| | |

AMD ir ATI pardavimai vis gerėja

AMD kompanija džiaugiasi vis gerėjančiais pardavimais. Pirmą jį šių metų ketvirtį kompanijai, parduoti ATI/AMD gaminius sekėsi žymiai geriau nei praėjusį. Šių metų pirmąjį ketvirti kompanijos pajamos siekė 1,57 milijardo JAV dolerių. Šiam periode kompanijos pelnas siekė 257 milijonus JAV dolerių. Tuo tarpu 2009-ųjų pirmąjį ketvirtį ši kompanija gavo 1,18 milijardo JAV dolerių dydžio pajamas, tačiau kompanija patyrė net 416 milijonų JAV dolerių dydžio nuostolius. Praėjusio ketvirčio pardavimo rezultatai yra geresni, nei praėjusių metų paskutiniojo ketvirčio. Tiesa, AMD prognozuoja, jog augimas letės. AMD vadovas Dirkas Mejeris teigia, jog AMD produktų paklausos kįlimą lėmė geras produktų pasirinkimas ir siūloma „DirectX11″ technologija.

| | |

“AMD” gamina procesorius su 12 branduolių

Kompanija “AMD” pristatė naujus „Opteron 6000″ serijos procesorius. 8 arba 12 branduolių gaminiai bus pritaikyti serveriuose. “Opteron 6000″ serijos procesorių našumas yra dvigubai didesnis, nei ankstesnės kartos 6 branduolių procesorių. Naujųjų “AMD” procesorių su 8 branduoliais kaina sieks nuo 690 iki 1920 litų. 12 branduolių modeliai kainuos nuo 1920 iki 3590 litų. “Opteron 6000 Series” platformos serverius gamins HP, “Dell”, “Acer” ir kitos bendrovės. Kitais metais “ADM” žada pristatyti 16 branduolių procesorius.

| | |

CeBIT 2010: „AMD“ pristatė 6 branduolių procesorius (Video)

Bendrovė „AMD” Hanoveryje vykstančioje parodoje „CeBIT 2010″ pristatė pirmuosius staliniams kompiuteriams skirtus 6 branduolių procesorius, kodiniu pavadinimu „Thuban”, pranešė „Computerworld”. Kol kas visos procesorių techninės ypatybės neatskleidžiamos. „AMD” anksčiau skelbė, kad jie bus gaminami pagal 45 nm technologiją. Neoficialiais duomenimis, kiekvienam „Thuban” branduoliui skirta po 512 KB antrinės spartinančiosios atminties, procesoriuje iš viso yra 6 MB trečiojo lygmens spartinančiosios atminties, jis suderinamas su dviejų kanalų DDR3-1333 darbine atmintimi. Maksimalus „Thuban” procesorių taktinis dažnis – 2,8 GHz, išsklaidomos šiluminės energijos reikšmė – nuo 95 iki 140 W. Pranešama, kad „CeBIT” parodoje demonstruojami ne serijinės gamybos „Thuban” pavyzdžiai veikia aparatinėje „Leo” platformoje. Šioje sistemoje naudojama „Gigabyte” GA-890GPA-UD3H pagrindinė plokštė su ką tik pristatytu 890GX mikroschemų rinkiniu ir „ATI Radeon HD” 5000-osios serijos vaizdo plokšte. „AMD” atstovai patvirtino, kad „Thuban” procesoriai oficialiai bus pristatyti pavasarį. Rinkai jie bus pateikti „Phenom II X6″ pavadinimu.

| | |

AMD pristato naujuosius Phenom II AM3 lizdui

Antras pagal dydį pasaulyje lustų gamintojas Advanced Micro Devices pristatė pirmuosius Phenom šeimos procesorius skirtus naujajam AM3 lizdui. AMD Dragon platformos procesoriai bus suderinami ir su senesniuoju AM2+ lizdu. Esminė naujųjų procesorių savybė – suderinamumas su trečios kartos DDR operatyviąja atmintimi. Pasak AMD, bus galima naudoti iki 1066 MHz DDR2 ir iki 1333 MHz DDR3 darbinę atmintį. Jau šiandien buvo pristatyti net penki Phenom procesoriai – trys keturių branduolių ir du trijų branduolių modeliai. Uncore dalies, kuri kontroliuoja ir atminties veikimą, dažnis yra kilsteltas iki 2,0 GHz. Sparčiausias modelis vadinsis X4 910 ir veiks 2,6 GHz dažniu bei turės 6 MB trečiojo lygio spartinančiosios atminties. Po jo seks Phenom II X4 810 dirbantis analogišku dažniu, tačiau turintis dviem megabaitais mažiau atminties – jo kaina greičiausiai sieks 175 JAV dolerius. Paskutinis iš keturių branduolių modelių bus X4 805 – 2,5 GHz ir 4 MB L3 atminties. Vienas iš trijų branduolių modelių bus Black Edition variantas, tai reiškia, kad daugiklis bus atrakintas ir tai leis spartintojams paprasčiau pakelti lusto dažnį – X3 720 BE dirbs 2,8 GHz dažniu bei turintis 6 MB L3 spartinančiosios atmintis – jo kaina turėtų siekti 145 dolerių. AMD Phenom II X3 710 – 2,6 GHz, 6 MB L3 atminties, o kaina – 125 JAV doleriai. Apie X4 910 ir X4 805 kainas kol kas nėra žinių, tačiau, be abejonių, netrukus šiuos procesorius galėsime ir įsigyti.

