Kaip rūpintis spuoguota oda? (I dalis)
Žvilgtelėjote į veidrodį ir Jūsų veidą iškreipė pasibjaurėjimo grimasa išvydus spuogą? Niekas negali jų išvengti – tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties.
Prieš pradėdami tepti problemines odos vietas trimis skirtingais kremais ir spaudyti spuogus, verčiau perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite ką reikėtų daryti, kad Jūsų oda vėl būtų lygi, sveika ir graži.
- Pradėkite nuo to, kas sunkiausia – nustokite spaudyti spuogus! Spausdami spuogus darote didžiulę žalą odai. Po spaudimo spuogai pabrinksta, parausta, be to, galite sukelti uždegimą. O tai gali paskatinti naujų spuogų atsiradimą. Išspausto spuogo vietoje gali likti randas. Jei niekaip negalite ištverti neišspaudę spuogo, pirmiausia nusiplaukite rankas ir veidą, o išspaustą spuogą dezinfekuokite alkoholiu.
- Vakare visada nusivalykite makiažą, kad ir kokia pavargusi būtumėte. Kai grįžtate iš darbo ar mokymo įstaigos, pirmiausia nusivalykite makiažą. Kai kurios pudros rūšys gali užkimšti poras ir dėl to gali atsirasti spuogų.
- Veidą prauskite švelniu muilu. Veidą prauskite muilu, kuris yra skirtas jautriai odai, nesvarbu ar šis muilas skirtas spuoguotai odai ar ne. Svarbiausia, kad jis būtų švelnus, kitaip situacija gali dar pablogėti. Nuvalykite odą sukamaisiais judesiais ir nuplaukite drungnu vandeniu.
- Reguliariai pašalinkite negyvas odos ląsteles pylingo procedūra. Šiai procedūrai naudokite specialias augalinės kilmės granules, pavyzdžiui sutrintus riešutų kevalus sumaišytus su kokoso sviestu. Procedūros metu nepersistenkite masažuodamos odą, nes galite sudirginti ją. Po procedūros nuprauskite odą švariu vandeniu ir nusausinkite ją popieriniais rankšluosčiais. Trindamos veidą rankšluosčiu galite pažeisti per procedūrą atidengtos odos sluoksnį.
- Naudokite tik kokybišką toniką. Tonikas nuo veido pašalina muilo likučius ir sutraukia poras. Sausai ir normaliai odai valyti naudokite drėgnas kosmetines servetėles su citrinų sultimis, o riebiai odai geriausiai tiks tonikas, kurio sudėtyje yra bent 3% vandenilio peroksido.
- Laikykitės kasdienių įpročių. Spuogai yra labai įkyri problema ir norėdamos ją įveikti turite reguliariai atlikti odos priežiūros procedūras. Tam, kad pamatytumėte pirmuosius rezultatus gali prireikti 2-8 savaičių. Nenustokite prižiūrėti odos net tada, kai dings spuogai. Laikykitės kasdienių odos priežiūros procedūrų, kitaip problema gali vėl pasikartoti.
- Susitvarkykite plaukus. Jei įmanoma, stenkitės, kad plaukai neliestų veido odos. Jei mėgstate kirpčiukus, turite pasirūpinti plaukų ir kaktos higiena. Be to, palietusios plaukus niekada nelieskite veido. Riebaluoti plaukai gali smarkiai pabloginti odos būklę.
- Stenkitės gerai išsimiegoti. Frazė „grožio miegas“ nėra iš piršto laužta. Blogas miegas ir stresas smarkiai padidina odos riebalavimąsi, o tai kartu su prakaitu bei nešvarumais užkemša poras – dėl šios priežasties gali atsirasti spuogų.
- Reguliariai keiskite patalynę. Rekomenduojame reguliariai keisti pagalvių ir antklodžių užvalkalus. Juk kiekvieną naktį veidu liečiate pagalvę ir ji turi būti idealiai švari. Bakterijos iš pradžių nuo veido patenka ant pagalvės užvalkalo, o vėliau vėl sugrįžta ant veido. Tokiu būdu galite vėl užkrėsti išpuoselėtą veido odą. Patalynę patartina keisti kas mėnesį.
- Spuogus slėpkite tik kokybišku maskuojamuoju pieštuku. Ką daryti, jei reikia atrodyti nepriekaištingai, o veidas išbertas? Siūlome naudoti labai kokybišką pieštuką. Priemonė paslėps kiekvieną spuogą, kad ir kokie raudoni ir dideli jie bebūtų.
Kitame naujienlaiškyje rasite kitus 10 patarimų kaip įveikti spuogus. Sužinosite:
- Kokias priemones nuo spuogų galite pasigaminti namie.
- Kurie mineralai gali padėti išlaikyti odą puikios būklės.
- Kas sukelia ir skatina spuogų atsiradimą.
- Kaip efektyviai galite padengti spuogus mineraline pudra.