Nors rudenį būsto rinka paprastai pagyvėja, tačiau butų kainos Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje po spartaus brangimo stabilizavosi, o kai kur – net sumažėjo, teigiama nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ spalio mėnesio apžvalgoje.

Didžiausią paklausą ir toliau tebeturi 2–3 kambarių butai.

„Ober-Haus“ pastebi, kad Kaune vis dažniau perkami ir prestižiniai didelio ploto prabangūs butai, pro kurių langus matyti graži panorama. Dalis butų yra perkami dėl investicijų: tikintis, jog jie brangs. Dažniausiai perkami butai Žaliakalnyje, Eiguliuose, Kalniečiuose, Šilainiuose.

„Šiuo metu Kaune sparčiai statomas naujas gyvenamųjų namų kvartalas bei keliolika daugiabučių. Dauguma butų jau turi į juos pretenduojančius šeimininkus. Tai įtikino investuotojus, kad ir kauniečiai pajėgūs įsigyti naujus butus“, – teigiama apžvalgoje.

Pasak „Ober-Haus“ specialistų, rudeniui įpusėjus galima teigti, kad kainos, bent jau kai kuriam laikui, Klaipėdoje ne tik pasiekė viršūnę, bet ir po truputį pradėjo leistis. Pastebima, jog kelias savaites Klaipėdoje gyvenamieji objektai jau nebrangsta, kainos nekinta.

„Renkantis nekilnojamąjį turtą, kaip ir anksčiau, pirmenybė teikiama naujiems butams, kurių šiemet Klaipėdoje kaip niekad daug. Metų pradžioje prasidėjusios statybos tebesitęsia, be jau statomų naujų projektų, baigiantis rudeniui turėtų atsirasti dar keletas naujų daugiabučių ar net didelių kvartalų“, – teigiama apžvalgoje.

Šiauliuose nuo vasaros kainos stabilėja. Pardavėjai vis dar nori parduoti turtą kuo brangiau, tačiau „Ober-Haus“ pastebi, kad pirkėjai jau neskuba mokėti prašomos kainos. Daugiau domimasi centre esančiais butais, tačiau miegamuosiuose rajonuose kaina yra kur kas prieinamesnė.

Teigiama, jog Šiauliuose aktyviai domimasi Paukščių take pirmuoju po ilgos pertraukos pabaigtu statyti daugiabučiu namu. Šalia šio namo statomas kitas beveik identiškas daugiabutis. Dar vienas 24 butų namas bei keturi kotedžai pradėti statyti Vytauto gatvėje, kitas daugiabutis kyla Draugystės prospekte. Iš viso šiuo metu statoma apie 100 naujų butų.

„Ober-Haus“ apžvalgoje teigiama, kad visuose minėtuose miestuose plečiasi individualių namų statybos.

Views All Time
Views All Time
1810
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!