Kortų žaidimai (trading/collectable card games – TCG/CCG)
Bendras vaizdas: už stalo vienas priešais kitą sėdi du žmonės, vienas po kito jie traukia iš kaladžių kortas, kuriose pavaizduotos įvairios magiškos būtybės ir kerėjimo efektai, meta jas ant stalo, pasuka ir stumdo, ištardami trumpus žodžius “attack”, “block”, “done”, su apmaudu akyse nuima spalvotus karoliukus iš gulinčios prie kiekvieno krūvelės.
Žaidimo principas: yra sąvadas bendrų taisyklių, tačiau ant kiekvienos kortos parašyta, ką konkrečiai ji daro. Kortų yra bent 500 skirtingų, kiekvienas žaidėjas prieš žaidimą sukuria apibrėžto dydžio kaladę, su kuria ir žaidžia. Vieniems žaidimams reikalingi kauliukai, kitiems – ne. Vyrauja dvikovos, tačiau daugumą žaidimų galima žaisti ir didesnėmis grupėmis, tokiu atveju tenka daryti ne tik strateginius sprendimus, bet ir diplomatinius žingsnius.
Išskirtiniai bruožai: kortos yra skirtingo pajėgumo ir retumo, jos parduodamos atsitiktinai sukurtais pakeliais po 10-15 kortų, todėl žaidėjai nuolat keičiasi tarpusavyje, atsikratydami nereikalingų kortų ir įgydami svarbias savo kaladei. Ypač stiprus kolekcionavimo elementas. Nuolat išleidžiamos naujos kortos, todėl žaidimo technika ir stilius pastoviai kinta. Nors kortos kainuoja ir pigiau, nei figūrėlės, bet, vėlgi, investicijos apsprendžia pajėgumą, todėl TCG – brangus žaidimas.
Šios grupės žaidimai, žaisti Lietuvoje: Magic: the Gathering (pateiktas bendrame vaizde), Illuminati, Spellfire, Vampire: the Eternal Struggle, Pokemon, Net Runner, Wizards of the Middle Earth, Harry Potter. Pagal Magic: the Gathering buvo sukurti net 2 kompiuteriniai žaidimai.
Kur rasti Lietuvoje: specializuojasi ir organizuoja reguliarius turnyrus KKK Lotus. Per juos galima ir pirkti. Kortų žaidimus Pokemon ir Harry Potter, skirtus vaikams, galima rasti parduotuvėse.
Shizzar