Kabelinių modemų privalumai ir panaudojimas
Interaktyvių paslaugų populiarumas Internet tinkle sparčiai auga. 1994 m. Internet naudojosi 30 mln. žmonių, 1995 m. pabaigoje jų jau buvo 100 mln., o 1998m. pagal prognozes buvo 300 mln. Visiems šiems vartotojams parūpinti pilnavertį Internet priėjimą reikalingas spartaus greičio duomenų perdavimas. Būtent tokia priemonė yra kabelinis modemas, todėl ši technologija turi nuostabią perspektyvą, juk ja galima naudotis aukštos spartos Internet priėjimu iš namų, mokyklos arba ofiso.
Kabelinių modemų naudojimas turi ir kitus privalumus: greitis, lankstumas, maštabavimas, skirtingos architektūros variantai, skirtingų protokolų palaikymas.
Greitis
Interaktyvus priėjimas kabelinių modemų pagalba, leidžia personalinių kompiuterių vartotojams gauti informaciją iš internet tinklo tūkstantį kartų greičiau, negu naudojant paprastus telefono modemus. 1-2s. laikotarpyje vartotojas galės gauti duomenis, kurie telefono linija šiandien kraunami 20 min. kabelinis modemas pagreitina duomenų perdavimą nuo 28,8 Kb/s iki 10 Mb/s. Kompanijos, gaminančios kabelinius modemus, jau kuria kabelinius modemus iki 30 Mb/s
Lankstumas
Kabelinis modemas gali prisijungti prie Internet skirtingais būdais. Tai leidžia išsirinkti vartotojui optimalų variantą. Yra keli signalo perdavimo būdai, kurie atsižvelgia į esamas infrastruktūras. Klientas gali pasinaudoti visais variantais tiesioginio ir atbulinio signalo perdavimui.
Tiesioginis perdavimas gali būti vykdomas: Kabeliniu tinklu, Radijo dažniais.
Atbuliniam duomenų perdavimui galima naudoti: Kabelį, Telefono liniją, ISDN, Išskirtinę liniją, Radiją.
Aišku, čia kalbama apie nesimetrinę architektūrą, kuri gali būti geriausiai naudojama jau esamuose komutacijos tinkluose.
Maštabavimas
Kabeliniai modemai leidžia Internet tiekėjams lengvai didinti klientų skaičių. Tam pakanka pravesti kabelį nuo kliento patalpos prie artimiausio magistrales paskirstytojo. O jei tiesioginis ir atbulinis signalas perduodamas skirtingais kanalais, tai visa tai galima organizuoti dar paprasčiau. Pavyzdžiui vartotojas gauna radio signalus, o atbulinį perduoda telefono linija. Be to skaitmeninė informacija gali būti perduodama net tele ir videokanalais.