Nebespėji susitvarkyti su darbais? 7 patarimai, kaip organizuoti darbą (2 dalis)
Prieš pradėdama skaityti šią dalį, paskaityk ir pirmąją – joje rasi dar daugiau naudingos informacijos ir patarimų, kaip planuoti ir organizuoti savo darbą. Numatyk ir planuok. Kad ir koks tavo darbas būtų, jame tu susidursi su planuotomis (biudžetai, skambučiai, susitikimai, ataskaitos ir kt.) ir neplanuotomis (tavo vadui į galvą šovė netikėta mintis ir jis nori dėl to padiskutuoti su tavimi) užduotimis. Problema čia yra viena – labai svarbu atsirinkti, nuo ko pradėti, kai užduotys yra suskirstytos kaip neatidėliotinos, prioritetinės ir kurias reikia skubiai atlikti…
Svarbiausia pasistengti kiekvienai užduočiai nustatyti atlikimo terminus, o tuomet susidėlioti prioritetus, pavyzdžiui, ryte reikia atlikti užduotį A, po pietų užsiimti kliento B reikalais. Taip pat labai naudinga susirašyti visus įprastinius dažnai atliekamus darbus. Žinojimas, ką kokiu dienos metu atlieki, padės tau darbus pasiplanuoti tiksliau. Tačiau nesusidėliok tokio darbų grafiko, kuris būtų nepajuudinamas kaip Puntuko akmuo. Juk tai nereikia sakyti, kad kiekvieną dieną visvien atsiranda skubių darbų, kurių negalėjai susiplanuoti. Ir jei tavo darbo grafikas bus visiškai nekoreguojamas, dienos planai tiesiog sugrius. Kuomet atsiranda neatidėliotinas darbas, arba savo darbus pavesk kolegai ir imkis skubaus, arba savo bendradarbius (su kuriais tavo atliekamas darbas tiesiogiai susijęs) ir vadovą įspėk, kad dabar daromą darbą pabaigsi tada, kai atliksi skubųjį. Išnaudok neproduktyvias dienas. Juk ir tau būna dienų kaip tyčia, ar ne? Kai atrodo, kad smegenėlės visiškai nedirba ir jokie darbai nesiseka…
Na nereikia stresuoti ir pulti į panika ir stresuoti, kad tave tuoj dėl to atleis į darbą. Tokią dieną atlik darbus, kurie nereikalauja daug protinio darbo – susirūšiuok dokumentus ir susidėliok juos į tam skirtus skyrelius. Tas pats galioja ir tavo elektroniniam paštui – ištrink visus nereikalingus laiškus, sukategorizuok (tik nepersistenk kurdama katalogus, nes po to neatrasi reikalingų laiškų). Atlikusi šiuos darbus nesėdėk ir nešvaistyk laiko. Šiek tiek pailsėjusi jau gali imtis ir įprastinių kasdienių darbų. Tik dirbdama stenkis negalvoti apie artėjančią kavos pertraukėlę, nes tikrai nesugebėsi susikaupti darbui. Tęsinys trečioje dalyje.