Fėja” pasakojama apie Havro miesto viešbutyje dirbantį naktinį sargą Domą, kuris vieną vakarą pamato be lagamino įeinančią basą moterį. Prisitačiusi Fionos vardu, ji sakosi esanti fėja ir pažada išpildyti tris Domo norus. Rytojaus dieną, kai abu norai jau išpildyti, Fiona pradingsta. Tačiau Domas jau spėjo įsimylėti žaviąją fėją ir labiau už viską pasaulyje trokšta ją surasti.

|

13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai”

Rugsėjo 21 d. Klaipėdoje prasideda Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai”. Festivalis vyks rugsėjo 21 – 25 d. Švyturio menų doke, Naujoji uosto g. 3. Festivalis „Tinklai” 2011 siūlo žiūrovams 18 trumpų filmų seansų, kuriuos sudaro virš 120 filmų. Atskiros kino programos skirtos Airijos, Estijos, Baskų krašto, Latvijos, Šveicarijos, Vengrijos trumpiems filmams. Tris specialiąsias programas sudaro ypatingai pasižymėję ir pelnę apdovanojimus prestižiškiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose filmai iš viso pasaulio. Tarptautinis Bresto (Prancūzija) kino festivalis siūlo geriausių pastarųjų metų filmų rinkinį. Tradicinis festivalio „Tinklai” partneris, Berlyno trumpų filmų festivalis „Interfilm”, atveža savo filmų
kolekciją. Specialiąją programą „Rock the Wall!”, sudarytą Berlyno sienos statybų pradžios 50-osioms metinėms,
sudaro reti šaltojo karo laikotarpio Rytų ir Vakarų Vokietijų filmai. Dvi programos skirtos įdomiausiems jaunųjų Lietuvos kino kūrėjų dokumentiniams filmams. Programoje „Vaidyba ir eksperimentai” susidurs įvairių žanrų lietuvių filmai. Iš devyniolikos lietuvių filmų, net devyni – premjeriniai. Taip pat žiūrovų laukia du kino koncertai. Festivalio atidarymo metu pirmuosius Čaplino filmus gyvai įgros džiazo pianistas Marijus Kučikas.

| |

Vilniuje pristatytas brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Tadas Blinda. Pradžia”

Tai filmas apie Žemaitiją prieš pat Didįjį lietuvių sukilimą ir laikotarpio sukrečiančius įvykius. Tai filmas apie legendinio svieto lygintojo Tado Blindos jaunystę. „Tadas Blinda. Pradžia” – pirmasis lietuviškas istorinis nuotykių filmas, kuriamas per pastaruosius 20 Lietuvos Nepriklausomybės metų. “Tadas Blinda: pradžia” – kino filmas, pasakojantis apie legendinio svieto lygintojo Blindos jaunystę ir sukilimo prieš ponus užuomazgas. Šis T. Blindos gyvenimo etapas aprašomas R.Šavelio romane, tačiau nei televizijoje, nei kine dar nebuvo rodytas. Filmo scenaristai intriguoja, jog vienų vadinamu nusikaltėliu, o kitų – herojumi, Blinda tapo atsitiktinai. Tačiau jo gyvenimas audringas ir kupinas nuotykių buvo visada. Filmo scenarijus parašytas, remiantis R. Šavelio romanu, bei Tado Blindos giminaičių išsaugotais archyvais. Nuotykių dramą režisuos žinomas jaunosios kartos kino, dokumentikos bei muzikinių klipų režisierius Donatas Ulvydas. Talentingas kūrėjas yra sukūręs ne vieną apdovanojimų ir žiūrovų simpatijų sulaukusį projektą. Paskutinis jo režisuotas darbas “Vabzdžių dresuotojas” pelnė net keturias “Sidabrinės gervės” statulėles, tarp jų – ir už geriausią režisūrą.

