Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad Klaipėdos apskrities FNTT skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame grupė asmenų įtariami organizavę „karuselinį” sukčiavimą tarp Lietuvos ir Latvijos bendrovių.

FNTT akiratyje atsidūrė ir su „Vilniaus prekyba” siejama bendrovė „Tikras kelias”. Vienos didžiausių augalinio aliejaus tiekėjų Lietuvoje akcininkų sąraše dar prieš kelis metus buvo visi pagrindiniai „Vilniaus prekybos” savininkai: Nerijus, Julius ir Vladas Numavičiai, Žilvinas, Mindaugas ir Gintaras Marcinkevičiai, Ignas Staškevičius, Renatas Vaitkevičius, Mindaugas Bagdonavičius,o taip pat buvęs „Tikro kelio”, dabar „Kauno tiltų” valdybos pirmininkas Mindaugas Aniulis.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta duomenų, kad realios veiklos nevykdančios Lietuvos bendrovės pirko latviškus žuvų konservus. Juos pardavusios Latvijos įmonės vadinamuoju „karuseliniu” sukčiavimu iš „Tikro kelio” pirko augalinį aliejų Latvijos rinkai. Tačiau pardavimo sąskaitos buvo įforminamos per tarpininkus – realios veiklos nevykdančias Latvijos bendroves.

Tokiu būdu tiek Latvijos, tiek Lietuvos bendrovės išvengė sumokėti pridėtinės vertės mokestį.

Pirminiais duomenimis, iš Latvijos buvo importuota žuvų konservų daugiau nei už 5 mln. Lt, o valstybei nesumokėta beveik 0,8 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad klaipėdietis Mindaugas Laurinaitis organizavo ir kontroliavo penkių Vilniuje, uostamiestyje ir Panevėžyje registruotų įmonių steigimą. Įtariamasis surado asmenis, kurie už tam tikrą atlygį sutiko būti jokios veiklos nevykdančių bendrovių statytiniais direktoriais ir pasirašinėti dokumentus, kuriuose būdavo fiksuojami realiai neįvykę sandoriai. Šie buhalterinės apskaitos dokumentai buvo naudojami kito klaipėdiečio ArūnoTebelškio vadovaujamos įmonės apskaitoje.

Kratos metu pastarojo namuose FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai aptiko ne tik dokumentus, galinčius būti įrodymais ikiteisminiame tyrime, bet ir auginamus narkotikus – kanapes. Be to, pareigūnai, atlikdami kratą A.Tebelškio. pažįstamų namuose, užfiksavo, kad dalį dokumentų įtariamojo draugai mėgino sudeginti.

Pareigūnai išaiškino, kad įtariamieji buvo sukūrę kelias sukčiavimo schemas.

Į vieną iš jų įsijungė Lietuvoje augalinį aliejų tiekiančios bendrovės “Tikras kelias” pardavimų vadovas Gintaras Steponavičius. Pareigūnų duomenimis, „Tikras kelias” ir dar viena bendrovė naudojo fiktyvias sąskaitas prekėms, kurios buvo perkamos iš Latvijos: žuvų konservai, paukštiena ir kt. Vėliau šios prekės buvo perparduodamos Lietuvoje veikiantiems prekybos centrams.

„ Tikras kelias” pardavimo vadovas G.Steponavičius su kitais įtariamaisiais pateikdavo žuvų konservų importo dokumentus, kuriuose buvo rodomi iš tiesų neįvykę sandoriai su jokios veiklos nevykdžiusiomis įmonėmis.

„Nusipirkusios” latvišką produkciją „orinės” Lietuvos įmonės perparduodavo ją „Tikram keliui”. FNTT teigimu, iš tikrųjų Latvijoje pakrautą produkciją vežėjai pristatydavo tiesiai „Tikram keliui”.

Pirminiais duomenimis, „Tikras kelias” iš jokios veiklos nevykdžiusių bendrovių tariamai įsigijo produkcijos už daugiau kaip 2 mln. Lt.

FNTT tyrėjų duomenimis, Latvijos bendrovės, pardavinėjusios šiuos konservus, tokiu pat, vadinamuoju „karuselinio” sukčiavimo, būdu, iš „Tikro kelio” įsigydavo augalinį aliejų Latvijos rinkai. Pardavimo sąskaitos buvo forminamos per tarpininkus – taip pat realiai jokios veiklos nevykdančias Latvijos bendroves.

Populiaraus „Obelių” aliejaus gamintojos, bendrovės „Tikras kelias” vadovas Darijus Jasas neigė, kad įmonė kaip nors prisidėjo prie nusikalstamos veiklos. BNS agentūrai jis sakė, kad FNTT tiriamoje baudžiamojoje byloje kaltinimai yra pareikšti įmonės pardavimų direktoriui G.Steponavičiui, o ne įmonei. Bendrovės vadovas tikina, kad jai tarimai nepareikšti ir ji nuo nusikalstamos veiklos atsiriboja.

FNTT pranešė, kad nusikalstamos veiklos organizatoriams – trims klaipėdiečiams M. Laurinaičiui, A. Tebelškiui ir „Tikro kelio” pardavimų vadovui G. Steponavičiui – jau pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų.

Views All Time
Views All Time
2182
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!