Bendravimas ir virtualūs santykiai
Bendravimas “gyvai” tarp vienos rūšies individų galibūti sudėtingesnis, negu su kitos rūšies atstovu, pav. – katinu, norsir su katinu reikia “pagauti kampą”. Manau kad daugelis “gyvai” bendraujančių elgiasi labai virtualiai.
Dažnai esu kaltinama dėl virtualaus bendravimo kompiuteryje ir tada sakoma, kad šalia yra TIKRAS gyvenimas. Bet neseniai įvykęs nesusikalbėjimas tarptrijų pašnekovų bendraujančių “gyvai”, privertė susimastyti apie mūsų virtualius santykius gyvenime.
POKALBIO RŪŠIS, kada vienasasmuo atveria savo širdies skaudulius kitiems ir nelaukia tavo komentarų, tik užuojautos – labai primena blogo virtualų dienoraštį, kada nustatymuose atjungi komentarus neužsiregistravusiems.
DRAUGYSTĖS RŪŠIS, kada negali pasakyti draugui skaudžios tiesos, tarsi saugotumei jį, o visą tai vėliau aptari su kitais, draugui negirdint, irgi yra virtualūs santykiai. Dvasiškai spaudi jį, nes apkalbi ir neduodi galimybės išgirdus nemalonią tiesą įvertinti savo elgesį ir gal net pasikeisti.
ŠEIMOS TIPAS, kada vyras išeina degtukų ir daugiau į namus nebegrįžta, o žmona norėdama gero (vaikui?) vyrui, kurįvis dar myli ir mano, kad jeigu ji nesiskirs, jis gali kada nors irsugrįžti ir kita atsiradusi šeima, kur apsistoja vyras, kuri negaliįteisinti santykių, nes vyras neišsiskyręs – yra dvi virtualios šeimos. Dažnai vyrams tokia situacija yra palanki, nes jis tampa už nieką neatsakingas, o dvi virtualios žmonos skaičiuoja bendro gyvenimojubiliejus su tuo pačiu vyru.
FINANSINIAI SANTYKIAI ypač reikalauja tikslumo ir bet koks virtualumas, arba neaiškumas čia yra labai pavojingas. Teko nuklausyti labai naudingą teisininko patarimą, kuris neprieštarauja patarlei – “gyvenkime, kaip broliai, rokuokimės, kaip žydai”. Jeigu žmogui labai reikia pinigų ir tu gali jam padėti, tai palaimink jį ta suma, kurią gali sau leisti ir užmiršk apie tai, bet jeigu draugas prašo paskolinti didelę sumą bizniui ar panašiai – būtinai sutvarkyk dokumentus, nes pinigai mėgsta tvarką. Virtualūs finansiniai santykiai tarp draugų kelia pavojų draugystei.
BENDRAVIMAS SU DIEVU irgi prasideda nuo žodžio, nuo išpažinimo. Rom 10; 9 “Jeigu lūpomis išpažinsi Viešpatį Jėzų ir širdimi tikėsi … būsi išgelbėtas.
”Daugelis mėgsta užsimiršęs svajoti, tame tarpe ir aš, kad Dievas irtaip viską žino, bet Dievui reikalingi mūsų išpažinimai irmaldos. Čia visur akcentuočiau ŽODĮ, kuris tiek ištartas, tiekparašytas tampa “kūnu”. Neištarti dalykai yra labai virtualūs. Pav. pasakymas – “jis (ji) ir taip viską žino…” Taip, bet kada tu ištari žodį – tada ateina pasirinkimo momentas, kuris labai reikalingas žmogaus gyvenime. Laiku pasirinkęs žmogus gali būti išgelbėtas.