Alytaus gaisrininkams nuo šiol vadovaus pulkininkas

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Arūnui Tautkevičiui gegužės 4-ąją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente Vilniuje Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas suteikė pulkininko laipsnį. Iki tol A.Tautkevičius turėjo pulkininko leitenanto laipsnį.

Gaisrininkai nuolat ekstremalios parengties

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas savo, kaip vadovo, įvertinimo pulkininko laipsniu nuopelnus priskiria visam įstaigos kolektyvui. „Bet man tai yra dar didesnė atsakomybė, įsipareigojimas ir privalomas pavyzdys – sau, tarnybai, visuomenei, valstybei”, – sakė A.Tautkevičius.

Šiais žodžiais jis ir baigė šneką apie savo pripažinimą, tačiau prabilo apie tarnybą ir pareigingus, darbščius, sumanius, ryžtingus, drąsius darbuotojus, t. y. sutelktas ugniagesių pajėgas.

Pernai Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai daugiau kaip tūkstantį kartų vyko gesinti gaisrų, traukti skenduolių, gelbėti skęstančiųjų, likviduoti cheminių avarijų, vykdyti prevencinių priemonių mokyklose.

„Mūsų tarnyba nuolat yra ekstremalios parengties, tiek psichologinės, tiek fizinės. Į įvykį išvykstame per vieną minutę. Ypač sudėtinga prie tarnybos sąlygų priprasti jauniems ugniagesiams”, – kalbėjo viršininkas.

Profesionalai subrendę atlikti pareigą

Jo tvirtinimu, šiuo metu Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos perspektyvos kaip niekad geros. Darbuotojai profesionaliai subrendę atlikti savo pareigas. Greitai bus rekonstruoti įstaigos pastatai ir ugniagesiai turės dar geresnes darbo sąlygas. Šių metų pabaigoje tarnybą pasieks už Europos Sąjungos programų ir valstybės lėšas nupirktas keturių specializuotų ir modernių automobilių kompleksas – gaisrams gesinti, pramoninių, cheminių, eismo nelaimių incidentams likviduoti.

Deja, net šiuolaikinė technika negali atstoti profesionalių darbuotojų. O profesinė šventė – pats tinkamiausias metas pagerbti ir įvertinti savo darbui labiausiai atsidavusius žmones.

Trijų gelbėtojų krūtines papuoš žvaigždės

Šv. Florijono dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde apdovanojo Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniuosius puskarininkius Gintarą Matonį, Valdą Gecevičių, Virginijų Čiginską. G.Matonis – Operacinio vadovavimo dalies jaunesnysis specialistas. Pareigingai atlieka telefoninio, kompiuterinio ryšio ir elektros instaliavimo darbus. V.Gecevičius – pirmosios komandos skyrininkas, sumaniai ir profesionaliai vadovauja gesinant gaisrus, vykdant gelbėjimo darbus, o esant būtinybei pavaduoja pamainos vadą. V.Čiginskas – antrosios komandos skyrininkas, ne kartą ryžtingai ir drąsiai padėjęs nelaimės ištiktiems žmonėms.

Nešykštėta padėkų, premijų, mokamų atostogų

Alytaus apskrities viršininko administracijos padėkos raštai įteikti pulkininkui leitenantui Operacinio vadovavimo dalies vyresniajam specialistui Viliui Šimukoniui, majorui antrosios komandos viršininkui Artūrui Musinui, kapitonui vyresniajam inspektoriui Rimantui Bokmotai. Miesto savivaldybės administracijos padėkos teko kapitonui inspektoriui Arūnui Juškevičiui, vyresniajam leitenantui pamainos vadui Kęstučiui Aleškevičiui, vyresniajai leitenantei personalo inspektorei Aldonai Valiukevičienei.

Profesinės šventės proga A.Tautkevičius įsakymu dvi dešimtis ugniagesių gelbėtojų, einančių įvairias pareigas, paskatino piniginėmis premijomis, apie dešimtį pamalonino papildomomis mokamomis atostogomis, penkiems pareiškė padėkas.

Vadas siekia, kad komanda stiprėtų ir augtų

Kalbėdamas apie maždaug dvejų metų perspektyvą viršininkas pasidžiaugė, kad iš valstybės biudžeto jau skirta 100 tūkst. litų antrosios komandos pastato rekonstrukcijos projektui, siekiant pastatą pritaikyti bendrosios pagalbos centrui 112. „Tuomet sustiprės pati tarnyba, jos veiklos koordinavimas, išaugs techninės galimybės. Ir galbūt net platesniu negu Alytaus apskrities mastu”, – mano pulkininkas.

A.Tautkevičius tikisi, jog Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba dar labiau sutvirtės įgyvendinusi dabar kartu su Marijampolės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ir kolegomis iš Lenkijos miestų vykdomus kelis daugiau kaip 5 milijonų litų vertės projektus. Didžioji projektų dalis (75 proc.) finansuojama iš Europos Sąjungos programų, 25 proc. – mūsų valstybės lėšomis.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]