Jūsų dėmesiui keletas pasakojimų apie gamtą, medžioklę. Autorius – senas medžiotojas, miškininkas ir gamtos mylėtojas Vytautas Ribikauskas. Šie pasakojimai įvairiu laiku išspausdinti laikraščiose “Ūkininko patarėjas”, “Kauno diena”, “Tėviškės žinios ” ir kituose leidinuose.

***

Priėmus Gyvūnų globos įstatymą, spaudoje vis dažniau minima Lietuvos gyvūnų globos draugija. Apie jos veiklą ypač dažnai rašoma “Kauno dienoje”, “Įnamio” puslapyje. Tačiau rašant apie šios draugijos veiklą, beveik visad kalbama tik apie šunis.

Būsimuose Gyvūnų globos namuose, kiek galima suprasti iš rašinių “Įnamyje”, ras prieglobstį tik šunys ir katės. Ar galima į Gyvūnų globos namus atiduoti nusenusius ožką, arklį ar nelaisvėje užaugintą ir agresyvų stirniną? Šunys tik menka dalis visų Lietuvos gyvūnų. Gal šunimis galėtų rūpintis Gyvūnų globos draugijos šunų globos sekcija. Juk gyvūnams priklauso visi gyvi organizmai – nuo pačių mažiausių iki Zoologijos sode laikomo dramblio. Ir visų jų santykiai su žmogumi yra gana komplikuoti. Miestuose daugybė ne tik beglobių šunų ir kačių, bet ir naminių karvelių, varninių paukščių, kurių skaičiaus reguliavimo ar globos klausimą taip pat būtina išspręsti.

Lietuvos gyvūnų globos draugiją taip pat turi dominti naminių gyvulių ir paukščių laikymo, transportavimo, skerdimo sąlygos. O laukiniai gyvūnai! Nesuderinti Medžioklės nuostatai ir medžioklės taisyklės su Gyvūnų globos įstatymu. Neapsaugoti Lietuvoje gyvūnų migracijų keliai: antžeminės elektros linijos pastoja kelius paukščiams, užtvankos žuvims, automobiliai traiško įvairiausio dydžio gyvūnus keliuose, nėra užtvarų net prie pačių stambiųjų magistralių.

O dekoratyvinių bei laukinių gyvūnų laikymas nelaisvėje: butuose, sodybose ir zoologijos soduose, pesticidų naudojimas žemės ir miškų ūkyje, gyvūnų skirstymo į “naudingus” ir “žalingus” (kenkėjus) problemos… Žodžiu, tų problemų begalė, o mes vis kalbame ir kalbame tik apie šunis. Šunys bute, šunys automobilyje, šunų mokyklos, parodos, beglobiai ir valkataujantys šunys… Gyvūnų globos namuose taip pat vien šunys. Tad kyla klausimas, koki draugija: ar visų gyvūnų, ar tik šunų globos?

Kauno diena, 1998 11 10

Views All Time
Views All Time
3575
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!