Stojimą į Europos Sąjungą (ES) visoje Lietuvoje nuo pat vasario iki birželio lydės apie trys šimtai šventinių renginių ir projektų.

Jiems finansuoti iš šalies Vyriausybės rezervo skirta 1,72 mln. litų. Miestų savivaldybėse ir apskrityse stojimo išvakarėse vyksiantiems renginiams lėšų ieškoti turi ir pačios valdžios įstaigos.

Linksmybės žada neaplenkti ir Klaipėdos. Pasak miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiojo specialisto Vido Pakalniškio, dar ne visi organizaciniai renginių reikalai suderinti iki galo. Kartu su viešosiomis įstaigomis “Klaipėdos kultūros ir turizmo projektai” bei “Studiofonas” renginius stojimui į ES paminėti organizuojanti Savivaldybė dar ieško lėšų ir organizacinių partnerių.

Linksmins vokiečiai

Pasak V. Pakalniškio, balandžio 29 dieną klaipėdiečius turėtų nudžiuginti iš Berlyno atvyksiantis garsus džiazo orkestras. Taip kartu su ES nariais tampančiais lietuviais, V. Pakalniškio teigimu, nori pasidžiaugti Vokietijos ambasada, tarpininkaujanti atvežant džiazo atlikėjus į Lietuvą.

Švenčių išvakarėse, deja, bus užimtos labiausiai džiazo muzikai tinkančios Dramos ir Muzikinio teatrų scenos. Jei koncertą teks organizuoti Žvejų kultūros rūmuose, kurie, pasak V. Pakalniškio, ne itin tinka tokio pobūdžio muzikai, įėjimas klaipėdiečiams gali simboliškai kainuoti.

Balandžio 30 dieną mieste bus organizuojama meninė akcija, kurios turinio ir eigos, kad neatimtų intrigos ir netikėtumo, organizatoriai neatskleidžia. Renginio planus šiek tiek pakoregavo prieš porą savaičių įvykusi žinomo menininko Beno Šarkos nelaimė.

Šventės finalas – įprastas

Oficialią įstojimo į ES dieną – gegužės 1-ąją – įvyks iškilminga Europos Sąjungos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje dalyvaus oficialūs miesto asmenys ir svečiai.

Teatro aikštėje klaipėdiečius ketinama pakviesti į visų ES šalių nacionalinių virtuvių užeigas.

Gegužės 1-osios vakare Teatro aikštėje įvyks grandiozinis koncertas. Kaip visada – nemokamas ir kaip visada – užsibaigsiantis fejerverku. Tik šįkart ugnies reginį, kaip ir kituose didžiuosiuose miestuose, finansuos Vyriausybė. Savivaldybės Kultūros skyriaus duomenimis, tam bus skirta apie 15 tūkstančių litų.

Be to, šventinėmis dienomis miestas, pasak V. Pakalniškio, bus ypatingai išpuoštas.

Views All Time
Views All Time
2712
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!