Kikališvilis grasina baudžiamąja byla Laurinkui
Su tarptautiniais nusikaltėliais siejamos Rusijos bendrovės “Asociacija XXI vek” prezidentas Anzoris Aksentjevas-Kikališvilis pareiškė, kad prašys Lietuvos generalinį prokurorą ir Aukščiausiojo teismo pirmininką patraukti baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Mečį Laurinkų.
Rusijos naujienų agentūros “Interfax” pranešimu, A.Aksentjevas-Kikališvilis antradienį Maskvos radijo stoties “Echo Moskvy” eteryje kaltino M.Laurinkų “šmeižtu, žmogaus teisių pažeidimu, ginkluotu turto prievartavimu ir šantažu”.
“VSD vadovas nepagrįstai tvirtina, jog kažkokia mitinė rusų mafija, mano, kaip pagrindinio tarptautinio masto mafijozio, asmenyje neva finansavo Rolando Pakso prezidento rinkimų kampaniją”, – sakė A.Aksentjevas-Kikališvilis.
“M.Laurinkus Seimui pateikė mano telefoninių pokalbių su kažkokiu Jurijumi Borisovu, kuris oficialiai yra R.Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas, pokalbių įrašus. Aš nė vieno iš VSD vadovo išvardytų personažų apskritai nepažįstu ir pirmą kartą apie juos išgirdau iš spaudos pranešimų”, – teigė A.Aksentjevas-Kikališvilis.
Lietuvos prezidentūros skandalą tyrusios Seimo laikinosios komisijos išvadose teigiama, jogA. Aksentjevas-Kikališvilis, specialiųjų tarnybų žiniomis, užsiima neteisėta veikla. Dėl savo įtakos Rusijos bei tarptautinėms nusikalstamoms struktūroms jis yra įtrauktas į asmenų, kuriems yra uždrausta įvažiuoti į Lietuvą, JAV bei kai kurias kitas valstybes, sąrašus.
Nekilnojamojo turto, draugę ir mažametę dukrą Lietuvoje turintis A.Aksentjevas-Kikališvilis, Seimo komisijos duomenimis, per tarpininkę Lietuvos pilietę Renatą Smailytę mėgino daryti įtaką prezidento R.Pakso patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Remigijui Ačui ir kitiems aukštiems Lietuvos pareigūnams, kad galėtų įsitvirtinti Lietuvoje, gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje ir legalizuoti savo veiklą.
Lapkričio viduryje, nuskambėjus pirmiesiems A.Aksentjevo-Kikališvilio grasinimams paduoti M.Laurinkų į teismą, VSD vadovas pareiškė, kad sprendimas uždrausti A.Aksentjevui-Kikališviliui atvykti į Lietuvą buvo pagrįstas.
VSD slapta įrašytuose pokalbiuose ir parlamentinei komisijai pateiktuose pokalbiuose telefonu girdima, kaip, kalbėdamas su R.Smailyte, A.Aksentjevas-Kikališvilis daro keistas užuominas apie M.Laurinkaus sutikimą Ispanijoje, kurios palieka grasinimų susidoroti įspūdį.
Po šių duomenų paviešinimo M.Laurinkui buvo pasiūlyta skirti apsaugą, tačiau saugumo vadovas jos atsisakė.
M.Laurinkus iki įsiplieskiant skandalui dėl kai kurių prezidento aplinkos nederamų ryšių ruošėsi ambasadoriauti Ispanijoje.
VSD teigimu, A.Aksentjevas-Kikališvilis turi interesų Lietuvoje vykstančiuose privatizavimo procesuose bei palaiko ryšius su Lietuvos nusikalstamomis grupuotėmis.