Dauguma Vilniečių pamiršo apsispręsti, kad karštą vandenį reikia pirkti taip, kaip iki šiol
Vilniuje dešimt iš daugiau nei 4 tūkst. daugiabučių, o Kaune 161 iš daugiau nei 2300 pranešė apsisprendę karštą vandenį pirkti taip, kaip iki šiol. Kitiems, jei nepraneš savo sprendimo iki gegužės, karštą vandenį tieks šilumos tiekėjas.
„Mes gavome dešimties daugiabučių pranešimus, kad jie bus be karšto vandens tiekėjo. Iš viso Vilniuje turime 4600 daugiabučius ir dar mėnesį sprendimams pateikti“, – teigė sostinei šilumą tiekiančios bendrovės „Vilniaus energija“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.
Tuo tarpu „Kauno energijos“ atstovas ryšiams su visuomene Ūdrys Staselka sakė, kad iš viso yra gauti 173 Kauno daugiabučių prašymai – 161 planuoja karštą vandenį pirkti taip pat, kaip iki šiol, 1 – iš šilumos tiekėjo, o likusieji karštą vandenį nori ruoštis individualiai. Tačiau jis pripažįsta, kad šis apsirūpinimo karštu vandeniu būdas tinkamesnis individualiems namams.
„Vilniaus energija“ gyventojams pateikia skaičiavimus, kiek jiems reikia mokėti už karštą vandenį šiuo metu, kai nėra karšto vandens tiekėjo ir kiek reikėtų juo pasirinkus „Vilniaus energiją“.
Jie skaičiuoja, kad sunaudojant vieną kubinį metrą karšto vandens šiuo metu reikia mokėti 13,74 Lt be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), o pasirinkus „Vilniaus energiją“ tektų pakloti 21,36 Lt be PVM.
Sunaudojant vieną kubinį metrą karšto vandens šiuo metu reikia mokėti 13,74 Lt be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), o pasirinkus „Vilniaus energiją“ tektų pakloti 21,36 Lt be PVM.
“Kauno energija” apskaičiavo, kad naujasis karšto vandens skaitiklio mokestis galėtų būti 8,96 lito su PVM per mėnesį. Šis mokestis būtų bene didžiausias visoje šalyje.
Kitų miestų gyventojams naujasis karšto vandens skaitiklio mokestis, negalutiniais duomenimis, būtų mažesnis. Panevėžyje ir Šiauliuose – iki 5 litų su PVM.