Fantastiniai stalo žaidimai: kas yra kas
Eilinio lietuvio vartotojo supratimu, stalo žaidimai šiais laikais apsiriboja Monopoliu, Šachmatais&Co bei pramoginiais-mokomaisiais ar lavinančiais pastabumą žaidimais. Parduotuvėse pateiktas tokių žaidimų asortimentas tikrai nesudaro įspūdžio, kad jais galėtų žaisti žmonės, vyresni, nei 10 metų. Turiu omenyje šlovingas Vilniaus parduotuves. Visa tai turbūt dėl to, kad Lietuvoje žaidžia tik vaikai, o suaugę nebrendylos, kurie gali susirasti sau Hobby Shop`ą kiekviename didesniame Europos mieste, mūsuose tiesiog nesiveisia. Todėl ir fantastinių stalo žaidimų Lietuvoje nebuvo, nėra ir nereikia.
End of story, close the book.
Tačiau jei jūs vis dėlto jau esate daugiau ar mažiau suaugęs ir vis dar jaučiate potraukį mėtyti kauliukus ir stumdyti figūrėles tada aš palydėsiu jus į stalo žaidimų pasaulį, kuriame legionai tokių kaip jūs. 😉 Šie žaidimai visada lyginami su kompiuteriniais, ir pastarieji, be abejonės, turi prieš juos daug pranašumų. Tačiau kiekvienas stalo žaidimas turi vieną ar kitą savybę, kuri yra nepasiekiama kompiuteriui. Viena iš takių savybių yra bendra: žaisdami stalo žaidimą, jūs betarpiškai bendraujate su savo partneriais ir oponentais – gyvais žmonėmis, o ne virtualiais įvaizdžiais.
Lietuvoje yra 2 specializuoti fantastinių žaidimų klubai: Legionas (www.mazgas.rl.lt/legionas) ir KKK Lotus (www.mazgas.rl.lt/mtg). Be to, visuose fantastų klubuose (Vilniaus Dorado, Kauno Fenikse ir kitur) visada rasite gamerių ir jiems prijaučiančių. Žinoma, dauguma žaidėjų nepriklauso jokiems klubams, o tiesiog yra išsibarstę po visus miestus, susiplakę į izoliuotas kompanijas, kurios pamažu nyksta.
Shizzar