Naujoje Zelandijoje užregistruotas stiprus žemės drebėjimas
Penktadienį Naujosios Zelandijos pietvakariuose, retai gyvenamoje teritorijoje, buvo užregistruotas stiprus žemės drebėjimas, tačiau aukų ar kitos didelės žalos dėl smūgių nebuvo.
7,1 balo pagal Richterio skalę siekę požeminiai smūgiai, Naujosios Zelandijos geologijos ir branduolinių mokslų instituto duomenimis, buvo pastebėti penktadienį, netrukus po vidurnakčio vietos laiku. Po to buvo užregistruoti dar keli smūgiai, vienas iš kurių pagal Richterio skalę siekė 6,2 balo.
Nuo drebėjimo menkai apgyvendintoje Naujosios Zelandijos teritorijoje nežuvo nė vienas žmogus.
Uolos nuošliauža užblokavo vieną iš Naujosios Zelandijos pietvakarių regiono kelių ir užkirto kelią į viešbutį centriniame Otage, kur buvo apsistoję 60 “The Terrace” pradinės mokyklos moksleivių iki 12 metų amžiaus. Gamtos apsaugos departamento atstovas Redžas Kemperis (Reg Kemper) “New Zealand” radijui teigė, kad vaikus iš užblokuotos teritorijos jau vaduoja gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Dėl žemės drebėjimo dviejuose mažuose šalies miestuose trumpam buvo nutrūkusi elektros srovė, tačiau apie žalą greitkeliams ar tiltams nepranešama. Visos Naujosios Zelandijos hidroelektrinės taip pat veikia.
Naujoji Zelandija, kurioje gyvena 4 milijonai žmonių, yra ant dviejų tektoninių plokščių susijungimo vietos ir todėl – geologiškai aktyvi.
Per metus geologai šalyje užregistruoja kelis tūkstančius požeminių smūgių. Geologijos ir branduolinių mokslų instituto ekspertai teigė, kad 7 ar daugiau balų pagal Richterio skalę siekiantys žemės drebėjimai Naujoje Zelandijoje pastebimi maždaug kas 10 metų.