Šiuo metu vaikai gali rinktis iš šimtų pasiūlymų, kaip švęsti savo gimtadienius. Gimtadienių organizatorių paslaugų kainos svyruoja nuo 10 iki 1000 Lt.

Vaikų gimtadienių organizavimo rinka lūžta nuo pasiūlymų. Šiuo metu mažųjų gimtadienius skelbiasi organizuojančios šimtai įmonių ir įmonėlių bei privačių asmenų, dirbančių pagal patentus. Pramogų pasiūla neregėtai plati: nuo siautulingų vakarėlių laisvalaikio centre iki kūrybingų pasisėdėjimų loginių žaidimų salonuose.

Antra vertus, nepaisant pasiūlymų gausos, vaikų gimtadienių organizatorių prašomos sumos tikrai nevaikiškos, o kartais net plėšikiškos. Šio rinkos segmento nepalietė jokia krizė. Jubiliato tėvams dešimt mažojo svečių atsieis nuo 200 iki 950 Lt. Bet į šią sumą dažniausiai neįeina nei vaišės, nei šventinė papuošimų atributika. Taigi, pridėjus išlaidas už maistą, vienkartinius indus, balionus, žvakutes, vėliavėles bei kitas smulkmenas, teks pakloti nuo 400 iki daugiau kaip 1 tūkst. Lt.

Tad žvilgtelėkime, ką už tokias kainas siūlo vaikų pramogų organizatoriai.

Vaikų gimtadienius organizuoja jau net virėjai… ir kariškiai

Į mažųjų gimtadienių organizavimo verslą metėsi paslaugų teikėjai iš įvairiausių sričių. Vaikų gimtadienių organizavimu užsiima jau ne tik profesionalūs aktoriai ir režisieriai, pedagogai ir muziejininkai, bet ir dailininkai, keramikai, vitražo specialistai, istorikai, konditeriai, sportininkai, fotografai ir net kariūnai.

Štai vilnietis fotomenininkas Saulius Paukštys siūlo vaikams švęsti gimtadienius jo improvizuotame fototeatre. Fotomenininko studijoje sukaupta gausybė įvairių epochų ir stilių suknelių, kostiumų, skrybėlių, batelių… Ir kiekvienas jubiliatas už 350 Lt sumelę gali su savo svečiais keletą valandų persirenginėti, kartu su fotomenininku kurti režisūrines miniatiūras ir įsiamžinti. Į tą pačią sumą įeina ir nuotraukų kaina. Be to, priešingai nei kiti gimtadienių organizatoriai, S.Paukštys neima papildomo užmokesčio už kiekvieną “virš kvotos” atėjusį svečią. Čia fotosesijos kaina tokia pati nepriklausomai nuo svečių kiekio. Bet už svečių vaišes teks mokėti papildomai.

Tiesa, vasarą gimusiems vaikams, o ypač jų tėvų piniginei, pasisekė labiau. Mat nuo liepos iki rugsėjo Lietuvos dailės muziejus pasiūlys gausybę edukacinių programų vaikams už 1 Lt. Viena jų – pažintis su baroko epocha. Į ją kviečiamos ne tik vaikų grupės, bet ir vaikai, norintys muziejuje atšvęsti savo gimtadienį. Mažieji ne tik išgirs intriguojančių pasakojimų apie šią puošniąją epochą, klausysis to meto muzikos, bet ir matuosis pasakišku grožiu ir prabanga alsuojančius ano laikmečio drabužius. Vėliau galės ir įsiamžinti. Tiesa, programa trumpoka – maždaug valandos, bet ir piniginė nenukentės.

Po tokios programos sukaktuvininko tėvams beliks pakviesti svečius vaišių. Jei norisi pigesnių, galima rinktis iškylą gamtoje arba visiems kartu nueiti į piceriją. Beje, jau ir kai kurios picerijos, tarkime, “Čili”, kviečia vaikus švęsti gimtadienio savaitgaliais ryte, nuo dešimtos iki vidudienio, už ypač patrauklią kainą – tik 40 Lt (žinoma, maisto kaina į šią sumą neįskaityta). Už šią nedidelę kainą vaikus užims karvytė Zuzana ir piratas.

Panašų scenarijų siūlo ir šiam tinklui priklausantis “Čili kaimas”. Tik čia už 40 Lt vaikus porą valandų užims zuikis ir jo draugai.

Brangiausiai atsieis gimtadienis kartodrome

Pigiausia vaikų gimtadienius organizuoti boulingo klubuose. Čia vaikas už 300 Lt gali pasikviesti net ir visą savo klasę. Svarbiausia – tai kaina, į kurią įeina ir visos vaišės. Mat poros takelių porai valandų savaitgalį bei batelių kaina sukasi apie 80–100 Lt. O dar apie 200 Lt teks pakloti už maistą ir vaikiškus gėrimus.

Palyginti nebrangiai, apie 150–250 Lt, kainuoja dešimties vaikų pasišaudymas lazeriais bei dažasvydis. Šios pramogos kainą labiausiai lemia pačios pramogos vieta – ar tokia salė įrengta apšiurusioje gamykloje, ar klestinčiame laisvalaikio centre. Toks gimtadienis įspūdį palieka tiek pradinukams, tiek paaugliams. Vis dėlto mažesniems vaikams tokios pramogos nerekomenduojamos.

Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo gimtadieniai vadinamosiose sukarintose stovyklose. Vaikai, tiek berniukai, tiek mergaitės, apsirengę maskuojamosiomis liemenėmis, šalmais ir apsikarstę racijomis, žaliomis bei rudomis dėmėmis išpaišytais veidais, susiskirstę į priešininkų stovyklas, turi kovoti įvairiose sportinėse-karinėse estafetėse, žaisdami judrius žaidimus, šaudydami į balionus… Ši atrakcija tinkama vaikams nuo penkerių šešerių metų. Bet ji nepigi – už dešimt vaikų solenizanto tėveliai turi pakloti apie 450 Lt. O kadangi visas veiksmas vyksta gamtoje, miške, tai jaunieji kariūnai po poros valandų pratybų stipriai praalksta…

Na, o brangiausiai kainuoja vaikų gimtadieniai kartodromuose bei žirgynuose. Žinoma, paaugliai juos dievina, bet tėvams atžalos ir jo apie dešimties draugų kompanijos gimtadienio pramoga kišenę patuštins apie 400–950 Lt.

Nepigiai, apie 500 Lt, bet mažiausiai rūpesčių kainuoja vaikų gimtadienio organizavimas patirtį turinčiuose aktyvaus laisvalaikio organizavimo centruose: “Mauglis”, “Euroopa”, “Nykštukas” ir pan. Bet jų silpnybė yra ta, kad vienu metu toje pačioje erdvėje gimtadienius švenčia net keli vaikai. Be to, scenarijai nuzulinti iki koktumo. Ypač kai ateini į “n-tąjį” gimtadienį.

Šokoladinis gimtadienis įsimena ilgam

Kūrybingi, smalsūs, intelektualesnei veiklai ilgiau dėmesį sukoncentruoti galintys vaikai puikiai laiką praleis žaidimų salonuose. Štai sostinės žaidimų salone-parduotuvėje “D6″ dešimties svečių apsilankymas kainuos apie 250 Lt. Kiekvienas papildomas draugas – dar po 25 Lt. Visą šventinę atributiką, vaišėms reikalingus indus bei pačias vaišes teks atsinešti patiems. Bet salono savininkas Rudolfas, atsižvelgęs į svečių amžių, parinks tokius žaidimus, kad jie užburs kiekvieną.

Tiesa, šiame salone vaikai žais daugiausia moderniais, naujausiais užsieniniais žaidimais. Tuo tarpu žaidimų klubo “Rikis” savininkas Mindaugas Karsokas ne tik rengia edukacinius užsiėmimus vaikams mokyklose, bet neseniai pradėjo prekiauti ir pačių gaminamais autentiškais kelių šimtų metų istoriją turinčiais tautiniais bei svetimų kraštų žaidimais. Visi jie pagaminti iš ekologiškų medžiagų – medžio ir molio.

Kadangi šis klubas savo patapų neturi, tai savininkai sutinka atvažiuoti į jubiliato namus. Už dešimties vaikų užėmimą trejetą valandų teks pakloti apie 150 Lt.

O, tarkime, meninių polinkių vaikai svečius gali pasikviesti į keramikos arba vitražo studiją. Jų privalumas – neįprasta, meno dirbiniais papuošta aplinka, ypač žavios tokios studijos, įsikūrusios Senamiestyje. Tiesa, pernai kaina buvo gerokai nukritusi, o šiemet dešimties svečių užėmimas atsieis nuo 350 iki 450 Lt. Bet smagu tai, kad svečiai su profesionaliu keramikos ar vitražo specialistu ne tik patys pasigamins po keletą suvenyrų, bet ir jubiliatui nulipdys dovaną su palinkėjimais ir svečių vardais arba krosnyje “iškeps” vitražą.

Nuo 400 iki 600 Lt kainuoja ir dešimties dalyvių iškilmės bet kurioje rankų darbo šokolado gamybos įmonėje. Vaikai su pačiais tokios šokolado krautuvėlės savininkais gamins šokolado masę, klausysis pasakojimų apie šokolado istoriją, formuos, o vėliau ragaus pačių sukurtus saldainius. Tiesa, didžioji blogybė yra ta, kad tokių krautuvėlių savininkai neleidžia įsinešti savų vaišių ir nurodo iš jų pirkti dar ir gimtadienio tortą bei gėrimus. O tai daugeliui tėvui jau tampa sunkiai sukrapštoma suma. Pagaliau kai kuriems svečiam kyla problemų dėl to, kad jie yra alergiški šokoladui, o kitokio maisto tokiose krautuvėlėse nėra. Bet jei tokia suma įkandama, tai įspūdžių vaikams tikrai užteks dar keletui metų.

Na, o pigiausia vaikų gimtadienius rengti namie. Bet čia svečių užėmimu teks rūpintis patiems.

Views All Time
Views All Time
2204
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!