Kompiuterių tinklų savybės
Duomenų persiuntimui šiuolaikiniame globaliniame tinkle yra naudojama labai daug modernių komunikacinių technologijų. Kiekvienas paketas savo trumpo gyvenimo metu yra taip dažnai verčiamas, kopijuojamas, išdarkomas, kad atrodo neįmanoma kaip jis iš viso gali būti persiųstas. Nežiūrint į savo sudėtingumą šiuolaikiniai kompiuterių tinklai yra kokybiški ir patikimi. Yra keletas savybių, dėl kurių jis toks yra.
• įvairumas
Šiuolaikinis tinklas yra labai įvairus, jame dirba IBM tipo, Macintosh kompiuteriai, darbo stotys ir magistralinės sistemos. DOS ir Windows terpės naudoja duomenis bendrai su UNIX ar bet kuria kita operacine sistema. Fiziniame lygyje dirba Ethernet, token ring kartu su FDDI ir ATM. Atskiras tinklo paketas gali eiti per koaksialinį kabelį, suvytą porą, optinį kabelį ar lazerinį ryšį, kol pateks į ryšio palydovą, o paskui panašiu mišriu keliu pateks į reikiamą kompiuterį.
• moduliškumas
Įvairumas tapo galimu tinklų techniniame ir programiniame aprūpinimuose atsiradus moduliškumui. Anksčiau buvo gaminamas patentuotas tinklų programinis aprūpinimas, galintis dirbti su viena aparatūrinio aprūpinimo rūšimi ir vienu kabelio tipu. Tai buvo gerai, kol tinklai buvo uždari. Atsiradus galimybei tinklus sujungti, iškilo problemos. Modulinis požiūris leido išspręsti jas ir vartotojams reikia spręsti ne koki tinklą įsigyti, o rinktis tinklų adapterius, kabelių sistemas, sujungimo įrenginius, tinklų operacines sistemas ir kitas tinklų programas.
• standartai
Moduliškumas yra įmanomas tik tada, kai yra nustatyti tam tikri standartai. Niekas tiksliai negali numatyti, ką vartotojas norės persiusti tinklu, taip pat niekas nežino, koks tikrai bus sekantis tinklu vystymosi žingsnis. Gamintojas žino tik vieną, kad jo gaminys turės dirbti griežtai laikydamasis numatytų standartų.
• plėtimasis ir žinių gausėjimas
Tinklai plečiasi labai greitai, jais jau naudojasi milijonai žmonių. Besiplėsdami jie apima ir įtraukia į save daugiau informacijos, žinių, kurios tampa prieinamos visiems tinklo, ypač interneto, vartotojams. Žinių gausėjimas tinkluose traukia paskui save ir programinio aprūpinimo vystymąsi. Dauguma naujų programinių paketų yra “tinkliniai”, t.y. gali dirbti tinkle. Tuo nepasižymi senesnieji ir jų naudojimas tuo yra apsunkinamas.