Suknelė vienam vakarui
Šventinį vakarą vilkėti nauja dailia suknele yra malonu. Tačiau įsigyti madingą drabužį iš kokybiškos medžiagos kainuoja daug. Blogiausia, kad kuo jis bus įsimintinesnis, tuo mažiau kartų jį bus galima apsivilkti, juk švenčiame dažniausiai su vis ta pačia gerų draugų ar bendradarbių kompanija.
Moterys gudrauja – skolinasi sukneles viena iš kitos, kantriai ieško jų dėvėtų drabužių parduotuvėse, pertaiso jau pamirštas, dengia senas sukneles naujais šaliais arba apsilanko proginių drabužių salonuose.
Proginių drabužių salonų darbuotojai tikina, kad vis dažniau moterys puošiasi išsinuomotais drabužiais, todėl beveik visos gražiausios suknelės Naujųjų išvakarėms jau užsakytos.
Nori vienetinių drabužių
Proginių drabužių salonai siūlo racionalią išeitį – pasipuošti tesumokėjus trečdalį ar penktadalį suknelės kainos. 150-300 litų už suknelę vienam vakarui atrodo daug, bet jei ji kainuoja per tūkstantį, yra atgabenta iš užsienio ir galima tikėtis, kad antros tame pat bendradarbių vakarėlyje nebus, pagunda didelė. Kas iš to, kad brangi suknelė po kelių pasirodymų kabės spintoje?
“Birutės” salono savininkė Birutė Milienė sako, kad neretai savo klientes pamato žurnaluose. “Štai ši prancūziška suknelė kainuoja apie 1,5 tūkst. litų. Šitą iš Roberto Cavali kolekcijos audinio siuvome Lietuvoje. Tai vienetiniai drabužiai. Labiausiai moterys pageidauja puošnių juodų suknelių, turime ir tokių, kurios tinka kokteilių vakarėliui”, – vardija B.Milienė.
Ji neslepia, kad daugiausiai suknelių išnuomojama vestuvėms, tačiau žiemą jų palyginti nedaug ir jau kelerius metus džiaugiamasi augančiu poreikiu kiek kitokio tipo proginėms suknelėms.
“Firmos pradėjo geriau gyventi ir rengia darbuotojams teminius vakarėlius, kartais moterims prireikia tam tikro stiliaus ar spalvų drabužių”, – sako salono šeimininkė.
B.Milienė anksčiau gyveno Jonavoje ir dirbo vaikų darželio vedėja. Persikėlusi gyventi į Kauną vietoje darbo paieškų kibo į naują sritį – verslą. Sako, kad sekti madą, ieškoti naujų suknelių parodose ir firmų kataloguose jai labai įdomu.
“Dabar turime apie 40 vakarėliams skirtų suknelių, nes paklausa joms labai išaugo jau užpernai. Užimtos moterys vertina ne tik tai, kad gali vilkėti dar nenusibodusiu drabužiu, bet ir tai, kad jo nereikia net išsilyginti – klientė gali iškart vilktis. Po šventės suknele rūpintis taip pat nereikia, tą padarome mes”, – sako šešerius metus šioje srityje besidarbuojanti B.Milienė.
Padeda sukurti įvaizdį
Beveik visuose proginių drabužių nuomos salonuose, be drabužių, siūlomi ir papuošalai bei kiti aksesuarai – rankinės, pirštinės. Skiriasi tik jų kiekis ir stilius. Pagal salono šeimininkės skonį susiformuoja ir nuomojamų drabužių asortimentas. “Studijavau universitete matematiką”, – juokiasi salono “Limarija” šeimininkė Lina Liaugminienė, prieš vienuolika metų pradėjusi savo verslą.
“Reikėjo eiti į vestuves, perėjau visus tuo metu veikusius nuomos salonus ir patyriau šoką. Pasipuošti visiškai nebuvo kuo. Drabužiai buvo pasiūti iš labai prastų audinių, o originalaus dizaino suknelių nebuvo išvis.
Dabar mano salone galima rasti firminių drabužių iš pasaulinio lygio firmų. Jei klientė nori, galime užsakyti tai, ką ji pati išsirinks, tačiau laukti teks 2-3 mėnesius. Norinčios vilkėti visiškai naują proginę suknelę už jos nuomą moka daugiau – 400-800 litų. Standartinė nuomos kaina yra 200-300 litų, tačiau yra ir pigesnių”, – sako L.Liaugminienė. Paklausta apie užsienyje perkamų suknelių kainas, ji sako, kad moka po kelis šimtus eurų, tačiau tokios pat suknelės parduotuvėse yra daug brangesnės, nes ji perka daug, todėl gauna geras nuolaidas.
Jos teigimu, kaunietės labiau žavisi ryškesnių spalvų itališkomis suknelėmis su blizgesiu. Jai pačiai labiau patinka prancūziška produkcija – suknelės pasiūtos iš brangių matinio blizgesio audinių, o puošybos detalės taip pat ne iš pigių blizgučių.
“Proginiams drabužiams nėra madingo ilgio. Suknelės gali būti iki žemės ar trumpesnės, svarbu, kad jomis vilkinčios moterys gerai jaustųsi. Būna tokių, kur priekyje trumpa, o nugaroje ilga arba ties keliais baigiasi pasijonis ir lieka tik plonutis audinys. Mados tendencijas stebiu atidžiai, pati dažnai važinėju į Italiją ir Prancūziją, todėl savo klientėms galiu garantuoti, kad jos nevilkės užpernykštės mados suknelėmis”, – sako Lina. Beveik visos suknelės tinkančios Naujųjų metų sutikimui jau išnuomotos.
Taisyti tenka beveik visada
“Kad suknelė gulėtų kaip nulieta, beveik visuomet tenka ją kiek pataisyti. Neretai maskuojame kažkokius tikrus ar įsivaizduojamus figūros trūkumus. Labai svarbus pirmasis įspūdis – ką tik į šventę atėjusi moteris turi atrodyti nepriekaištingai. Vyresnės moterys nuogus pečius mėgsta pridengti šaliais arba kailiais, joms turime lapių”, – sako L.Liaugminienė.
“Mano verslo idėja kilo tuomet, kai ieškojau vestuvinės suknelės sau. Esu mažutė, o nė viename salone man nenorėjo suknelės taisyti. Tuomet labai ilgai laukiau man tinkamos suknelės ir pagalvojau, kad nesu vienintelė nestandartinė nuotaka, ne visos merginos yra manekenės”, – sako salono “Okeaninė” savininkė Neruma Pacevičienė.
Šiam proginių drabužių salonui jau dvylika metų, tačiau tik prieš trejus metus pradėjo pastebimai daugėti klientų, kuriems prireikė drabužių ne vestuvėms, o kitokioms šventėms. Prieš Naujuosius metus prireikia ne tik puošnių suknelių, bet ir plunksnų, pirštinių. “Kartais moterys nenori būti pernelyg puošnios, todėl nuomojasi ne sukneles, o tik korsetą, kurį priderina prie ilgų kelnių. Šventiška ir patogu. Drabužį galima išsinuomoti sumokėjus 80-450 litų. Gana gražiai ir naujai atrodo iki 7 kartų skalbti drabužiai, tačiau pasitaiko, kad ir po vienintelio vilkėjimo sugrąžina baisius”, – neslepia N.Pacevičienė.