12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai”
|

12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai”

Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai” rugsėjo 14 d. prasideda Vilniuje ir po savaitės keliauja į Klaipėdą. Abiejuose miestuose festivalis vyks renovuotose ir kultūrinei veiklai pritaikytose buvusiose industrinėse erdvėse: Rugsėjo 14 – 19 d. Menų fabrike „Loftas” Vilniuje ir Rugsėjo 21 – 26 d. Švyturio menų doke Klaipėdoje. Vėliau festivalis aplankys ir Kauno, Šiaulių, Panevėžio žiūrovus. Festivalis „Tinklai” 2010 siūlo žiūrovams Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Airijos, Baskų krašto trumpų filmų programas. Berlyno trumpų filmų festivalis „Interfilm” pristatys rinktinę viso pasaulio filmų programą ir Vokietijos trumpuosius filmus. Naujų technologijų naudojimui kine skirta specialioji programa „Video. Kas toliau?”. Programą „Negalia – ne kliūtis” sudaro tarptautiniuose festivaliuose pasižymėję trumpi filmai, skirti negalios temai kine. Kino stovykloje „Jaunieji kūrėjai” žmonės su negalia filmavosi ir kūrė filmus, geriausius rugsėjo 15 ir 22 d. išvysime specialioje programoje. Vizualiųjų menų kūrėjų bendruomenė „VideoCamp” rugsėjo 18 d. rengia atvirą foto – hepeningą, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje fotoaparatų pagalba planuojama sukurti „matricos” efektą.

Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
|

Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus

2010 m. liepos – rugsėjo mėnesiais žymūs Lietuvos muzikantai PIANO.LT kieme gyvai įgarsins nebyliojo kino grandų filmus. 1910 metais legendinis Amerikos kino klasikas D. W. Grifitas su filmavimo grupe atvyko į Los Andželą filmuoti naujo filmo. Juos sužavėjo vaizdingas netoliese esantis, beveik niekam nežinomas Holivudo kaimelis. Netrukus jis tapo pasaulio kino centru. Kadangi nuo istorinio įvykio prabėgo lygiai 100 metų, programą sudaro ankstyvojo Holivudo filmai, padarę didžiulę įtaką kino meno vystymuisi ir pelnytai užėmę garbingiausias vietas pasaulinio kinematografo panteone. Renginiai vyks atvirame ore nuo liepos 28 iki rugsėjo 2 d. buvusio Pranciškonų vienuolyno kieme (PIANO.LT), Trakų g. 9/1 (įėjimas iš Kėdainių g.).

15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
|

15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų

Po tikros gilios žiemos pavasario verta laukti, nes Vilnius turi puikią tradiciją – kuomet žmonės namus ir parkus išmaino į kino teatrų sales, o mieste prasideda tikra kino šventė! Taigi, gero kino mylėtojams pavasaris prasidės kovo 18 – balandžio 2 dienomis, kuomet vyks 15-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. „Festivalis, skaičiuojantis jau penkioliktus metus, kasmet tampa tikrojo pavasario sinonimu ir pranašu. „Kino pavasaris“ yra buvęs tiek labai nedidelis, tiek sulaukęs rekordinio žiūrovų skaičiaus, gal kartais sunkiai skynęsis kelią, tačiau ir sulaukęs pačių nuoširdžiausių aplodismentų bei garbingiausių svečių. Svarbiausia, kad praėjus penkiolikai metų nuo pirmojo „Kino pavasario“ galima teigti, jog per šį laikotarpį festivalis tikrai prisidėjo prie kino kaip meno formos ir intelektualios pramogos suvokimo Lietuvos žmonių sąmonėse“, – šypsosi Vilniaus tarptautinio kino festivalio direktorė Vida Ramaškienė. Išsiilgusius savo žiūrovus jubiliejinis „Kino pavasaris“ šiais metais pakvies į išskirtinę, gurmanišką kino puotą: pagrindiniu festivalio patiekalu bus žymiausi ir naujausi, kritikų ir žiūrovų įvertinti filmai iš viso pasaulio. Lietuvos kino mylėtojai turės unikalią galimybę vienoje vietoje išvysti filmus, laimėjusius „Auksinę palmės šakelę“ Kanuose, „Auksinį lokį“ Berlyne, „Auksinę kriauklę“ San Sebastiane ir „Auksinį leopardą“ Lokarne. Na, o desertui ruošiama konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“.

