Naudingi patarimai. Eteriniai aliejai
Kiekvieno konkretaus eterinio aliejaus vartojimo paskirtis, būdai ir dozės yra nurodomos jų vartojimo instrukcijoje, pridėtoje prie aliejaus pakuotės. Atidžiai ją perskaitykite ir tiksliai laikykitės tų nurodymų, tačiau būtina laikytis ir bendrųjų pagrindinių saugos sveikatai reikalavimų:
1. Nevartoti neskiesto eterinio aliejaus. Aromaterapinių aliejų niekuomet negalima naudoti tiesiai ant odos. Visuomet naudokite juos su kitu, pavyzdžiui, kviečių gemalų, migdolų ar netgi alyvų ar saulėgrąžų, aliejumi. Bendrai galima patarti skiedžiant į šaukštą aliejaus – pagrindo pilti tris lašus eterinio aliejaus.
2. Eterinių aliejų, esančių kituose preparatuose, kiekis ribojamas iki 3-5%.
3. Reikia žinoti, kad kai kuriems aliejams (citrusiniams, bergamočių) būdingas fitotoksinis poveikis.
4. Vaikams vartoti tik levandų, ramunėlių ar garais distiliuotų rožių eteriniai aliejai, ne daugiau kaip 1-2 lašai į 10 šaukštelių aliejaus.
5. Eteriniai aliejai netirpsta vandenyje.
6. Pirma kartą vartojant eterinį aliejų būtina atlikti to aliejaus toleravimo testą.
7. Jei vartojant preparatą su eteriniu aliejumi buvo sudirginta oda ją reikia valyti ne vandeniu, o augaliniu (kukurūzų, saulėgrąžų, sojų) aliejumi.
8. Eteriniai aliejai turi būti laikomi sandariai uždarytuose flakonuose, saugoti nuo ugnies, vaikų ir naminių gyvulių.
9. Jei pasireiškė alergija, susidirginimo reakcija, nustoti vartojimą ir ateityje nevartoti reakciją sukėlusio eterinio aliejaus.
10. Sergantiems lėtinėmis ligomis ar alergija dėl eterinių aliejų vartojimo būtina konsultuotis su gydytoju.
11. Eksperimentuokite – vartokite įvairius aliejus ir suraskite efektyvų terapinį poveikį, nes kiekvieno eterinio aliejaus poveikis organizmui yra individualus.
12. Vis dėl to nereikia eterinių aliejų laikyti panacėja nuo visų ligų, ir jeigu jūs rimtai sergate, kreipkitės į gydytoją ar profesionalų aromaterapeutą.
13. Vartokite tik šimtaprocentinius natūralius aukštos kokybės aliejus, kurie yra visapusiškai išanalizuoti ir kliniškai ištirti.