20 patarimų pakelsiančių tavo bendravimą į neregėtas aukštumas
Bendravimas pagal Abraham’o Maslow’o poreikių piramidę užima trečią vietą pagal svarbumą žmogaus gyvenime (po fiziologinių ir saugumo poreikių). Bet ar tikrai bendravimą su žmonėmis pastatai į tokią svarbią vietą? O gal tai yra kažkas pastovaus ir nesikeičiančio? Neturėtų būti. Jei tobulėjame sėkmės, laimės ir kitose srityse, tai bendravimo tuo labiau nereikėtų palikti „už borto”, nes čia viena iš tų sričių kur galimybės yra tiesiog neribotos. Kuris norite dar labiau praturtinti savo socialinį gyvenimą?
Šiame straipsnyje pateikiu koncentruotą medžiagą bendravimo (komunikacijos) tema, kurią pats ilgai rinkau ir gryninau. Turėk omenyje, kad tai nėra absoliučios tiesos. Įsigilink, eksperimentuok, klausyk intuicijos kada pagal situaciją gali vieną ar kitą patarimą pritaikyti. Neapsigauk, kai kurie patarimai atrodo labai paprasti, bet pamatysi, kad juos pritaikyti nėra taip paprasta. Tikiu, kad nuoširdžiai taikomi šie patarimai tavo bendravimo kokybę gali pakelti į neregėtas aukštumas. Pradedam!
1. Bendravimas tarp žmonių nėra statiškas. Tai nuolatos judantis, evoliucionuojantis ir besikeičiantis procesas. Jei to nepastebi, susirūpink, nes tai anksčiau ar vėliau atsisuks prieš tave.
2. Meluoti – užtikrintai viską žinoti. Nežinoti – parodyti tikrąjį save.
3. Pirma atidžiai klausykis ir tik pilnai išklausęs pradėk pats kalbėti. Kaip kitaip būtų galima paaiškinti kodėl žmogus turi dvi ausis ir vieną burną?
4. Bendraudamas būk lankstus. Prisitaikyti visur, kur tai nežlugdo tavo asmenybės.
5. Tęsdamas mirusius santykius – marini save.
6. Būk patikimas ir sąžiningas – tai kelias į turtingą ir kokybišką bendravimą (bendravimo gelmes).
7. Jei nori, kad tave mylėtų pats mylėk. Jei nori, kad tave gerbtų pats gerbk ir t.t. Viskas prasideda nuo tavęs.
8. Būk kuo naudingesnis kitiems (domėkis žmonėmis, jų problemomis, išgyvenimas, džiaugsmais ir t.t.).
9. Nuoširdžiai žavėkis kitais.
10. Bendraudamas užgniaužk savanaudiškumą. Galvok ne apie tai, ką aš galiu gauti, o ką aš galiu duoti.
11. Nekalbėk netiesos. (Dievo įsakymas!)
12. Kokia yra idealių santykių tarp vyro ir moters paslaptis? Moteris į vyrą turėtų žvelgti kaip tarnaitė į karalių, o vyras į moterį kaip tarnas į karalienę. (Tomas Girdzijauskas)
13. Prisimink – esi tai, ką sakai.
14. Nepertraukinėk pašnekovo. Neskubink žmogaus savo kūno kalba (greitai ir dažnai nelinkčiok ir pan.).
15. Garsiai, aiškiai ir užtikrintai tark žodžius.
16. Vertink savo žodį – kalbėk tik tiek, kiek būtina.
17. Visada išlik geranoriškas, bet taip pat turėk ribas. Neklausyk melagysčių, apkalbinėjimų, dejavimų. Venk žmonių, kurie nuolatos tai kalba.
18. Su savimi visada kalbėk pagarbiai (net ir mintyse). Būtina!
19. Žodžiai turi grįžtamąjį ryšį (energiją). Liežuviu neskleisk pykčio, pagiežos, pavydo, nes visa tai sugrįš su kaupu.
20. Kiekvienas tavo ištartas žodis – tai atsakomybė už save prieš kitą. Ar visada ją prisiimi?
Šie patarimai gali būti tiek vertingi, kiek gyvi tavo sąmonėje. Taigi, kaip tada kuo lengviau juos sau priminti? Atsispausdink ir pasikabink matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant šaldytuvo! Padaryk tai dabar ir vėliau nereikės sukti galvos.
P.s. Šios mintys surinktos iš įvairiausių šaltinių (internetas, knygos…). Deja, nuorodų į šaltinius neišsaugojau. Originalios mintys dažnu atveju interpretuotos.