L.Linkevičius ragina negąsdinti savęs grėsmėmis
Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius paragino negąsdinti pasaulio ir savęs, kad Lietuva nesugeba užkirsti kelio grėsmėms, kurioms yra jautrios trečiojo pasaulio šalys, bei neprisiimti kalčių, kuriomis nieks nekaltina.
Negąsdinti ir nesigąsdinti L. Linkevičius paragino pareiškime, kuris paskelbtas paaiškinant jo poziciją pirmadienį vykusiame Valstybės gynimo tarybos posėdyje. Posėdyje svarstyta susidariusi padėtis valstybėje, Seimo komisijai tiriant prezidentinį skandalą.
“Lietuvos politinėje visuomenėje jau tampa įprasta, kai neįvardyti šaltiniai iš uždarų posėdžių pateikia ne visai tikslią informaciją, kuri laikoma neginčijamu faktu. Neketinu komentuoti Valstybės gynimo tarybos posėdžio, tačiau noriu paaiškinti savo poziciją, neteisingai perteiktą kai kuriose žiniasklaidos priemonėse”, – rašoma ministro pareiškime.
L. Linkevičius pažymi, kad Valstybės gynimo tarybos posėdyje jis pasiūlęs atskirti problemas, susijusias su Prezidentu bei institucija, nuo grėsmių nacionaliniam saugumui.
“Manau, kad Vyriausybė ir kitos valstybinės institucijos dirba skaidriai ir sklandžiai, sudarydamos visas prielaidas kitų metų pavasarį integruotis į NATO ir Europos Sąjungą. Lietuva atkakliu darbu ir didelėmis pastangomis pelnė patikimos partnerės vardą. Todėl neturėtume gąsdinti pasaulio ir savęs”, – teigia krašto apsaugos ministras.
L. Linkevičius apgailestauja, kad Seimo laikinosios tyrimo komisijos išankstinės išvados leido suabejoti Lietuvos – būsimosios NATO narės patikimumu. Anot ministro, apie tai jis ir kalbėjęs per Valstybės gynimo tarybos posėdį.
Krašto apsaugos ministras nėra linkęs sutikti su tuo, kad Seimo komisija nepaneigė Valstybės saugumo departamento pažymoje (pristatančioje tik operatyvinės veiklos medžiagą) pateiktos nuostatos, kad “Lietuva panaudojama kaip trečioji šalis ginklų, neplatinamų bei dvigubo panaudojimo medžiagų prekybai ir platinimui”.
“Tačiau Lietuva nėra įtraukta į nepatikimų šalių sąrašą, nors iš tikrųjų būta mėginimų pasinaudoti įstatymų spragomis. Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos surinkta informacija bei kartu su Užsienio reikalų ministerija inicijuotos įstatymo pataisos užkirto kelią prekiauti dvigubos karinės ir civilinės paskirties orlaivių detalėmis. Nuo to laiko, kai 2002 metų liepos mėnesį įsigaliojo naujos įstatymo nuostatos, Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas tokių faktų neužfiksavo”, – pabrėžia L. Linkevičius.
Ministras apgailestauja, kad tai ne vienintelis pavyzdys.
“Viename iš Seimo laikinosios komisijos posėdžių buvo užsiminta, esą yra įrodymų, kad Lietuva yra tarpininkė, per kurią finansiškai remiamos teroristų grupuotės. Valstybei nepelnytai metamas nepatikimos šalies šešėlis. Tuo tarpu tarptautinės ginklų kontrolės tarnybos Lietuvai nekelia tokių kaltinimų”, – pabrėžiama ministro pareiškime.
Anot pareiškimo, Lietuva yra parlamentinė respublika ir joje veikia atitinkamas demokratinis mechanizmas, leidžiantis išsiaiškinti kilusio Prezidentūros skandalo priežastis bei imtis veiksmų neutralizuoti galimas neigiamas pasekmes.
“Pasisakau už tai, kad šiame kontekste Lietuva neprisiimtų kalčių, kuriomis nėra kitų kaltinama”.
Krašto apsaugos ministro teigimu, tai būtų ypač nenaudinga mūsų šalies integracijos į NATO procesui ir galėtų pakenkti Lietuvos saugumui, strateginiams interesams. L. Linkevičius pabrėžia, kad būtent tokią poziciją jis pareiškęs Valstybės gynimo tarybos posėdyje ir žada jos ateityje laikytis.