Naudingi patarimai apie šildymo sistemą
Reguliariai atlikite savo šildymo sistemos patikras, nes vos keli milimetrai suodžių nuosėdų ir blogai sureguliuotas degiklis Jums kainuos 5% daugiau energijos.
Senas katilas “virš 15 metų” vargu ar gali atitikti energijos taupymo ir aplinkos tausojimo normas, jau nekalbant apie etalonus. Tad jei svarstote šildymo sistemos modernizavimo galimybes, atlikite tai dabar – nelaukite žiemos.
Kuo anksčiau modernizuosite šildymą, tuo geriau – ir visų pirma, naudingiau. Nes seną katilą visus metus reikia eksploatuoti su pastoviai aukšta temperatūra. Tai sąlygoja itin didelius paviršiaus nuostolius. Pasekmės: senovinis katilas tepasiekia 68% naudingumo koeficientą. Tuo tarpu naujuose šildymo katiluose katilo vandens temperatūra automatiškai prisitaiko prie išorės oro temperatūros. O jei šilumos nereikia, katilas išsijungia visai. Rezultatas – 95% norminis naudingumo koeficientas.
Nevėdinkite būsto pernelyg ilgai, verčiau du kartus ir intensyviai – apie 5 min. Tuo metu uždarykite termostatinius vožtuvus. Taip išeis tik panaudotas oras, tačiau išliks balduose ir sienose susikaupusi šiluma.
Sandarūs langų ir durų plyšiai yra būtina taupaus šildymo sąlyga. Prieš šildymo sezoną patikrinkite sandarinamąsias medžiagas, jei reikia, pakeiskite naujomis.
Jei radiatoriai netolygiai šyla ar girdėti sruvenimas, išleiskite iš jų orą. Šiam tikslui raktu atsukite nuorinimo varžtą ir palaukite, kol pasišalins oras ir ims bėgti šildymo vanduo.
Kai lauke sutemsta, uždarykite žaliuzes arba užtraukite užuolaidas. Poveikis butui – kaip antklodės poveikis žmogui. Energijos sąnaudos sumažės apie 4%.
Atkreipkite dėmesį, kad radiatorių ir termostatinių vožtuvų neturi dengti apdailos detalės, užuolaidos ir baldai, nedžiovinkite ant radiatorių skalbinių. Antraip galite prarasti iki 20% energijos.