Rolandas Paulauskas: „Europos žmonės nėra niekuo išskirtiniai ar protingesni už mus“

Europos Komisija teismui skundžia Vengriją dėl šios priimto įstatymo, reglamentuojančio užsienio šalių finansuojamų nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą, bei švietimo reformos, kuri esą nukreipta prieš JAV gyvenantį milijardierių Džordžą Sorošą (George Soros).

Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras politikos apžvalgininkas:

Kalbant apie vadinamąją „ES teisę“ verta būtų atkreipti dėmesį į neseniai tų pačių vengrų išplatintą sorošininkų sąrašą. Iš šio sąrašo matome, kad beveik trečdalis visų europarlamentarų vienaip ar kitaip yra siejami su Džordžo Sorošo fondais… Štai čia glūdi ir visa „Europos Sąjungos teisė“, pagal kurią dabar baus Vengriją… Visi šie veikėjai turi milžinišką įtaką ir jie dirba viena kryptimi, kurią nustato tas, kuris duoda pinigus tiems fondams. Esu šimtus kartų šnekėjęs, kad jokia teisė neveikia be politinės valios ir galimybės tą valią įgyvendinti. Galima ką tik nori parašyti kokiose nors konstitucijose, tačiau turi už to stovėti konkreti jėga, galinti priversti visa tai vykdyti. Štai šitame kontekste, žinant, kad Europos Parlamente yra kritinė masė žmonių, kuriuos galima nukreipti viena kryptimi, ir susiformuoja ta reikalinga jėga bei politinė valia.

O Europos žmonės nėra niekuo išskirtiniai ar protingesni už mus. Jie lygiai taip pat yra veikiami visokių sorošų kontroliuojamos žiniasklaidos, kurios diskursas kreipiamas tik viena kryptimi. Tuomet į tą dirbtinai sukonstruotą „diskursą“ neva „atsižvelgia“ sprendimų priėmėjai ir taip sukasi ratas… Antai 2003 metais buvo išleista pirmoji žurnalisto Udo Ulfkoto (Udo Ulfkotte) knyga lietuvių kalba „Taip meluoja žurnalistai“ apie tai, kaip yra perkama Vakarų žiniasklaida. Įdomus niuansas – jis buvo pakviestas į Donaldo Trampo (Donald Trump) inauguraciją, tačiau netikėtai jį ištiko „širdies priepuolis“ viešbutyje…

Bet pažvelkime, kas vyksta šiuo požiūriu Lietuvoje. Štai yra visuomenininkai, kurie neseniai rinko parašus dėl žemės referendumo. Bet už jų niekas nestovi, jie negauna jokių pinigų ir veikia tiesiog iš savo entuziazmo ir iniciatyvos. O prieš juos stovi masė gerai apmokamų žmonių, kurie tik dėl to ir apmokami, kad tokias iniciatyvas žlugdytų. Dabartinė Lietuvos viešoji erdvė yra pilna „kalbančių galvų“ ir niekada negali žinoti, ar ta galva kalba taip, kaip galvoja, ar tik dėl to, kad kažkas jai sumokėjo. Ir dėl to tie tikrieji visuomenininkai visada būna marginalizuojami, jie neturi jokių galimybių apginti savo poziciją, jie visada padaromi pralaimėtojais būtent tų sorošininkų profesionalų, kurie už gerus pinigus tą darbą ir dirba. Todėl pas mus visose televizijose vyrauja tik viena nuomonė, žmonėms į akis pučiama migla ir jie verčiami tikėti visokiais išgalvotais nebūtais dalykais.

Tai štai Viktoras Orbanas, matydamas, kas vyksta Vengrijoje, kaip yra veikiama prieš jo šalį, nusprendė uždaryti tas sorošininkų irštvas – fondus, vadinamuosius institutus ir kt. Jam tai dar toli gražu nepavyko, bet taip ir turi elgtis tie, kuriems šalies nepriklausomybė yra vertybė. Už tai Vengrija ir bus baudžiama…

Plačiau: respublika.lt

Views All Time
Views All Time
103
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!

No Comments Yet

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Suskaičiuokite *Captcha loading...