Pirma, būtina įsivaizduoti koks bus jūsų buto išplanavimas.

Išmatuojamas kiekvienas kambarys, po to nubrėžiama buto schemą tam tikru masteliu su durimis bei langais. Dar vėliau išmatuojami baldai, ir vėl tam tikru masteliu brėžiami kitame popieriaus lape, atliekami žymėjimai, užrašai: spinta, lova, stalas, kt. Visą tai iškerpama žirkliais ir patalpinama buto ar kambario piešinyje-schemoje.

Čia galima paminėti specialias kompiuterines programas, skirtas patalpų išplanavimo sukūrimui, pavyzdžiui tokią operaciją galima atlikti ArchiCAD programoje, lengvai su šia užduotimi susidoros 3D Studio Max, tačiau kraštutiniu atveju galima panaudoti ir Office‘o „Microsoft Word”… Stumdami baldus mūsų schemoje (popieriaus lape ar kompiuterio ekrane), mes parenkame optimalų interjero objektų paskirstimą bei matom kaip atrodys butas po remonto.

Dabar, kai planas-schema paruošta, būtina sudaryti sąmatą: ką norime daryti ir kokį biudžetą tam turime. Apsisprendę dėl reikiamų medžiagų bei patikslinę pirkinių sumą, galim skubėti į statybinių medžiagų parduotuvę ar turgų, kurių šiais laikais laimei yra daugybė, o asortimentas įtiks bet kokiam skoniui ir piniginei.

Pradėti remontą reikia nuo „juodų” darbų, o būtent: betono grindų išlyginimo, naujos elektros linijos pakeitimo ir pajungimo, lizdų įmontavimo, šildymo radiatorių pakeitimo, durų, plastikinių langų įmontavimo, kanalizacijos pakeitimo, suvirinimo darbų, kt.

Po šitų veiksmų reikia pradėti lyginti sienas bei grindis, o tam yra visa eilė specialių statybinių mišinių (pavyzdžiui, Konsolitas), ar senasis smėlio-cementinis mišinys M-150. Kampus bei sienų paviršius būtina gerai išlyginti…

Kai kampai bei sienos tiesios – galima pradėti lizdų bei jungiklių montavimo darbus.
Po to pagal tvarką durų bei langų pakeitimas. Kai grindys yra išlygintos, galima tiksliau įmontuoti duris.

Sekantis remontiniu ir apdailos darbų etapas yra sienų ir lubų glaistymas. Norėdami pasiekti geros paviršiaus kokybės, glaistymas atliekamas kelėtais sluoksniais su tarpiniu šlifavimu.

Po sienų paruošimo galima pereiti prie grindų. Grindų dangos pasirinkimas milžiniškas: parketas, laminatas, kiliminė grindų danga, plytelės, šiltos grindys…
Sekantis mūsų žingsnis yra tapetų klijavimas, plintuso bei durų plokštelių pritvirtinimas. Kelėtas patarimų:

– Buto remontą pradedama nuo tolimojo kambario ir judama prie įėjimo durų.
– Tualetą ir vonią paprastai remontuoja pirma eile, nes labiausiai „juodų” darbų tenka atlikti būtent ten.
– Balkono remontą geriau atlikti paskutine eile, nes ten galima saugoti statybines medžiagas ir instrumentus.

Views All Time
Views All Time
3229
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!