10 patarimų gyvenimui palengvinti
Dauguma mūsų problemų kyla iš mūsų požiūrio į save ir aplinkinius. Kartais visai menkaverčius įvykius ar situacijas pernelyg sureikšminame. Todėl nebegalime logiškai mąstyti ir priimti tinkamų sprendimų. Atsikratykime šiuo įpročiu ir iškart pajusime palengvėjimą. Dalis problemų savaime išnyks. Pasaulis nušvis kitomis spalvomis. Apsidairykite, galbūt savyje aptiksite ir daugiau paikų įpročių, gadinančių jums ir jūsų pažįstamiems sveikatą. Štai jums dešimt dažniausiai pasitaikančių elgesio ydų. Tebūna jos kompasu nelengvame savianalizės kelyje.
Nedarykite skubotų išvadų. Skubotos išvados gali turėti skaudžias pasekmes. Pirma, niekada nereikia būti įsitikinusiam, kad iš anksti žinote, kas bus arba kaip viskas klostysis. Aiškiaregystės dovaną toli gražu ne kiekvienas turime. Todėl labai lengva suklysti. Juolab, kad pasaulis negyvena pagal mūsų logiką. Antra, negalvokite, kad visi žmonės panašūs į jus. Jie turi savo mintis ir savo pasaulio matymo kampą. Bandymas visus suverti ant vieno iešmo išprovokuos tik trintį ir komplikuotus santykius.
Nedramatizuokite. Niekada nedarykite iš musės dramblio ir šieno kupetoj neieškokite adatos. Aibė žmonių iš pažiūros nieko vertus įvykius paverčia didele tragedija. Kodėl? Galbūt jie nori atrodyti svarbiais ir reikšmingais? Tačiau tai kvaila ir pražūtinga.
Neišsigalvokite bereikalingų taisyklių. Jūs lakstote galvas pametę, nes esate gainiojami botago, nupinto iš žodžių „reikia” ir „privalau”. Jūs patys nusistatote aibę nereikalingų gyvenimo taisyklių, kurios jus engia, gainioja po visą pasaulį ir skiepija kaltės jausmą – girdi, nespėjau ten ir ten, nepadariau to ir ano. Tokiomis taisyklėmis jūs alinate save. O kai pabandote jas primesti kitiems, tie į jus žiūri, kaip į užsispyrusį fanatiką, ir iš draugų virsta priešais.
Venkite stereotipų ir etikečių. Prieš ką nors sakydami gerai apgalvokite kiekvieną žodį. Netinkamai parinktas žodis gali padaryti daugiau nemalonumų nei veiksmai.Niekada netikėkite gandais. Ir niekada neklijuokite žmonėms etikečių. Bandydami daiktus įsprausti į tam tikrus rėmus, jūs prarandate realybės jausmą, nebematote tikrosios daikto paskirties ir vietos šiame gyvenime.
Nebūkite tobulumo doktrinos šalininku. Gyvenimas ne tik „baltas ir juodas”, negalima sudėtingos kasdienybės paženklinti antspaudu „viskas arba nieko”. Daugeliu atveju tenka susitaikyti su teiginiu „pakankamai”. Beje, tas „pakankamai” išties būna pakankamai. Niekada jūs nerasite idealaus darbo. Tokios paieškos bus ne tik bergždžios, bet ir apmaudžios – visi likę darbai ims atrodyti prastesniais nei yra ištiktųjų. Jeigu nenorite visą gyvenimą būti vienišas, neieškokite tobulų santykių. Na nebūna jų. Kita vertus, tobulėti reikia visada. Tobulumo doktrinos šalininkai niekada nebūna patenkinti gyvenimu, jie nuolat ieško to, ko nėra.
Venkite apibendrinimų. Keli nesėkmingi bandymai – ne pasaulio pabaiga. O atsitiktinė pergalė – tai dar neįrodymas jūsų genialumo. Atskiri įvykiai – geri ar blogi – negali būti vertinami kaip taisyklė. Daiktai ar įvykiai yra tokie, kokie yra. Ir ne daugiau. Todėl nepaverskite jų stabais.
Neimkite visko giliai į širdį. Kuriems galams krauti svetimus rūpesčius sau ant pečių – pakanka juk ir savų. Atsiribokite. Jūsų draugai, pažįstami ar giminaičiai tikrai apie jus negalvoja ištisas dienas ir naktis. Dar daugiau – apie jūsų problemas jie net nenori girdėti. Na pasakykite, ar kitų žmonių pakilimai ir nuopuoliai turi kokią nors reikšmę jūsų gyvenime? Ar jų užuojauta sunkiu jums metu nuoširdi? Taigi taigi… Tad neperkraukite savo širdies svetimais rūpesčiais ir jūs.
Netikėkite emocijomis. Tai ką kartais juntate gali būti visiškai priešinga realybei. Kažko jutimas nėra tiesa. Emocijų šaltiniu gali tapti jūsų nuovargis, alkis ar paprasčiausia sloga. Taigi nesvarbu, kaip jūs jaučiatės – ateitis nuo to nepriklauso. Jausmai gali būti tikri, bet jie neprivalo pavirsti tiesa.
Nebūkite apatišku. Stenkitės būti optimistu. Jeigu visą laiką lauksite blogų dalykų iš gyvenimo ar darbo aplinkos, tai ir sulauksite. Negatyvus požiūris primena žiūrėjimą į pasaulį pro purvinus akinius. Argi galima išvysti ką nors pozityvaus, jeigu akinių stiklas purvais aptaškytas? Tokia jau yra ta gyvenimo logika: randi tai, ko ieškai. Ieškosi gražių dalykų – surasi juos. Dairysies į blogus – surasi blogų.
Negyvenkite praeitimi. Tai bene svarbiausias patarimas. Pamirškite blogus dalykus ir gyvenkite toliau. Daugiausia šiame pasaulyje pykčio, neapykantos ir nevilties sulaukiama iš tų, kurie tvirtai laikosi įsikabinę į praeities nuoskaudas. Kuo dažniau prisiminsite negatyvią praeitį, tuo praeities nuoskaudos atrodys didesnėmis. Vieną gražią dieną tokia būsena įstums jus į pykčio ir pesimizmo liūną. Ar jums šito reikia? Ar jūs norite gyventi nuolatiniame strese? Išguikite iš pasąmonės slogią praeitį ir nesileiskite, kad ji nuolat jus skaudintų ir paverstų lengvai pažeidžiamu. Atminkite – jūs gyvenate dabar ir šiandien…
Paruošta pagal „Byaki.net” medžiagą