Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
Vilniaus miesto taryba vakar pradėjo svarstyti galimybę sostinės mokyklų remontą ir priežiūrą perleisti privačiam sektoriui. Viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas leistų sutelkti privačių investuotojų ir miesto pastangas ir paspartintų šių įstaigų atnaujinimą.
Vadovaujantis konsultantų rengiama galimybių studija, pirmajame etape ketinama atnaujinti ir prižiūrėti 15 Vilniaus miesto švietimo įstaigų. Šiam projektui pritarė visų projekte dalyvausiančių mokyklų mokytojų kolektyvai ir tėvų komitetai.
Galimybių studijoje pagrindžiama projekto ekonominė ir socialinė nauda, pateikiama paslaugų specifikacija, vertinimo kriterijai.
Išanalizavus finansines galimybes tampa akivaizdu, kad nei ribotos miesto biudžeto ar paskolų lėšos, nei nuolat mažėjantis Valstybės investicijų programų finansavimas, nei nenoriai skiriama ES parama nesudarys sąlygų išspręsti visų sostinės švietimo įstaigų atnaujinimo klausimų. Tuo tarpu dauguma šių įstaigų nebuvo kapitališkai remontuotos nuo pat jų pastatymo, ir šiuo metu joms beveik visoms reikalingas remontas.
Esant tokiai situacijai, viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas gali tapti realia alternatyva. Taikant šį principą bus siekiama sutvarkyti ir atnaujinti miesto švietimo įstaigų pastatus ir teritorijas, pasitelkiant privačių investuotojų lėšas ir kompetenciją. Konkurso būdu atrinkti privatūs partneriai teiks pastatų, ūkio ir teritorijų priežiūros bei kitas paslaugas.