Tarp kailių
Atėjus šalčiams moteryje atgyja žvėries instinktas – norisi apsisiausti kailiniais. Moterims kailiniai reiškia tą patį, ką vyrams – automobiliai.
Žinoma, svarbiausias kailinių privalumas – šiluma. Patys šilčiausi mutono (spec. išdirbimo avikailis) ir lapės kailiniai. Sabalo, poliarinės lapės, kotiko, bebro, šinšilos, nutrijos, audinių, karakulio kailiniai ne tokie šilti. Dar šalčiau bus su švilpiko ir šermuonėlio kailiniais. Svarbu, kad kailiniai būtų patvarūs. Ilgiausiai nešiosite ūdros ir kotikų kailinius – maždaug 20 sezonų! Norką ir karakulį dėvėsite 10 sezonų, 7-8 sezonus tarnaus kailiniai iš poliarinės lapės, avikailio, lapės ir sabalo, su voverės, nutrijos, ondatrų kailiniais galėsite puikuotis 4 sezonus, o šinšilos ir triušio kailiniais po 2-3 metų reikės atsikratyti. Tose šalyse, kur klimatas gana permainingas, geriausiai nešiosis nutrijos ir bebro kailiniai, nes jie puikiai atstumia vandenį.
Ką reikia žinoti perkant kailinius?
* Aukštos kokybės kailiniai yra minkšti ir blizgantys. Kailis neturėtų lūžinėti ir slinkti paglosčius jį prieš plauką ar lengvai patampius. Suspaudus rankoje kailinių kraštą ir atleidus – geras kailis iškart įgauna pirminę formą.
* Kailiniai neturėtų būti per lengvi. Tampydami kailį, kailininkai dažnai ištempia odą: ji suplonėja, ir kailio plaukas išretėja. Tokia oda sudrėkusi greičiau praranda formą.
* Kuo mažiau siūlių, tuo gaminys geresnis.
Mada ir kaina
Šiandien šilti ilgi kailiniai su didelėmis apykaklėmis jau nebemadingi. Aktyviam miesto gyvenimui labiau tinka vidutinio ilgio kailiniai (iki blauzdos vidurio arba šiek tiek virš kelių) su gobtuvu, nes tuomet nebereikia galvoti apie kepures ar kitus galvos apdangalus.
Nebrangus avikailis ir triušio kailis rinkoje pasirodė XX amžiaus viduryje. Madingi šie kailiai iki šiol. Pavyzdžiui, šiandien kailininkų išdirbtas ir nudažytas triušio kailis kartais primena aksomą arba šilką, ar net imituojamas leopardo ar šinšilos kailis.
Karakulis atėjo į madą XIX amžiaus pabaigoje. Tuomet apie baltus karakulinius kailinius ir movą (atvirais galais šiltas maišelis rankoms susikišti) svajojo visos merginos. XX amžiaus 8-9-ajame dešimtmečiais karakulis vėl sugrįžta į madą. Garsiojo Ralfo Laureno kolekcijoje pasirodė karakulinės kepurės. Šią žiemą ant podiumų – įvairiausių atspalvių karakulis.
Lapė ir poliarinė lapė buvo madinga Holivudo suklestėjimo laikotarpiu. 1971-aisiais Ivas Sen-Loranas sukūrė prabangią, ryškiai nudažytą lapės puskailinių kolekciją.
Sabalo kailiniai, apykaklės ir goržetės (kailio juosta ant moteriško palto apykaklės) visada buvo madingos. XX amžiaus pabaigoje sabalo kailiai šiek tiek atpigo.
Iš norkų patys brangiausi “juodo brilianto” spalvos kailiniai. Pilkšva, melsva ir rausva norka pigesnė. Norkos patelių kailis minkštesnis, puresnis, labiau blizga ir patvaresnis, todėl ir brangesnis. Norkos patinų kailis šiltesnis – kailio plaukas ilgesnis.
Šinšilos kailis pats brangiausias. Šio mažo graužiko kailis labai švelnus ir plonas.
I.G