UAB Matrix (http://www.matrix.lt) kartu su partneriais siūlo verslo įmonėms papildyti apyvartines lėšas, neįkeičiant NT (nekilnojamojo turto), šiais krizės laikais gan mažomis palūkanomis – nuo 3.7 iki 9.6% litais (ne EUR!), terminas 3 metai (galimos ir kitos sąlygos). Pagal konkrečią įmonę yra apskaičiuojama palūkanų norma, kuri perskaičiuojama į IT įrangos nuomos kainą, kuri mokama kas ketvirtį.

Kokia paslaugos esmė ?

Kiekviena įmonė turi IT technikos – kompiuterius, spausdintuvus, kopijavimo aparatus, serverius, spausdinimo įrangą, brėžinių mašinas ir tt., kuri yra naudojama įmonės reikmėms, tačiau iš esmės tai yra įšaldytas kapitalas. Be to, IT technika gan greitai buhalteriškai ir morališkai nusidėvi, vidutiniškai per 3 metus.

Jei jūsų įmonė nori parduoti naują arba susidėvėjusią (naudotą) IT ir kompiuterinę techniką, esant mažesnėms sumoms, UAB Matrix kartu su partneriais ją perka iš karto sutartomis sąlygomis. Taigi mes siūlome atlaisvinti jūsų realiai esamas apyvartines lėšas, ir pereinam prie skandinaviško verslo modelio, kai įmonė atlieka pagrindines savo funkcijas, o visą reikalingą įrangą nuomojasi. Aišku, pasibaigus nuomos laikotarpiui, už rinkos ar likutinę vertę, įmonė gali visą šią įrangą išsipirkti atgal.

Mūsų paslaugą trumpai galima pavadinti „leaseback’u” –  t.y. įmonė parduoda savo visą arba dalį IT įrangos, ir paskui trijų metų laikotarpyje nuomojasi iš mūsų, mokėdama kas ketvirtį. „Suvaikšto” tik dokumentai, pati technika kaip buvo darbo vietose, taip ir lieka, ir toliau dirbdama įmonei neša pelną. Praėjus trims metams, įmonė išperka savo IT techniką už likutinę rinkos vertę, arba perka nauja, jei ši įranga jau būna susidėvėjusi. Ši paslauga labai gerai tinka įmonėms, kurios keičia arba atnaujina kompiuterius, printerius, serverius vidutiniškai kas tris metus. Jei įrangos gyvavimo ciklas yra didesnis, pvz. 5-6 metai, tai tada įmonei geriau naudotis paprasto lizingo paslaugomis, arba tartis dėl kitų sąlygų. Tokiu atveju galima už likutinę vertę išpirkti įrangą, ir tada vėl ją iš naujo praleisti per „leaseback’ą”. Šiuo atveju įranga turi būti daugiau ilgaamžė, tikrai nesusidėvinti per tris metus, pvz. brangesni spaudintuvai, galingi serveriai, brangi tinklo infrastuktūros įranga, bazinės stotys,  ir pan. Įrangos susidėvėjimo normas galima sutikrinti su įmonės strateginiais verslo planais.

Šiuo metu šia paslauga naudojasi daug užsienio įmonių, tačiau ji labai stipriai populiarėja ir Lietuvoje, iš dalies dėl sunkių ekonomikos sąlygų, ir dėl to kad bankai realiai šiuo metu nelabai duoda paskolas apyvartinėms lėšoms. Todėl stipriai plečiasi alternatyvūs kreditavimo būdai. Įdomu kiek bankai praras rinkos dalies per tą laiką.  Pagrindinis kriterijus įmonei gauti šią paslaugą – įmonė turi dirbti pelningai (rodyti pelną), turi būti užtikrinama (įsitikinama) ar tikrai įmonė tuos atgalinio lizingo 3 metus galės naudoti savo parduodamą techniką. Įrangos suma turi prasidėti maždaug nuo 20-30 tūkst. litų ir gali būti kad ir iki 100 mln litų.

Dėl konkretesnių salygų kreiptis info@matrix.lt.

Views All Time
Views All Time
5896
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!