Milijoninių dotacijų pasiskyrimas rinkimams sustiprins korupciją, o ne partijas
Didesnė valstybės finansinė dotacija partijoms gali sumažinti korupciją politinėje valdžioje, jei tokia parama bus paskirstyta skaidriai, pagal iš anksto numatytas ilgalaikes taisykles ir neleis pasinaudoti turima valdžia.
Tačiau grupės politikų nesąžiningas susitarimas prasidėjus rinkimų kampanijai iš biudžeto pasiskirti savo partijoms milijonines sumas, naudojantis turima politine valdžia – tai korupcinis veiksmas, kuris gali visiškai pakirsti rinkėjų pasitikėjimą tradicinėmis partijomis ir demokratinėmis vertybėmis.
Korupcinių ir politinių skandalų įkarštyje kai kurių partijų ketinimas nugriebti mokesčių mokėtojų pinigus akivaizdžiai prasilenkia su moralios politikos principais ir daro didelę žalą pilietinės visuomenės pažangai. Toks biudžeto pinigų pasiskyrimas rinkimų kampanijai deja nesumažins priklausomybės nuo verslo struktūrų, o tik padidins reklamos įkainius ir pinigų vaidmenį renkant valdžią. Dėl to kviečiu partijas ir Seimo narius nesinaudoti turima politine valdžia, ir patiems sau nesiskirti finansinių dotacijų.
Dotacijos partijoms turėtų būti didinamos nuosaikiais tempais ir numatytos bendra tvarka sudarant sekančių ir vėlesnių metų valstybės biudžetus pagal iš anksto paruoštas skaidrias ilgalaikes paramos taisykles, kurios, kaip ir Seimo narių veiklos sąlygų pakeitimai, turi įsigalioti nuo kitos parlamentinės kadencijos. Be to raginčiau dabartinę politinę valdžią partijų finansavimo įstatyme numatyti, kad partijai valstybės parama neturi viršyti 1 mln. Litų.
Gediminas Vagnorius,
Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos Pirmininkas