Po kovo 31 d. spaudoje pasirodžiusios informacijos apie Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) 614 litų 18 centų siekiančią skolą, dėl kurios nuo kovo mėnesio 15 dienos atjungtas jų telefonas, studentai suskubo padėti jų interesus ginantiems atstovams. Specialiai įsteigta iniciatyvinė grupė, pasivadinusi studentų bendruomene, balandžio 4 d. paskelbė apie rengiamą akciją, kuria siekiama surinkti reikiamą pinigų sumą ir apmokėti LSAS skolą.

Jau beveik tris savaites LSAS už daugiau nei 600 litų siekiančias skolas yra atjungtas telefonas. Įsteigta studentų iniciatyvinė grupė iki šios savaitės pabaigos iš studentų aukų tikisi surinkti reikiamą sumą, kad būtų padengta susidariusi LSAS skola akcinei bendrovei „Lietuvos Telekomas“, rašoma studentų bendruomenės išplatintame pranešime spaudai.

AB „Lietuvos Telekomas“ atstovų teigimu, LSAS skola susidarė už telefono paslaugas, nemokėtas nuo lapkričio mėnesio. Prieš tai jai yra buvo keletas įspėjimų bei taikytas laikinas telefono atjungimas.

Iniciatorių teigimu, šia akcija pirmiausia norima paremti iki šiol silpną ir nestabilią studentų savivaldą Lietuvoje. Kartu jie kviečia ir ragina visą studentiją susirūpinti dėl jų atstovų atsakomybės skaidriai ir efektyviai panaudoti visiems studentams priklausančias lėšas, skirtas studentų savivaldai plėtoti.

Balandžio 4 d. pasirodžius informacijai apie tai, kad studentai ruošiasi padengti LSAS skolą telefono ryšio tiekėjui, organizacija suskubo įvykiams užbėgti už akių.

Studentuera.lt kalbintas buvęs LSAS prezidentas Viačeslavas Palkevičius teigia, kad 614 litų 18 centų skola „Lietuvos telekomui“ bus sumokėta dar šiandien ar blogiausiu atveju rytoj.

V. Palkevičiaus teigimu, žurnalistus naujausia informacija apie studentų organizuojamą „paramos“ akciją žurnalistus pasiekė labai greitai.

„Ką tik sulaukiau skambučio iš vieno didžiausių šalies dienraščio žurnalisto, kuris manęs klausė, ką LSAS ketina daryti toliau. Atsakiau, jog skola bus sumokėta nedelsiant, o studentų iniciatyvinės grupės surinktų pinigų mūsų organizacija neturi jokio pagrindo priimti“, – Studentuera.lt sakė antroje dienos pusėje kalbintas buvęs organizacijos prezidentas.

Pasak vieno iš akcijos iniciatorių Liutauro Gudžinsko, nutrūkęs telefoninis ryšys tarp LSAS ir ją supančio pasaulio tik dar labiau sustiprina bendrą įspūdį, kad studentų savivalda Lietuvoje – uždara ir niekam neatskaitinga organizacija.

„Keista, kad šimtatūkstantines įplaukas už Lietuvos studento pažymėjimą gaunanti organizacija vėliau nesugeba susimokėti kelių šimtų litų už pokalbius telefonu. Tai tik patvirtina seniai sklandančius įtarimus, kad bendri studentų pinigai naudojami mažų mažiausiai neatsakingai“, – įsitikinęs iniciatyvinės grupės narys.

Surinktus studentų pinigus planuojama įteikti LSAS atstovams jų būstinėje balandžio 7 d. popietę.

Studentuera.lt primena, kad kasmet kiekvienas studentas moka 20 litų „studento mokestį“ už Lietuvos studento pažymėjimą ir 15 litų – už jo metinį pratęsimą, tačiau praktiškai neturi jokių teisių nei dalyvauti paskirstant visiems studentams priklausančias lėšas, nei kontroliuoti, kaip jos yra panaudojamos.

Views All Time
Views All Time
3114
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!