Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas paskelbė, kad lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus perlaikomas.

Sprendimas priimtas sudarytai komisijai išnagrinėjus gautą informaciją ir nustačius, kad lietuvių (gimtosios) kalbos valstybinio brandos egzamino užduotys buvo paviešintos iki egzamino, 24 d. naktį.

„Ministerijos vardu atsiprašau abiturientų, kurie sąžiningai laikė valstybinį lietuvių (gimtosios) kalbos egzaminą ir dabar turės dar sykį jį laikyti bei patirti papildomo nerimo“, – spaudos konferencijoje sakė ministras R. Motuzas.

„Turime griežtai pareikšti, kad mokykla tikrai nėra ta vieta, kur gali būti perkama ir parduodama. Mokykla privalo išsaugoti aukščiausias vertybes, apsaugoti mokinius nuo nesąžiningumo. Ypač tai jautru, kai kalbama apie mokinių ateitį, studijas. Su mokiniais ir pedagogų asociacijomis sutarėme, kad sąžiningai laikę egzaminus neturi nukentėti dėl tų, kurie juos laikė nedorai, o ateityje gali užimti sąžiningųjų vietas aukštosiose mokyklose“, – pabrėžė ministras.

Švietimo ir mokslo ministras kviečia padėti išsiaiškinti tiesą. Turinčius informacijos apie egzamino užduoties paviešinimą rašome skambinti telefonu (8~5) 274 31 15 arba rašyti el. paštu pagalba@smm.lt. Prašytume pranešti apie tikrus, realius faktus, kurie galėtų padėti ištirti šią situaciją.

Vakar sudaryta Švietimo ir mokslo ministerijos komisija tyrė galimo egzamino užduoties išviešinimą ir nustatė keletą svarbių faktų: 24 d. 00 val. 28 min. vienoje pokalbių svetainėje pasirodė užklausa apie valstybinio lietuvių kalbos egzamino testo užduotį. 8 val. 49 min. internete pasirodė skyrybos užduotis. Ji buvo skanuota. Skanuota užduotis tikra (nustatyta pagal sutartinius ženklus, kurie yra įdedami į užduotį). Informaciją apie žinotą užduotį Nacionalinis egzaminų centras pradėjo gauti apie 13 val. Gegužės 24 d. nuo 13 valandos pokalbių kanaluose apie tai pradėjo diskutuoti įvairių Lietuvos miestų mokiniai.

Views All Time
Views All Time
3109
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!