Patarimai bet kuriam mergvakariui
1. Mergvakaryje vyrams ne vieta (nebent padeda pasiruošti, vairuoja, kažką sukala, pakelia ir pan.), ypač jaunajam ir/ar jo draugams.
2. Tikslas – nuotaka ir svarbu ne sugadinti jaunajai nuotaiką ir priversti ją dar labiau liūdėti dėl to, kad išteka, o pasilinksminti, dėl to tokios smulkmenos kaip indų plovimas, skalbimas, patalpų tvarkymas, maisto gaminimas (nebent tai užduotis) turėtų būti sutvarkytos be jaunosios įsikišimo.
3. Keliaraištis – būtinas mergvakario atributas, pamergių dovana jaunajai. Jį galima arba pačioms pasiūti arba nusipirkti.
4. Kad jaunoji išsiskirtų iš kitų, ją galima aprengti išskirtiniais marškinėliais, priklausomai nuo vakaro temos galima ant jų kažką užrašyti: “Aš laisva”, “Kontrolierė”, “Sex bomba”, “Medicinos sesutė”, “Šiandien paskutinis šansas mane pabučiuoti”, “Čiulpk už pinigus” ir pan.:)
5. Draugės turėtų parašyti jaunajai palinkėjimus: ant servetėlių, ant širdelės formos lapelių, ant nosinaičių, ant vyriškų šeimyninių trumpikių, ant kočėlo, raštelyje butelyje, senoviniame albume ir pan.
6. Viską įamžinkite – fotoaparate ir filmavimo kameroje, nes tai vienintelis toks vakarėlis tiek jaunosios, tiek jūsų gyvenime:).
7. Svarbu viską kruopščiai suplanuoti nuo pradžios iki pabaigos:
Pasirinkti datą.
Sudaryti dalyvių sąrašą.
Visus numatytus dalyvius pakviesti.
Paskirstyti, kas už ką atsakingas: scenarijų, maistą, gėrimus, muziką, vietą, papuošimus, fotografavimą, transportą, tvarką, dovanėles jaunajai.
Nuspręsti dėl vakarėlio temos.
Sudėlioti vakaro scenarijų.
Suplanuoti, kokio ir kiek reikės maisto (gaminto ar pirkto), gėrimų, indų.
Pasirinkti šventimo vietą (butas, sodyba, kavinė, klubas, gamta ir t.t.), jei reikia, iš anksto ją užsakyti.
Parinkti muziką vakarėliui (įsirašyti į kompaktines plokšteles, užsakyti muzikantus, didžėjų ar pan.)
Nuspręsti dėl vakaro papuošimų, dekoracijų (pirktinių ar rankų darbo).
Nuspręsti dėl vakarėlio įamžinimo (fotografas, fotoaparatu ar filmavimo kamera apsiginklavusi viena iš dalyvių, bendrai tapytas piešinys ir pan.).
Suorganizuoti transportą (kas tai bebūtų – limuzino, troleibuso, taksi ar troleibuso nuoma, geriau pasirūpinti iš anksto, o gal eisite pėsčiomis ir tai bus iššūkis!)
Sugalvoti ir nupirkti ar padaryti pačioms dovanėles jaunajai, kurios sietųsi su ateinančiu šeimyniniu gyvenimu, buitimi, lova, virtuve ir pan. – kuo linksmesnes ir mielesnes:)
Pasirūpinti pasekmėm – t.y. tvarkos darymu pasibaigus vakarėliui (indų plovimu, dekoracijų nukabinimu, šiukšlių surinkimu), taip pat atsiskaitymu su paslaugas suteikusiais žmonėmis (galimas variantas sumokėti ir prieš vakarėlį, kad būtų ramu).
8. Iš tiesų tai nėra jokių taisyklių, kaip viską padaryti taisyklingai – tai tik gairės. Galima viskas, kas jums atrodo smagu, nepamirštama, įdomu, vėjavaikiška, fantastiška, beprotiška… ir nereikia jokio tabu 🙂