Laimingos santuokos receptai
Rodos, ką tik nuskambėjo Mendelsono maršas, tostai, vestuvių pokylio muzika… Rodos, dar taip neseniai gyvenote ypatingomis pakylėtomis nuotaikomis, o šiandien jūs jau nebe jaunavedžiai, o viskuo nepatenkinti, suirzę, priekaištais besisvaidantys sutuoktiniai…
Kas gi pasikeitė? Kasdienės bėdos, buitis, nenoras suprasti ir priimti artimą žmogų tokį, koks jis yra, o ne tokį, kokį kadaise „pati susikūrėte“…
Psichologai tvirtina, kad tarpusavio santykiai – tai menas, kurio reikia mokytis visą gyvenimą. Tai nuolatinis kompromisų ieškojimas įveikiant savąjį ego. Todėl verta nuo pirmų santuokos dienų ne tikėtis aukso kalnų iš sutuoktinio, o žinoti, kad realiame šeimos gyvenime ne viskas visada klojasi sklandžiai ir gražiai. Būkite pasiruošę pakilimams ir nuosmukiams, įvairioms konfliktinėms situacijoms, atsirandančioms tarsi iš nieko.
Turbūt vienas sudėtingiausių jaunos šeimos išbandymų – vaikelio gimimas. Tai vyksta ne tik todėl, kad pora – tai ne trys, o du asmenys, bet dar ir dėl to, kad tenka savo partnerį nuo šiol vertinti ne kaip romantišką meilužį, o kaip atsakingą tėvą ar motiną. Sena išmintis, kad vaiko gimimas gali sutaikyti nedarnią porą, tėra mitas. Vaiko gimimas – visai kitokių, naujų santykių pradžia, kai tenka atsisakyti daugelio įprastų, malonių dalykų, keisti vertybes, naujai dėlioti gyvenimo prioritetus.
Neištikimybė – dažna skyrybų priežastis. Ar įmanoma numatyti neištikimybės priežastis? Dažniausiai partneris ieško kažkur to, ko trūksta santuokoje (supratimo, dėmesio, tolerancijos ir kt.). Neištikimybę skatina bendrų interesų stoka, turėjimas daug laisvo laiko ir t. t. Todėl susidūrus su neištikimybe labai svarbu išsiaiškinti, kas ją išprovokavo. Kad ir kaip būtų keista, beveik pusė porų, išaiškėjus neištikimybei, neišyra.
Barnis vargu ar lemia skyrybas. Tačiau nuolatiniai varginantys ginčai, pavydo scenos tikrai gali perpildyti sutuoktinio kantrybės taurę. Net ginčo priežastis negali lemti santuokos ilgaamžiškumo. Vėlgi svarbu išsiaiškinti, dėl ko kilo ginčas, kas jį paskatino. Be to, ginčytis irgi reikia mokėti.
Kaip išvengti skyrybų? Žinoma, universalių laimingos santuokos receptų nėra. Vis dėlto jeigu jūs norite pailginti savo vestuvių medaus mėnesį, įsiklausykite į kai kuriuos patarimus:
• Išmokite susivaldyti. Konfliktuojant būtina jausti ribą, kurios nevalia peržengti. Be to, kad ir kas nutiktų, nereikia daryti skubotų ar juolab galutinių išvadų. Ginčydamiesi negrįžkite nuolat į praeitį, kad pakurstytumėte neigiamų emocijų liepsną – daug svarbiau, kas vyksta čia ir dabar. Jei vis dėlto susipykote, dar nereiškia, kad metas skirtis. Skiriasi žmonės tada, kai jaučia, kad nebegali pakęsti kito žmogaus buvimo šalia.
• Nebūkite atlapaširdžiai, t. y. visiškai atviri. Pasaugokite sau nors dalelę savo vidinio pasaulio, turėkite nors menkutę savo paslaptį. Kai viskas aišku, kai nebelieka paslapties, meilė pradeda slopti, ilgainiui ji miršta.
• Mylint kartais išties nutinka „avarijų“. Galbūt dieną, o gal net ir visą mėnesį jūs jausite, kad nebemylite savo antrosios pusės. Tačiau užtenka partneriui išvažiuoti kuriam laikui iš namų, nueiti į draugų vakarėlį ir pastebėti, kaip žaviai jis asistuoja kitoms damoms ar gražiai šoka, ir meilė vėl įžiebia kibirkštį…
• Kartais verta poilsiauti atskirai. Leiskite savo partneriui nors retkarčiais pasijusi laisvam. Nedidelis išsiskyrimas suteiks jūsų santykiams naujų emocijų.
• Neskaičiuokite, kiek kartų per mėnesį jūs mylitės ir nelyginkite to su praeitimi. Būna tokių gyvenimo etapų, kai to visai nesinori. Tai irgi reikia priimti natūraliai. Visada apgalvokite savo veiksmus šiek tiek į priekį ir ilgainiui viskas sugrįš.
Jūsų santuoka – jūsų rankose, todėl būkite kantrūs.