Nebespėji susitvarkyti su darbais? 7 patarimai, kaip organizuoti darbą (1 dalis)
Tavo darbinėje elektroninio pašto dėžutėje prie „Inbox“ šviečia 50 neskaitytų laiškų, o išmušus 6 valandai tu supranti, kad taip net ir nepradėjai savo darbų? Deja, tas jausmas pažįstamas ne vienam. Tačiau neperskaityti laiškai ne baisiausia problema. Baisiausia yra tai, kad bosas jau grūmoja pirštuku dėl darbo, kurį turėjai pabaigti prieš tris dienas. Jei tai, ką parašiau aukščiau, puikiai apibūdina tave, galima daryti išvadą, kad neesi puikiai savo laiką mokanti planuoti asmenybė.
Tačiau visiškai nereikia savęs priskirti išsiblaškiusių žmonių kategorijai visam likusiam gyvenimui, nereikia dirbti viršvalandžių, kad sugebėtum ir suspėtum padaryti visus darbus.
Tam, kad sugebėtum organizuoti savo darbą nereikia būti tobulybe. Tereikia žinoti keletą naudingų patarimų ir jais vadovautis 🙂 Taigi, pirmiausia išmok optimizuoti savo laiką. Kiekvienas iš mūsų darbui kiekvieną dieną turi tą patį kiekį valandų – 8 valandas.
Svarbu išmokti išnaudoti kiekvieną darbo sekundę, o ne lakstyti kaip begalvei vištelei :). Įsivaizduok situaciją – dirbi su labai svarbiu projektu, kurį reikia nedeslsiant pabaigti, tačiau tavo vadovas, klientai ir bendradarbiai vis tave atitraukia nuo darbų ir tu jiems negali pasakyti, kad tave paliktų ramybėje. Sprendimas yra toks – vadovautis 2 minučių taisykle.
Tai reiškia, kad nuo darbo gali atsitraukti tik 2 minutėms, ir tai tik esant neatidėliotinam atvejui (jei reikia kažkam išsiųsti elektroninį laišką ar kažkam paskambinti). Kitu atveju pasižymėk, kokį darbą turi atlikti ir imkis jo tuomet, kai turėsi laisvą minutėlę. Beje, 2 minučių taisyklė galioja bet kokiu atveju – netgi kai šneka eina apie dalykus, kurie yra gerokai įdomesni, nei tavo atliekamas darbas.
Tęsinys antroje ir trečioje dalyse.