“Baikeris – žmogus, kuris laisvalaikį praleidžia su motociklu”
Dar prieš dešimtmetį visus gerokai stebino odiniai rūbais apsirengę, pašėlusiu greičiu lekiantys motociklininkai. Dabar jų žymiai daugiau, vieni juos vadina pamišėliais, kiti žavisi. Tai baikeriai, kurių gyvenimo kredo – lėkti pašėlusiu greičiu motociklu.
Nuogam per miestą…
“West coast” baikerių klubo prezidentas Artūras Selenis pasakojo, kad motociklų fanatikai atsirado JAV. Amerikiečiai, grįžę po Vietnamo karo, pradėjo tobulinti motociklus, burtis į grupes. Vėliau šis judėjimas pradėjo plisti ir Europos šalyse. Pasak A. Selenio, “baikerizmas” – tai hobis, o ne pragyvenimo šaltinis. Priešingai, į šį pomėgį investuojamos nemažos lėšos, nes vien motociklas kainuoja per 20 tūkstančių dolerių, o kur dar apranga bei kiti atributai. “Tikras baikeris nevažinėja nuo baro iki baro išgerti alaus, – teigia prezidentas. – Mes dalyvaujame įvairiuose suvažiavimuose: lankėmės Suomijoje, Belgijoje, Graikijoje.” Tikrųjų narių šiame klube – 13, kandidatų – per 40. Norinčiųjų tapti privilegijuotais baikeriais daug, tačiau ne visi sugeba įvykdyti keliamus reikalavimus, kurių “West coast” prezidentas nepaskelbė, nes, pasak jo, tai – konfidencialus dalykas.
“Žinau Klaipėdos klubą, kuriame norint tapti nariu, reikia nuogam pervažiuoti visą miestą”.
“Harley Davidson” klubo nariai – verslininkai
Vienas didžiausių klubų – “Harley Davidson” – įsikūrė Čekijoje ir gyvuoja jau 70 metų. Lietuvoje jis buvo įkurtas 2000 metais ir šiemet taps “Harley Davidson” Europos asociacijos nariu. “Mes anksčiau įstosim į Europos baikerių asociaciją, negu Lietuva į Europos Sąjungą”, – juokavo Klaipėdos “Harley Davidson” klubo prezidentas Silverijus Baliūnas. Olandijos “Harley Davidson” atstovybė, pasiūlė idėją įkurti klubą Lietuvoje, be to, atsirado daugiau “Harley Davidson” motociklų. Dabar jų yra per 100. Europoje šių klubų yra 60, o narių – virš 20 tūkstančių. Norint tapti asociacijos nariu, reikia, kad klubą sudarytų nemažiau kaip 25 baikeriai. Nors daugelį dar baugina neįprasta išvaizda bei griausmingai kaukiantys plieniniai žirgai, tačiau S. Baliūnas sakė, kad “baikeriai – geri žmonės, be to, yra tam tikros taisyklės, kurios neleidžia keiktis, spjaudytis viešose vietose, tarp klubo narių uždraustos muštynės, viskas sprendžiama taikiu būdu – stengiamasi rasti kompromisą.” Pažeidus klubo taisykles, baikeris išmetamas iš narių.
Kiekvieną vasarą baikeriai lekia į “Super Rally” suvažiavimus, kurie kasmet vyksta skirtingose šalyse. Į šį renginį atvyksta 8 – 10 tūkstančių baikerių vien tik su “Harley Davidson” motociklais.
Prezidentas apgailestavo, kad dar skiriasi užsieniečių ir lietuvių požiūris į baikerius: “Lietuviams jie atrodo keisti, o užsieniečiai tai laiko vienu iš laisvalaikio praleidimo būdų, kaip knygos skaitymas, buriavimas.”
Daugiausia baikerių – verslininkai, nes vis dėlto ši pramoga brangi. “Baikeris – žmogus, kuris laisvalaikį praleidžia su motociklu”, – teigia S. Baliūnas.
