Borisovas duotų milijoną Paksui, bet ne po apkaltos
Kaip Prezidento Rolando Pakso visuomeninis patarėjas LTV laidoje “Spaudos klubas” trečiadienį dalyvavęs Jurijus Borisovas iš laidos išėjo tik kaip privatus asmuo, Prezidento patarėjui Alvydui Medalinskui patvirtinus, jog šalies vadovas nepasirašė dekreto dėl J. Borisovo paskyrimo.
Su Prezidentu antradienio vakarą tenisą žaidęs J. Borisovas aiškino nepažeidęs savo pasižadėjimo prokuratūrai “neieškoti kontakto” su R. Paksu, nes, pasak J. Borisovo, susitikimą inicijavęs ne jis, o pats Prezidentas.
Trečiadienį R. Paksas asmeniškai patvirtino, kad Lietuvos pilietybės neturintis Rusijos pilietis J. Borisovas skiriamas jo visuomeniniu patarėju.
“J. Borisovas ne tik finansiškai padėjo man rinkimų kampanijoje, bet ir savo mintimis, patarimais. Tada jis nenorėjo dėl įvairių priežasčių padėti, dabar jis sutinka kaip visuomeninis patarėjas patarti kai kuriais klausimais”, – LNK žinioms trečiadienį sakė R. Paksas.
Paklaustas, ar nemanąs, kad toks sprendimas galįs tapti dar vienu kaltinimu per apkaltą, R. Paksas sakė: “Vienu daugiau ar mažiau, man atrodo, nieko nekeičia”.
Pasak J. Borisovo, Prezidento sprendimas skirti jį savo visuomeniniu patarėju buvęs “gana logiškas”. “Šiandien visi muša vieną, jis jaučią didžiulį visų politinių jėgų daromą spaudimą, ir jam, aišku, sunku. Manau, kad šiuo metu jam reikalingi specialistų patarimai”, – LTV laidoje aiškino J. Borisovas.
Prieštaringai vertinamo verslininko nuomone, politinis skandalas Lietuvoje ir apkaltos Prezidentui procesas esą naudingi tiek valdančiosioms, tiek opozicinėms šalies partijoms. “Kol svarstoma, ką padarė, pasakė, į kokias pareigas ką paskyrė Prezidentas, ateis Seimo rinkimai. Nereikės atsakyti rinkėjams, ką padarė Seimo nariai per savo kadenciją”, – teigė jis.
Po Prezidento Rolando Pakso sprendimo savo visuomeniniu patarėju pasikviesti Jurijų Borisovą trauktis iš Prezidento komandos nutarė didžioji dalis šalies vadovo patarėjų užsienio politikos klausimais.
Pasak Prezidento patarėjo diplomatiniais klausimais E. Bajarūno, šis Prezidento veiksmas “padėjęs paskutinį tašką jo svarstymams”.
Prezidento patarėjų užsienio politikos klausimais grupės vadovas Petras Vaitiekūnas šiuo metu atostogauja, tačiau žiniasklaidoje jau buvo pranešimų, kad esą po atostogų jis neketina grįžti į Prezidentūrą.
Ir R. Pakso šalininkai, ir jo oponentai Seime trečiadienį sakė negalį patikėti žinia apie J. Borisovo paskyrimą, daugelis sakė esą šokiruoti ir priblokšti.
“Jei tai iš tikrųjų yra tiesa, R. Paksas pasirašė sau nuosprendį. Dar iki šiol buvau kitos nuomonės, savotiškai laukiau Konstitucinio Teismo išvadų, tai dabar mano nuomonei yra padarytas galutinis sprendimas”, – Eltai trečiadienį sakė krikščionis demokratas parlamentaras Petras Gražulis.
Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Henrikas Žukauskas apskritai nepatikėjo žinia apie J. Borisovo paskyrimą ir prašė jo “nekvailinti, nepokštauti, nes to negali būti”.
Trečiadienį vėlai vakare po Prezidentūroje vykusio pasitarimo Prezidento patarėjas politikos klausimais Alvydas Medalinskas pranešė, kad jokio Prezidento dekreto dėl Rusijos piliečio J. Borisovo paskyrimo valstybės vadovo visuomeniniu patarėju nėra ir nebus.
A. Medalinsko teigimu, informacija apie J. Borisovo paskyrimą ir nepaskyrimą bus pateikta išsamiau šią savaitę.
Žinią apie neskyrimą J. Borisovas išgirdo LTV laidoje “Spaudos klubas” ir į ją reagavo ramiai: “Ne – tai ne”. Vėliau jis pridūrė, kad jei būtų tapęs patarėju iškart po Prezidento inauguracijos, R. Paksas nebūtų patekęs į apkaltos situaciją.
“Man šios pareigos – tai tik atsakomybė. Jei kas mano, kad man tai didelė laimė, tai, atleiskite, aš turiu savo verslą”, – aiškino J. Borisovas. Jis taip pat teigė, jog dabartinėmis aplinkybėmis galėtų paremti R. Paksą dar vienu milijonu, tačiau jei apkalta įvyktų ir R. Paksas dalyvautų priešlaikiniuose Prezidento rinkimuose, tai paramos iš J. Borisovo jis negautų.