Sveikinu visus Straipsniai.lt portalo lankytojus ir visus mielus redakcijos bičiuliusartėjančių Joninių proga.

Artėja iškili, tautiška vasaros šventė – Joninės, kurios mūsų tautoje turi prasmingas, senas bei gilias tradicijas. Tai šventė kurioje susiduria ilgiausia diena bei trumpiausia naktis, kai kūrenami laužai, pinami vainikai ir ieškomas paslaptingasis paparčio žiedas, o jį radusiųjų laukia laimė, meilė ir sėkmė.

Sveikinu mielas Janinas bei Jonus su varduvėmis ir visus redakcijos bičiulius su nacionaline švente! Linkiu Jums visiems ieškoti ir surasti savąjį paparčio žiedą, kuris atneštų sėkmę, sveikatą, laimę ne tik šią stebuklingą naktį, bet ir ištisus metus. Tegul Jūsų asmenybės, darbai ir siekiai metai po metų vis gražina ir gražina Jūsų vardus. Tegul iki pirmo saulės spindulio visur skambės juokas, daina, vyraus pakili, šventiška bei bičiuliška nuotaika!

Vardas Jonas žinomas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje: Latvijoje – Janis, Rusijoje – Ivanas, Anglijoje – Johnas (Džonas), Prancūzijoje – Jeanas (Žanas), Ispanijoje Juanas (Chuanas).

Jonai ir Janinos savo vardadienius švenčia birželio 24, o Rasų šventė, kaip trumpiausia metų naktis ir ilgiausia diena, minima birželio 20 – 21 arba birželio 21 – 22, priklausomai nuo metų.

Įdomu tai, kad Rasos siejamos su senuoju tikėjimu, o Joninės – su krikščionybe, tačiau, nepaisant to, dabar mums įprasta ieškoti paparčio žiedo per Jonines.

Tad šilčiausi sveikinimai skrieja Jonams ir Janinoms, o šių vis dar ypatingai populiarių vardų neturintiems – linkėjimai rasti paparčio žiedą, nešantį laimę.

Joninės arba Rasos diena tradiciškai švenčiama Saulės grąžos metu, kai diena yra ilgiausia, o naktis – trumpiausia. Šiuo ilgiausiu metuose šviesos ir saulės periodu, kuomet gamta, kaip niekada vasariškai gyva, pasidžiaukime užburiančia laužo šviesa bei šiluma šalia savo artimiausiųjų, šeimos narių, kaimynų, kraštiečių.

Linkiu kiekvienam surasti savo paparčio žiedą, kuris suteiktų sveikatos, žinojimo, vidinės stiprybės, jėgų senųjų darbų užbaigimui ir drąsos naujų pradžiai.

Tegu pačią trumpiausią ir linksmiausią metų naktį paparčiai tik Jums pražysta stebuklingais žiedais…

Kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos, kuo didžiausios laimės linkiu Jums Joninių proga!

Nuoširdžiai,

Straipsniai.lt vyr. redaktorius

 

 

 

Views All Time
Views All Time
18647
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!