Norvegija, atsiliepdama į savo ūkininkų skundus dėl vilkų daromos žalos jų avių bandoms, nutarė iššaudyti ketvirtį visų pietų Sandinavijoje gyvenančių pilkųjų vilkų. Bet toks sprendimas suerzino švedus, manančius, jog tokia medžioklė reikštų viso regiono vilkų populiacijos pabaigą.

Tame rajone, besidriekiančiame prie abiejų šalių sienos, laisvėje gyvena apie 80 vilkų. Norvegijos Gamtos tvarkymo direktoratas pasiryžęs sumedžioti apie 20 iš jų, nes jį spaudžia fermeriai, tvirtinantys prarandą dėl vilkų vis daugiau gyvulių. Bet medžioklei energingai prieštarauja Švedija, tvirtinanti, kad toks didelis sumedžiotų vilkų skaičius yra nepriimtinas.

Tuo tarpu Norvegijos vyriausybė pasiryžusi suskaičiuoti vilkus ir, jeigu jų pasirodys esą daugiau nei aštuonios gaujos, dvi iš jų iššaudyti. Medžioklei numatoma pasitelkti sraigtasparnius, sniego motociklus ir patyrusius medžioklius; visa tai kainuos apie 240 000 dolerių. Visa tai turi būti padaryta iki nutirpstant sniegui, kol sraigtasparniai galės aptikti vilkus pagal jų pėdsakus.

Norvegų ūkininkai kasmet reikalauja kompensacijų už 33 000 avių, sudraskytų plėšrūnų, bet Rasmus Hansonas iš organizacijos WWF Norvegijos filialo tvirtina, kad tik nuo 700 iki 800 iš jų tampa vilkų aukomis. Likusios nukenčia nuo lūšių ir rudųjų lokių.

Prieštaravimas tarp norvegų ir švedų atsirado dėl skirtingų avininkystės būdų abiejose šalyse. Švedai avis laiko aptvaruose, o norvegai paleidžia savo gyvulius ganytis laisvėje. Jie pavasarį paleidžia avis į mišką, o rudeniop stengiasi jas ten surasti.

Views All Time
Views All Time
3661
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!