Architektūros pasirinkimas
Duomenų persiuntimas kabeliniais tinklais gali būti vykdomas skirtingais kanalais. Kaip jau buvo pasakyta, yra du variantai kabelinio modemo pajungimui – simetrinė ir nesimetrinė kabelinių sistemų pajungimas.
Simetrinė architektūra turi eilę trūkumų, ribojančios jos vartojimą.
Paruošti spartų greitį per simetrinį kabelinį tinklą sunku ir brangu, todėl, kad atbulinis signalo perdavimas vykdomas neefektyviai.
Tiesioginis signalo perdavimas stipriai veikia atbulinį, kadangi visa informacija perduodama vienu kanalu.
Maršrutizavimas ir apsauga apžvelgiami kaip išoriniai sistemos elementai.
Būtent dėl to kabelinių modemų gamintojai atiduoda pirmenybę nesimetrinei architektūrai, kuri turi kitus privalumus.
Plačiai naudojama bevielio tinklo ribose, kadangi atbulinį ryšį su stotimi dažnai reikia vykdyti telefono pagalba arba ISDN tinklais.
Galima kurti tinklus su minimaliu siuntimo ir gavimo duomenų perdavimo skirtumu.
Minimalūs reikalavimai atbuliniam duomenų perdavimui.
Duomenų perdavimo ir gavimo kanalų atskyrimas leidžia naudoti esamą aparatūrą duomenų perdavimui nuo stoties iki vartotojo.
Nesimetrinė sistema gali būti įrengta ganėtinai greitai, kadangi jau egzistuoja kabelinių tinklų ir telefono ryšio struktūra.
Hibridinė architektūra su atskirais tiesioginiu ir atbuliniu kanalais duomenų perdavimui gali parūpinti skirtingus variantus ir greičių duomenų perdavimui.
Nesimetrinė sistema parūpina gerą sistemos suderinamumą išorinių sąlygų pasikeitimui, tuo pačiu liekanti patikima ir nebrangia. Informacijos perdavimui, kabeliniais modemais naudoja fizinį standartą (PHY) ir MAC – lygį, todėl su jais gali dirbti visi esami protokolai, kurie naudojami Internet.