Kodėl Hi-Fi technika?
„Hi-Fi” technikos pasaulis labai įvairus ir spalvingas. „Hi-Fi” („High Fidelity”) – tai aukštos garso atkūrimo kokybės simbolis, kurio apibrėžimas buvo pradėtas vartoti dar praeito amžiaus septintajame dešimtmetyje. Šiuo metu „Hi-Fi” klasei priskiriama ne tik garso atkūrimo, bet ir namų kino teatro technika.
Gana dažnai plataus vartojimo elektronikos prietaisų gamintojos šiuo kokybės ženklu naudojasi nepelnytai. Naujos skaitmeninės technologijos sudarė sąlygas gaminti pigią garso atkūrimo techniką, pasižyminčią geromis pagrindinėmis charakteristikomis, tačiau ne kokybe. Pasidarė madinga perdėtai girti savo produkciją, nepaisant kokybės, iškraipant tikrovę. Pavyzdžiui, tokie duomenys, kaip garso atkūrimo galia, atkuriamųjų dažnių diapazonas, bendri harmonikos iškraipymai, signalo ir triukšmo santykis jau senokai tapo reklamos vadybos spekuliacijų dalimi tarp pigios garso ir vaizdo atkūrimo technikos gamintojų. Sugalvojami įvairūs teoriniai šiuo duomenų matavimo būdai, kurie vis labiau tolsta nuo realybės. Taip klaidinami vartotojai pradeda su pašaipa žiūrėti į gerokai brangesnės tikrosios „Hi-Fi” klasės atstovus. Jei kompaktiniame ar DVD diske garso ir vaizdo duomenys įrašyti „vienetukais” ir „nuliukais”, tai koks gali būti kokybės skirtumas, kai juos „skaičiuos” grotuvas už šimtą ir už tūkstantį litų? Vienintelis atsakymas – palyginkit patys – pažiūrėkite ir paklausykite bent kelių skirtingų gamintojų tos pačios klasės gaminių.
Turbūt sudėtingiausia nesidomėjusiam garso technika įrodyti akustinių kolonėlių kokybės reikšmę. Dalis vartotojų mano, kad didelės kolonėlės su mediniais korpusais yra atgyvenusi klasika, o siauri „plastmasiniai” stulpeliai – paskutinis mados klyksmas. Kitiems keista, kad panašiai atrodančios akustinės kolonėlės (panašūs korpusai ir garsiakalbiai, pagrindiniai techniniai duomenys) gali skirtis kaina daugiau nei keliolika kartų. Dar keisčiau, kad pigi ir gerokai brangesnė technika skirtingų gamintojų imama ir pavadinama tuo pačiu „Hi-Fi” pavadinimu. Įrodinėti remiantis tik pateiktais techniniais duomenimis ar paveiksliukais neįmanoma, jeigu norite išsirinkti tikrai gerą audio ar video techniką jums reikia lyginti. Sėsti ir klausyti kaip skamba tas pats CD ant vienos ar kitos garso aparatūros, su vieno ar kito gamintojo kolonėlėmis.
Nusprendus įsigyti tikrai kokybišką stereofoninę ar namų kino teatro techniką, taip pat teks nemažai paklaidžioti. Pirmiausia, norint įsigyti tinkamą garso ar vaizdo aparatūrą, reikia ne tik žinoti, iš kur, bet ir kaip rinktis. Dideliame buitinės technikos prekybos centre dažniausiai galima rasti tik pigią ar neįdomią aparatūrą. Neįdomi – tai tokia, kuri labiau skirta plataus vartojimo rinkai, su populiariomis („popsinėmis”) pagražintomis savybėmis, skatinančiomis greičiau apsispręsti. Tokią techniką galima palyginti su greituoju maistu ar maisto pusgaminiais, skirtais greitam sotumo jausmui pajusti, bet ne mėgavimuisi. Specializuoti garso ir vaizdo technikos salonai dažniausiai turi palyginti nedidelį asortimentą ir orientuojasi į siauresnį vartotojų būrį.
Specializuotuose salonuose dažnai ieškantys „tiesos” neretai yra trikdomi „agresyvių” konsultantų, kurie ne tiek giria savo produktus, kiek peikia konkurentų. Mes kurdami „Hi-Fi pasaulį” nusprendėme eiti kitu keliu. Mes siūlome jums atsivežti audio aparatūrą, kolonėles kitų, mūsų neatstovaujamų gamintojų ir palyginti patiems. Mes esame šios srities entuziastai ir parduodame tai kas patinka ir „veža“ mus, todėl jei jūsų pagalba rasime ką galime pasiūlyti geresnio kitiems mes būsime tik dėkingi.