Absurdiškiausių vestuvinių papročių dešimtukas
Vestuvių pramonė sau į kišenę susišluoja tūkstančius jaunavedžių litų. Vidutinė vestuvių puotos kaina (neskaičiuojant medaus mėnesio ar vestuvinių žiedų) Lietuvoje svyruoja nuo 10 000 iki 20 000 litų ir daugiau. Akivaizdu, kad dėl šventės reikia kažką aukoti. Kodėl viskas tiek kainuoja? Didelę protu nesuvokiamų išlaidų dalį sudaro absurdiški vestuvių pramoninkų peršami papročiai, iš kurių naudos tiek pat kiek iš ožio pieno.
Nepaisant vestuvių planuotojų nuomonės, egzistuoja nemažai kvailų ir beprasmiškų tradicijų. Kai kurios iš jų yra senesnės ir patikrintos laiko, kai kurios padvelkė su ne tokiais senais vėjais iš vakarų, tačiau visos jos yra vienodai absurdiškos. Tam ypač pritartų vaikinai.
Ar nujaučiate, apie ką eina kalba? Jei ne, „Askmen“ absurdiškiausių vestuvinių papročių dešimtukas padės pažvelgti į vestuvių puotą iš šiek tiek ironiškos pusės.
10. Dalykų mėtymas į orą
Ryžiai ir konfeti yra du populiariausi birūs produktai, kurie vestuvių dieną neribotais kiekiais skraido virš jaunavedžių galvos, o paskui būna lengvabūdiškai paliekami maišytis po svečių kojomis. Tačiau ar jie tikrai tinka oficialiam renginiui? Ar jauniesiems tikrai norisi būti apmėtytiems maistu ir likusią vakaro dalį vaikščioti apsikarsčius kvailais popierėliais?
9. Bernvakaris dieną prieš vestuves
Bernvakaris yra dar viena kvaila tradicija, sunkiai randanti sau vietą praktiškumo skalėje. Kuris žmogus norėtų dieną prieš savo sutuoktuves nusigerti iki žemės graibymo ir lemtingą savo gyvenimo posūkį prisiminti lyg per rūką? O svarbiausia, kuris jaunikis norėtų, kad jo būsima žmona kas dešimt minučių rėktų ant jo už dažną pagyrių sukeltą lakstymą į tualetą? Ar neprotingiau būtų išgertuvių pagundai pasiduoti savaitę prieš gyvenimą visiems laikams pakeisiantį įvykį?
8. Vestuvininkų sutikimas
Vestuvių šventė dažnai prasideda nuo vestuvininkų priėmimo ir pasisveikinimo su jais. Tai reiškia, kad turite pasveikinti nuotaką, jaunikį, jaunųjų tėvus, pamerges ir pabrolius, žodžiu, tarti bent žodelį visai svitai net ir tokiu atveju, jei jų nepažįstate. Nereikia net sakyti, kad suprastumėte, jog ši kvaila tradicija yra visiškas visų šventės dalyvių laiko švaistymas. Mažiau oficialumo ir daugiau gėrimų tikrai pralaužtų ledus ir paspartintų susipažinimo procesą.
7. Pratęsti bernvakariai ar mergvakariai
Iš vakarų atėjusi bernvakarių ir mergvakarių tradicija yra dar vienas absurdiškas vestuvių paprotys ir naujas būdas draugus priversti prie bankroto ribos. Atsiranda vis daugiau jaunavedžių, norinčių vestuvių džiaugsmais pasidžiaugti savaitės ilgio bernvakario ar mergvakario vakarėlyje jų pasirinktame Ispanijos kurorte. Kur dingo sena, gera tradicija paprasčiausiai nugirdyti jaunikį ir įsodinti jį į naktinį traukinį į Klaipėdą?
6. Mažieji žiedų nešėjai ir gėlių barstytojos
Nejaugi galima iš vaikų tikėtis atsakingumo vien dėl to, kad suaugusieji į vestuves žiūri labai rimtai? Juk kalba eina apie ketverių metų neturinčius pyplius, kurie daugeliu atvejų vidury ceremonijos pradeda žliumbti ir spardytis, o jų tėvai turi reaktyviniu greičiu išnešti juos iš salės ar bažnyčios, kad ceremonija galėtų tęstis toliau. Žmonės, naiviai svajojantys apie tobulas vestuves, turėtų apsisaugoti save bent jau nuo vaikų, kurių elgesio nuspėti negali niekas.
