ATM Technologija
ATM tinkluose visa informacija yra suskirstyta fiksuoto ilgio ląstelėm po 53 baitus: 48 baitai duomenims ir 5 baitai anotacijai. Fiksuoto ilgio ląstelės užtikrina, kad kritiška informacija (kuri turi būti skubiai perduota), tokia kaip vaizdas ar balsas nebus perduodant pateikiama ilgais duomenų freimais ar paketais. Anotacija pritaikyta efektyviam komutavimui didelio greičio techninės įrangos įdiegimo metu, virtual-circuit identifikavime ir klaidos anotacijoje aptikimui.
Organizavimas skirtingų duomenų srautų skirtingais užklausimais leidžia vartotojui užduoti reikiamus resursus ir leidžia tinklui paskirstyti išteklius remiantis šiais poreikiais. Multipleksavimas daugialypio duomenų ciklo kiekviename fiziniame įrenginyje (tarp galinio vartotojo ir tinklo arba tarp tinklo komutatorių) – įskaitant galimybę siųsti duomenų srautus skirtingomis kryptimis – leidžia sumažinti išlaidas dėka palyginus mažo interfeisų skaičiaus ir paprastumo konstruojant tinklą.
ATM standartai išskiria du ATM jungčių tipus: virtualaus kelio jungtys (virtual path connections – VPC), į kurias įeina virtualaus kanalo jungtys (virtual channel connections – VCC). VCC (arba virtual circuit – VC) yra pagrindinis elementas, eilės tvarka nuo vieno vartotojo prie kito, nešantis vieną ląstelių srautą. VC rinkiniai gali būti kartu surišami į VPC jungtį. Ši jungtis gali būti kuriama kaip end-to-end visame ATM tinkle. Šiuo atveju ATM tinklai nepriskiria ląstelių tam tikram VC. Visų ląstelių priklausomybė tam tikram virtualiam keliui yra mršrūtizuojami tuo pat keliu per ATM tinklą, be to lemia greitesnį regeneravimą esant rimtoms klaidoms.
ATM tinklas kartais naudoja vidinius virtualius kelius tikslu sujungti VC kartu tarp komutatorių. Du ATM komutatoriai gali tarpusavyje turėti daug skirtingų VCC priklausančių skirtingiems vartotojams. Tai gali būti ryšys tarp dviejų ATM komutatorių į VPC. Tai gali būti virtualus kanalas tarp dviejų komutatorių. Šis virtualus kanalas gali būti valdomas kaip daugialypė tarpinė virtualaus kelio grandis per jungtis tarp dviejų VC komutatorių.
VC gali būti statiškai konfigūruojami kaip nekintami VC (PVC) arba valdomi dinamiškai kaip komutuojami VC (SVC). Jie taip pat gali būti kaip point-to-point arba point-to-multipoint, be to teikti didelį paslaugų rinkinį. SVC yra labiausiai paplitęs veikimo režimas nes leidžia dinaminį įdiegimą ir dėl to minimizuoti konfigūracijos sudėtingumą.