6 branduolių „Intel“ procesoriai serveriams – jau šį mėnesį
| | |

6 branduolių „Intel“ procesoriai serveriams – jau šį mėnesį

Iki šio mėnesio pabaigos „Intel” pradės tiekti rinkai pirmuosius serveriams skirtus procesorius su 6 branduoliais, pranešė „CNet”. Naujieji lustai kodiniu pavadinimu „Dunnington” papildys „Xeon 7400″ procesorių seriją. 6 branduolių procesoriuose bus 16 MB spartinančiosios trečiojo lygmens atminties, jie bus gaminami pagal 45 nm technologinį procesą. Skirtingai nuo dabartinių „Intel” 4 branduolių procesorių, kuriuose du dviejų branduolių lustai sujungti į vieną korpusą, visi 6 „Dunnington” branduoliai bus viename kristale. Kokie bus naujųjų procesorių darbiniai dažniai, kol kas neskelbiama. Apie savo ketinimą diegti naujuosius procesorius į savo gaminamus serverius jau yra paskelbę „Sun Microsystems”, „HP” ir „Dell”. Pranešama, kad oficialiai „Dunnington” procesoriai bus pristatyti rugsėjo 15 d.

„Intel” kuria 6 branduolių procesorių
| | |

„Intel” kuria 6 branduolių procesorių

Bendrovė „Intel” kuria 6 branduolių procesorių „Dunnington”. Jis sudarytas iš trijų „Penryn” procesorių, susidedančių iš dviejų branduolių. Skelbiama, kad „Dunnington” bus beveik pašto ženklo dydžio, o spartinančios atminties kiekis jame bus 16 MB. Naujasis procesorius bus gaminamas naudojant 45 nanometrų technologinį procesą, pranešė „Eclipse”. Kiek šiame procesoriuje naudojama tranzistorių, kol kas nežinoma, bet manoma, kad jų bus ne mažiau nei 2 milijardai.
Vienoje platformoje galės veikti iki 4 „Dunnington” pagrindu pagamintų procesorių. Tai reiškia, kad kompiuterių gamintojai pasitelkę „Dunnington” galės surinkinėti 24 branduolių sistemas. Naująjį procesorių „Intel” planuoja pateikti rinkai antrąjį arba trečiąjį šių metų ketvirtį.

| | |

„Fujitsu“ sukūrė 8 branduolių procesorius „Sparc64“

„Fujitsu” kompanija paskelbė, jog sukūrė aštuonių branduolių serverinio procesoriaus „Sparc64″ modifikaciją. Šį procesorių žadama naudoti kartu su „Sun Microsystems” kuriamuose „Sparc Enterprise” skaičiavimo sistemose. Naujų mikroschemų kodinis pavadinimas – Venus, o šie puslaidininkiai bus gaminami 45 nm technologinio proceso metodu. Priminsiu, kad dabartiniai keturių branduolių „Sparc64 VII” yra gaminami naudojant 65 nm technologinį procesą. Šie procesoriai turės integruotą darbinės atminties valdiklį, kurio pralaida bus 128 gigaflopai (operacijų skaičius su plaukiojančiu kableliu). Anot gamintojų, šie procesoriai buvo kuriami specialiai didelius skaičiavimus sugebančioms atlikti sistemoms, kurių našumas viršytų vieną petaflopą.