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai” 2009
|

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai” 2009

Žiūrovai išvys 140 naujų trumpametražių filmų iš 16 šalių. Kai kurie filmai tik pradeda kelionę po tarptautinius festivalius, kiti jau spėjo pelnyti apdovanojimus. Šiemet festivalyje „Tinklai” šalių su išsivysčiusia kino industrija (Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos) filmams oponuoja visas būrys Rytų Europos filmų (Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Serbijos, Rumunijos). Tradiciškai mūsų žiūrovai galės susipažinti su kaimynų, dažnai traktuojamų kaip konkurentai – Latvijos ir Estijos – filmais. Norvegijos, Suomijos, Airijos filmų programose išvysime jaunų ir patyrusių autorių perliukus. Baskų filmoteka pristatys naujus Baskų krašto filmus – išskirtinį Ispanijos kinematografo reiškinį. Antras pagal dydį Berlyno kino forumas – Berlyno trumpametražių filmų festivalis – pateiks savitą vokiečių filmų programą. Festivalis „Tinklai” ypatingai kviečia į įvairiaspalvę ir originalią lietuvių filmų programą. Kartu su Lietuvos žmonių su negalia sąjunga festivalis „Tinklai” parengė specialią filmų programą „Negalia – ne kliūtis”, skirtą neįgalumo temai kine. Programą sudaro Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Vengrijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės filmai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

|

Festivalyje “Kinas prieš melą” apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki

Labai įdomu… Liepos 20 d. dalyvaudamas “Žinių radijo” laidoje, režisierius Giedrius Zubavičius (filmas “Gėlės”) papasakojo apie spontaniškai gimusį kino festivalį “Kinas prieš melą”. Mintis apie festivalį gimė Kaune besilankant suomių režisieriui Aki Kaurismäki. Kelionė šiek tiek politizuota apie tai galit išgirsti minimame interviu bei tekste balsas.lt, tad galit susidaryti ir vaizdą apie būsimą festivalį. Iš interviu: vyks dvi paralelinės programos, kasdien bus rodomi 2 filmai, tame tarpe trys Aki Kaurismäki komedijos, Manto Kvedaravičiaus kino projektas “Berzak” (20 minučių dokumentinio filmo ištrauka, kurį prodiusavo Aki Kaurismäki kontora “Sputnik”) ir dar kažkas. programoje bus parodyti filmai: Aki Kaurismaki “Žmogus be praeities”, Aki Kaurismaki “Slenkantys debesys”, Aki Kaurismaki “Aš pasisamdžiau žudiką”, Aki Kaurismaki “Tatjana, saugok savo skara”, Theo Angelopoulos “Amžinybė ir diena”, Aku Louhimies “Sušalusi žemė”, Pirjo Honkasalo “Trys melancholijos kambariai”, Mantas Kvedaravičiaus “Barzakh”, Andrejaus Nekrasovo “Netikėjimas”, Linda Jablonka “Sveiki atvykę į Šiaurės Korėją”, Abbas Kiarostami “Kur mano draugo namai?”, Anu Holonen “Šventos knygos šešėlis”.

Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
|

Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis

Programoje populiariausi filmai, iš kurių kiekvienas lenkiško kino mėgėjas galės rasti sau tinkamą. Visus filmus matysite kino centre „Skalvija”. Festivalis prasidės Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo romano „Isos slėnis” ekranizacija. XX a. pradžia Lietuvoje, tragiškos meilės pasekmės, meilė be atsako, išprotėjimo ir nusikaltimo istorija. Įvykius lydi lietuviškų pasakų demonai ir velniai.Filmo premjera Lietuvoje. Pirmadienis – humoro diena. „Kileris” – filmas, kurį žiūrėdamas kiekvienas juoksis iki ašarų. Pasimetusio ir kuklaus taksi vairuotojo gyvenime, kuriam visiškai nesiseka, viskas apsiverčia dėl jo pavardės panašumo į pavojingo žudiko pravardę. Antradienis – diena veiksmo filmų mėgėjams. „Šunys” vaizduoja Lenkijos realybę tuoj po komunizmo žlugimo. Keičiasi santvarka, keičiasi slaptosios tarnybos. Senieji saugumiečiai renkasi tarp policijos ir nusikaltėlių. Vienas iš jų, Franz, tik vedybų su ministro dukra dėka padaręs karjerą, dabar turi atrasti save naujojoje realybėje. Kitą dieną matysite naują filmą „Trečiadienį, ketvirtadienio rytą”, kuris turėtų patikti jaunimui. Tai istorija apie netikėtai susitikusius Tomeką ir Teresą, du jaunus, pasimetusius gyvenime žmones. Abu vieniši, abu ieškantys laimės ir vietos po saule. Ketvirtadienis – lenkų kino klasikos diena. „Va bank” – viena pačių geriausių kriminalinių komedijų. 1930-ųjų Varšuva. Iš kalėjimo išeina legendinis vagišius, kuris siekia atkeršyti jį policijai pakišusiam banko savininkui.