5. Vienkartiniai fotoaparatai ant svečių staliukų
Vienkartiniai fotoaparatai, kuriais naudoti skatinami visi šventės svečiai, yra dar viena kvaila vestuvių tradicija (dėkui dievui, populiari tik vakaruose!) ir visiškas pinigų švaistymas, nes tokių nuotraukų kokybė visada būna labai prasta. Kas šiais laikais neturi skaitmeninių foto aparatų ir priėjimo prie interneto? Dalinimasis nuotraukomis XXI a. toks lengvas, kad kartoninės dėžutės, kurias seniau vadinome fotoaparatais, dabar jau visiškai nebereikalingos.
4. Smėlio simbolika
Per šį absurdišką vestuvių paprotį (reikia džiaugtis, kad jis taip pat ne toks dažnas Lietuvoje) nuotaka ir jaunikis iš skirtingų indų į bendrą vazą pila smėlį. Toks veiksmas neva simbolizuoja jųdviejų sąjungą – tarsi vestuvių diena būtų pats tinkamiausias laikas jiems dar kartą priminti, kas yra santuoka. Vietoj smėlio kartais poros beprasmiškai dega žvakes. Geriau pagalvojus, ši banali simbolika kainuoja nemažai pinigų, o po vestuvių lieka krūva suvenyrų, tik va ką su jais veikti?
3. Bendras priešvestuvinis jaunavedžių vakarėlis
Bendras priešvestuvinis jaunavedžių vakarėlis yra bernvakario ir mergvakario alternatyva. Už šį ekstravagantišką pasibuvimą, kurio tikslas yra surinkti kuo daugiau pinigų dar prabangesnei vestuvių puotai, žinoma, moka poros draugai. Kartais šiuos neįprastus bernvakarius ir mergvakarius vestuvininkai sujungia į vieną, kad būtų mažiau rūpesčių jaunųjų draugams. Tačiau iš tikrųjų ši kvaila tradicija yra tik dar vienas būdas surinkti pinigų vestuvėms ir užkrauti ant svečių pečių dar vieną atsakomybę. Akivaizdu, kad šio vakarėlio šaknys glūdi jaunikio godume ir norėjime sekti jaunosios pavyzdžiu, t.y. taip pat gauti dovanų iš draugų ir pažįstamų.
2. Veidų išsiterliojimas tortu
Partnerio veido ištepimas tortu turbūt buvo juokingas, kai taip netyčia nutiko pirmą kartą, tačiau laikui bėgant ši tradicija pamažu tapo kliše, be kurios puikiausiai išsiverstų kiekviena pora. Šampano gėrimas persipynus rankomis yra turbūt vienintelis paprotys, banalumu pralenkiantis šitą.
1. Pabučiuok, pabučiuok!
Būtinas kiekvienų vestuvių atributas – nepaprastai įkyrus jaunųjų raginimas pasibučiuoti. Daugelis sutiktų, kad „pabučiuok, pabučiuok!“ šūkis dar blogesnis nei užstalės daina „Karti, karti, degtinė karti“. Jei pirmieji keli poros bučiniai, spoksant miniai žmonių, nėra jau tokie mieli ar juokingi, tai ką jau kalbėti apie n – tąjį bučinį, kurio primygtinai reikalauja įsilinksminusi minia? Vargšai jaunavedžiai, per svarbiausią gyvenimo vakarienę negalintys net ramiai pavalgyti…
Lemtingasis „TAIP“
Šventės pabaigoje manipuliacija visais kvailais vestuvių papročiais yra tik gėdingas būdas surinkti pinigų jaunavedžių vestuvinės patirties pratęsimui. Daugelis tradicijų praktikuojamos tik todėl, kad visi taip daro. Tačiau kartais (o ypač per vestuves) tradicijų laužymas gali suteikti nežmoniško malonumo.