Liepos 6-oji – Tarptautinė bučinių diena (World Kiss Day)
| |

Liepos 6-oji – Tarptautinė bučinių diena (World Kiss Day)

Liepos 6-oji – ne tik Valstybės diena. Šiandien visas pasaulis švenčia ir bučiuojasi. Bučiuojasi, nes liepos 6-oji ir tarptautinė bučinių diena. Liepos 6 d. Jungtinės Tautos paskelbė – Tarptautine bučinių diena (World Kiss Day). Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys. Bučinys gali reikšti ir pagarbą. Pavyzdžiui, kai bučiuojama ranka. Be to, bučinys – taip pat ir palankumo, dėkingumo, draugiškumo ženklas. Jais apdovanojame mylimus žmones, kai juos sveikiname, susitinkame, išlydime ir t.t. Bučinys į kaktą reiškia rūpestį, į skruostą – svetingumą. Kojos bučiuojamos, rodant paklusnumą (šis paprotys gajus tarp įvairių tikėjimų išpažinėjų). Bučiuojant į lūpas išreiškiama meilė. Tiesa, kai kurios tautos bučiuojasi kiek kitaip nei likęs pasaulis: eskimai ir lapiai pasitrina nosimis nei suglaudžia lūpas. Psichologai vienu balsu tvirtina, kad bučiniai – vienas svarbiausių elementų poros gyvenime. Išnykę bučiniai – pirmasis pavojaus signalas, rodantis, kad santykius užpuolė problemos. Amerikiečių mokslininkė Sheril Kirshenbaum nustatė labiausiai įsimenamą įvykį šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Tai – pirmasis pasibučiavimas su mylimu žmogumi, teigia BBC.

Šiandien minima ir Tarptautinė bučinių diena
| |

Šiandien minima ir Tarptautinė bučinių diena

Šiandien minima ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo Karūnavimo diena. Liepos šeštąją pasaulis mini ir Tarptautinę bučinių dieną. Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys. Yra užfiksuota keletas labai įdomių faktų. Pavyzdžiui, pirmąkart televizijos ekrane pasibučiavo aktoriai Mey Irvin ir Džonas S. Raye 30 sekundžių Tomo Edisono filme „Bučinys”. Tai buvo 1896 metais. Filmas, kuriame užfiksuota daugiausiai bučinių yra 1926 metais pastatytas “Don Žuanas”. Jame suskaičiuotas 191 bučinys. Ilgiausiai trukęs bučinys užfiksuotas 1940-ųjų filme „Dabar tu armijoj” (You’re in the Army Now). Jme aktoriai Redžis Tumi ir Džeinė Vaimer bučiavosi 185 sekundes. Bučinių rekordasbuvo užfiksuotas tuomet, kai amerikietis ?. Volframas 1990 m. rugsėjo 15 d. Minesotoje vieno festivalio metu per 8 val. pabučiavo 8001 žmogų. Kiekvieną žmogų jis bučiavo kas 3,6 sekundės.

Tarptautinė bučinių diena
| |

Tarptautinė bučinių diena

Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys. Pirmasis bučinys ekrane: 1896 m. Mey Irvin ir Džonas S. Raye 30 sekundžių Tomo Edisono filme „Bučinys“. Filmas, kuriame užfiksuota daugiausia bučinių: „Don Žuanas“ (1926 m.). Jame suskaičiuotas 191 bučinys. Ilgiausias bučinys: Redžis Tumi ir Džeinė Vaimer bučiavosi 185 sekundes filme „Dabar tu armijoj“ (You’re in the Army Now, 1940 m.). Įžymūs bučiniai: Kazanovos bučiniai, Judo bučinys, Drakulos bučinys, Džeimso Bondo bučiniai, Merlin Monro oro bučiniai. Bučinių rekordas: Amerikietis А. Volframas 1990 m. rugsėjo 15 d. Minesotoje festivalio metu per 8 val. pabučiavo 8001 žmogų. Kiekvieną žmogų jis bučiavo kas 3,6 sekundės.