Tarp baikerių nemažai moterų
Nors iš pirmo žvilgsnio šis hobis labiau tiktų vyrams, bet moterys taip pat neatsispiria aistrai skrieti “plieniniu žirgu”.
Savo išvaizda patraukė Agnesa iš Latvijos, kuri jau trejetą metų priklauso baikerių klubui. “Mane visada traukė motociklai, greitis, o kai atsirado galimybė pačiai išbandyti – neatsisakiau,” – pasakojo juriste dirbanti baikerė. Pasak jos, niekas negali suteikti tokio atsipalaidavimo, laisvės jausmo, kaip važinėjimas motociklu.
Kaliningrado viešnia, “West Motors” klubo narė, Galina baikerių fiestoje, kuri vyko HBH “Juozo alus” bravore, laimėjo alaus gėrimo bei rankų lenkimo varžybas. “Paprasčiausiai esu stipri, be to, laimėti man padėjo mūsų klubo komanda, kuri taip mane palaikė, ir aš tiesiog negalėjau jos apvilti”, – pasakojo nugalėtoja.
Aistra motociklams Galiną užkrėtė vyras Andrėjus. “Ji pusę metų nežinojo, kad esu baikerių klubo narys. Kai pamatė motociklą, buvo šokiruota”, – pasakoja vyras. Tačiau neilgai Andrėjui teko įkalbinėti žmoną – ji įvertino vyro aistrą ir pati tapo baikere. Dabar, pasak Galinos, jos gyvenimas perpildytas įspūdžių bei nuotykių.
Baikerių gyvenimas nelengvas
“Baikeris turi padalinti savo gyvenimą į tris dalis, – dalinosi gyvenimo patirtimi Andrėjus, – klubas, šeima ir darbas. Ką jaučia baikeris, kaip jis gyvena neįmanoma aprašyti, tai suprasi tik pajutęs. Tas, kuris važiuoja mašina, niekada nepajus to, ką jaučia motociklo vairuotojas: tai begalinis laisvės jausmas, kuris susimaišo su adrenalino kiekiu, nes niekad negali žinoti, kas gali nutikti kelyje. Jie važiuoja prabangiu automobiliu ir bijo visko, o mes nebijome nieko! Man tiesiog gaila tų žmonių, kurie neįvertina baikerio aistros.”
Per lietų baikerius saugo tik šalmai ir odinė striukė. Oda – pati patikimiausia medžiaga. Jei kelyje sugedo motociklas ir jo negalima pataisyti, baikeris “laidoja savo žirgą – stato jam paminklą – ir važiuoja toliau.”
“Mes esame dideli vaikai, mes linksminamės. Taip gyventi lengviau. Kuo sunkiau, tuo su platesne šypsena reikia priimti gyvenimo išbandymus” – pasakojo baikeriai iš Kaliningrado. Pagrindinės problemos – kelias, blogas oras.
“Ugnies kaukė” vilioja ne tik baikeriu
Tatuiruočių mėgėjų klubas “Ugnies kaukė” neseniai pradėjo prekiauti juvelyriniais dirbiniais. Šio klubo savininkas, Michailas Ivanovas nusprendė savo lankytojams padaryti dovaną – “gaminti tai, kas yra madinga šiuo metu – juvelyrinius dirbinius, kuriais puošiasi baikeriai”. Pasak M. Ivanovo, jų tikslas – kokybė už priimtiną kainą. Žiedų kainos svyruoja nuo 40 iki 100 litų, apyrankių – nuo 100 iki 300 litų, priklausomai nuo dydžio ir dizaino.
Baikeriai – dvasios broliai
Baikeriai – broliai, nepaisantys materialinių dalykų. Jiems nerūpi kiek kainuoja motociklas – ar 5 ar 20 tūkstančių dolerių – svarbiausia tai, kad kartu įveikiamos visos kliūtys, kurios juos suartina. “Mus vienija viena dvasia”, – tvirtina baikeriai.