Ar Lietuva tampa gotų šalimi?
Einu vakar per Vilniaus gatves ir kiemus ir niekaip negaliu suprasti, kodėl visi žmonės apsirengę juodai, veiduose jokios šypsenos. Gal ką nors laidoja (jau lietuviai standartiškai juodą spalvą sieja su laidotuvėmis) ar šiaip blogas oras visus neigiamai veikia? Tikriausiai, kad ne. Ir tada man kilo toks klausimas – gal Lietuva tampa gotų šalimi, kurioje ši subkultūra įleidžia vis gilesnes šaknis?
Kas tie gotai?
Tikriausiai tokių ar panašiai apsirengusių žmonių matėte ne vieną, ir aiškiai pastebima tendencija, kad jų vis daugėja. Taigi kas tie gotai?
Sunku surasti vienareikšmišką apibrėžimą – kiek gotų, tiek skirtingų nuomonių apie save. Aišku viena, kad tai vis labiau populiarėjanti subkultūra, kuriai didelę įtaką daro muzika. Ši subkultūra yra grindžiama (bent jau turėtų būti) individualumu, nors esti ir bendrų dalykų. Individualumas suprantamas kaip saviraiškos priemonė, padedanti atskleisti asmenybę. Tačiau aš asmeniškai šioje subkultūroje neįžvelgiu jokio individualumo – tik masinį panašumą (juodi drabužiai, naudojama juoda kosmetika, veide jokios šypsenos, keista klausoma muzika – tiksliau metalo muzikos fone girdimi riksmai). Kai kurie juos net lygina su satanistais ar žudikais (su šiuo požiūri nelabai sutikčiau).
Taigi tiek trumpai būtų apie gotus. Jeigu kam įdomu, plačiau apie juos galite paskaityti čia.
Dauguma lietuvių širdyje gotai?
Šiame straipsnyje labiau norėta įsglinti į tai, ar iš tiesų lietuviai tampa gotinės kultūros šalimi?
Pirmaiusia reikėtų paminėti, kad lietuviai madinga tauta. Ir nesvarbu, kad dirbtinės odos striukę su užrašais “Motor”, “Racing” ir pan. perka už 50 lt iš turgaus ar nešioja tuos šlykščius smailianosius batus. Tačiau bent porą metų įžvelgiamos juodos spalvos tendencijos madoje. Gal todėl lietuviai ir rengiasi juodai? O gal dėl to, kad juoda spalva laibai praktiška? Tokie drbužiai neišsitepa, o jeigu jau taip ir įvyko, tai dėmių nesimato.
Antra Lietuvoje didesnę metų dalį vyrauja prasti orai, todėl juodi drabužiai atspindi žmonių nuotaiką ir jausmus.
Tačiau ne vien tik drabužiai rodo gotinės subkultūros tendencijas. Lietuviai vis mažiau atsigręžia į tikrąsias vertybes, meilę artimam žmogui, džiaugsmą. Vis dažniau džiaugiamasi dėl kito nelaimės ar asmeninį individualumą siekiama iškelti aukščiau kitų vertybių. Žmones pradeda užvaldyti materializmo mediumas (šiuo atveju mediumą suprantame kaip materializmo valdomą žmogų).
Lietuviai netiesiogiai savo veiksmais deklaruoja meilę tamsai (visai taip pat kaip ir gotai). Tamsa galėtų būti prilyginta savo asmenybės kultui, kai žmonės susvetimėja, iškelia savo ego aukčščiau visų. Kita vertus, ir visame pasaulyje įžvelgiamos tamsos tendencijos, pasireiškenčios atsigręžimu į destruktyviąją pasaulio pusę, atsiribojimu nuo Dievo.
Kas toliau?
Per artimiausius metus įžvelgiu vis didesnį visuomenės susvetimėjimą, atsigręžimą nuo tikrųjų vertybių, savo ego kultą. Tačiau spręsti, ar tai progresija ar regresija, palieku Jums.