| | |

AMD išleis aštuonių branduolių procesorius jau 2009

Šiek tiek ankščiau rašėme apie AMD planus į pasaulį jau 2008 paleisti naujus 45nm pagrindu pagamintus procesorius. Tačiau kompanija taip pat žiūri į netolimą ateitį ir joje matomi naujos kartos aštuonių branduolių procesoriai. Po 2008 išeisiančių 45nm procesorių kodiniu pavadinimu „Shanghai”, AMD taip pat ruošiasi po to greitu laiku pristatyti aštuonių branduolių procesorius. Pirmasis iš jų bus skirtas serveriams ir pavadintas kodiniu pavadinimu „Montreal”. Jis palaiko HyperTransport 3 duomenų perdavimo technologiją, L2 spartinančioji atmintis yra 1MB per vieną branduolį, o sumoje 8MB, o tuo tarpu L3 spartinančioji atmintis, matyt pagal modelį, bus nuo 6 iki 12MB. „Montreal” lustas nebus vien aštuonių branduolių – šiuo kodiniu pavadintu lustų sulauksime ir keturių branduolių. Galime pasakyti ir tai, kad šie procesoriai geriausiai tiks, matyt, su artėjančiais AMD pagrindinių lustais RD890S ir RD870S, kurie pasirodys panašiu laiku kaip ir “Montreal” lustas. Numatoma išleidimo data, šių procesorių, yra pirmasis 2009 pusmetis.

„Intel“ ruošia 80 branduolių procesorių, patvirtino „Dell“
| | |

„Intel“ ruošia 80 branduolių procesorių, patvirtino „Dell“

Bendrovės „Dell” vadovas Michaelas Dellas netiesiogiai patvirtino, kad „Intel” neatsisako procesoriaus su 80 branduolių kūrimo planų. Prieš dvejus metus vykusioje „Intel Developer Forum” konferencijoje „Intel” vykdomasis direktorius Paulas Otellinis pranešė apie sukurtą procesoriaus su 80 branduolių prototipą. Tada jis pareiškė, kad rinką tokie procesoriai pasieks po 5 metų, t.y., 2011-aisiais. Tuo tarpu Austine (JAV) šią savaitę vykstančiame superkompiuteriams skirtame „Dell” forume SC08 M. Dellas pademonstravo skaidrę, kurioje minimas toks procesorius. Skaidrėje pavaizduotas eksponentinis procesorių našumo per pastaruosius 30 metų augimas. Grafike matyti, kad nuo 2005 m. procesoriai konkuruoja ne tranzistorių skaičiumi ir savo taktiniu dažniu. Maždaug nuo 2005 m. procesorių gamintojai ėmėsi didinti branduolių skaičių. Manoma, kad 2 ir 4 branduolių procesoriai bus pakeisti daugiabranduoliniais, tarp jų ir procesoriumi su 80 branduolių. Sprendžiant iš grafiko, jis turėtų pasirodyti po 2010 m., pranešė „CNet”.

„Intel” pristatė eksperimentinį teraflopo spartos 80 branduolių procesorių
| | |

„Intel” pristatė eksperimentinį teraflopo spartos 80 branduolių procesorių

Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis „Intel” sukūrė pirmąjį pasaulyje programuojamą teraflopo spartos procesorių, kurio luste sutalpinta 80 individualius skaičiavimus atliekančių branduolių. Trilijoną slankiojo kablelio operacijų per sekundę galintis atlikti procesorius bus naudojamas tolimesniems procesorių ir juos sudarančių branduolių galimybių tyrinėjimams. Technines šio procesoriaus galimybes „Intel” ketina pristatyti šią savaitę San Franciske vyksiančioje kasmetinėje Integruotų kietojo kūno grandinių konferencijoje (angl. Integrated Solid State Circuits Conference). Masinės vos už nagą didesnio ir 62 vatų galios procesoriaus gamybos pradėti neketinama. Procesorius bus naudojamas procesorių ir juos sudarančių branduolių galimybių tyrinėjimams, taip pat kuriant programinę įrangą, kuri galėtų efektyviausiai išnaudoti daugiabranduolių lustų galimybes. „Mūsų tyrinėtojai žengė ypač svarbų žingsnį, kuris buvo būtinas tolimesniems procesorių galimybių ir jų plėtros tyrimams”, – teigė „Intel” vyriausiasis technologas Džastinas Ratneris (Justin Rattner). Teraflopą siekianti procesoriaus sparta ir galimybė apdoroti terabaitus duomenų leidžia procesorių srityje skelbti „Tera erą”. Jos metu kompiuteriais bus projektuojamas dirbtinis intelektas, žmonės internetu bendraus matydami didelės raiškos pašnekovo vaizdą, kompiuterinių žaidimų vaizdo kokybė sieks nuotraukų raišką, o speciali programinė įranga realiu laiku žmogaus balsą vers tekstu.